Sivas Filminin Yönetmeni Kaan Müjdeci’den Videolu Cevap

Türkiye

“Sivas” filminin yönetmeni Kaan Müjdeci; vizyon öncesinde, hakkındaki spekülasyonlara yanıt olarak filmin kamera arkası videosunu yayınladı!

11 yaşındaki Aslan adlı bir çocuk ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikayesini anlatan “Sivas”; 31 Ekim’den itibaren sinemaseverlerle buluşacak. Ancak film vizyona girmeden filmde rol alan Çakır isimli köpek hakkında ortaya atılan iddialar gündemde yer alıyor.

Yönetmen Kaan Müjdeci’nin avukatının yaptığı basın açıklaması için tıklayınız

Kaan Müjdeci’nin açıklaması ise şöyle: Sivas filmi ve Çakır hakkındaki asılsız iddialar karşısında, çekimlerin tamamlanmasının ardından 2013 baharında hazırlamış olduğumuz videoyu paylaşma ihtiyacı hissettik. Filmin büyüsünü kaçırmamak adına, vizyon sonrası paylaşmayı planladığımız videoyu; filmin başarısından çıkar sağlamak isteyenlerin gerçekdışı açıklamalarına yanıt olması amacıyla vizyon öncesinde paylaşıyoruz. İddiaların aksine Çakır, hayatta, sahibi Erkan Çobanoğlu’nun himayesindedir ve dövüştürülmektedir.”

Paylaşılan kamera arkası görüntüleri:

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up