Sırrı Süreyya Önder Engin Günaydın’ı beğenmemiş

Manşet Türkiye

Zeki Demirkubuz’un son filmi ‘Yeraltı’nda birlikte rol alan Engin Günaydın ve Sırrı Süreyya Önder; filmin tanıtım çekimlerinde herkesi merakta bırakan bir diyaloğa girişmiş.

Zeki Demirkubuz

Yönetmen Zeki Demirkubuz’un, Dostoyevski’nin ‘Yeraltından Notlar’ isimli romanından esinlenerek çektiği son filmi ‘Yeraltı’nın çekimleri sona erdi. Bu yılın Aralık ayında vizyona girmesi planlanan filmin başrolünde Engin Günaydın oynuyor. Günaydın’a İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Sarp Apak, Serhat Tutumluer ve Nihal Yalçın gibi isimler eşlik ediyor. Film için geçtiğimiz günlerde bir tanıtım filmi çekildi. Filmin facebook’taki sayfasında yayınlanan tanıtım filminde Sırrı Süreyya Önder’le Engin Günaydın’ın bir sohbeti de yer alıyor. Video paylaşım sitelerinde paylaşılan röportajda Önder; rol arkadaşı Günaydın’a esprili biçimde çatıyor. İkilinin birçok konuda zıt fikirleri savunması, ilginç bir diyalog doğuruyor. İşte herkesi güldüren o diyalog:

BENİM ZİHNİM OTEL ODASINDA KALIR
S.S.Ö.: Zeki, sana da mı ‘Başrolsün’ dedi?
E.G.: Evet.
S.S.Ö.: Bana da öyle dedi ama Engin’e çaktırma diye de ekledi! Peki benim oyunculuğumu nasıl buldun Engin? Ben senin oyunculuğunu hiç beğenmedim!
E.G.: Ben seninkini beğendim aslında… Oyunculuk zihinle yapılan bir şeydir.
S.S.Ö.: Ben bu zamana kadar oyunculukta hiç zihnimi kullanmadım. Zihnimi hep otel odasında bıraktım!

15 YILLIK BİR HAYAL
Çekimlerine 10 Ocak 2011’de başlanan ve bu yılın Aralık ayında gösterime girecek olan ‘Yeraltı’; Zeki Demirkubuz’un 15 yıllık hayaliydi. Ankara’da çekilen ve şu sıralar montaj aşamasında olan filmin senaryosunu ufak ufak hazırladığını söyleyen Demirkubuz, 30 yıl önce Dostoyevski’nin ‘Yeraltından Notlar’ adlı kitabıyla tanıştığını ve tam 15 yıldır kitabı filme çekme hayali kurduğunu söylüyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up