SİNETV’DE BUGÜN

TV'de Sinema

 

ASIL GERÇEK

Askerlerin asıl savaşı döndükten sonra başlıyor. Asıl Gerçek (The Ground Truth), Irak Savaşı’nda çarpıştıktan sonra eve dönen askerlerin topluma adaptasyon sürecini masaya yatıran bir belgesel. Hem askerlerle hem de askerlerin aile ve arkadaşlarıyla yapılan röportajlar, savaş sonrası depresyon, geçmişle yüzleşme gibi konularda büyük sıkıntılar yaşayan gençlerin ters yüz edilmiş dünyalarını açık ediyor.

Yönetmen:Patricia Foulkrod

Yapım Yılı: 2006

Oyuncular:Kelly Doutherty,Nickie Huze,Patricia Foulkrod  CNBC-E 23:00
VAY ARKADAŞ! (TV’DE İLK)
Manik, Tik ve Dildo İstanbul’un kenar mahallerinden Balat’ta yaşayan üç arkadaştır. Üçü de problemli çocukluk geçirmiş saplantılı ve haşarı tiplerdir.  Bazı durumlarda gayrimeşru işlere bulaşmaktan alıkoyamazlar kendilerini.  Ufak tefek üçkağıtlar, türlü dolaplarla oradan buradan elde ettikleri avantalar ve bazen de ufak çapta araba soygunları ile hayatlarını devam ettirmektedirler. Ama son yaptıkları soygun işinde başları iyice belaya girip hapisle tanışınca bu işlere tövbe etmek zorunda kalırlar. Ta ki eski bir sinemanın makine dairesinde yoksul ve perişan bir hayat yaşayan,Dildo’nun babası Efendi’nin amansız bir hastalığa yakalanıp da tedavisi için yüklü bir miktar para gerekinceye kadar.
Yönetmen:Kemal Uzun
Yapım:2010
Oyuncular: Ali Atay, Mete Horozoğlu, Fırat Tanış, Rasim Öztekin, Demet Evgar,Bihter Dinçel, Mustafa Üstündağ   KANAL D 21:45
ÇÖL ATEŞİ
Başrollerinde Viggo Mortensen ve İki Altın Küre ödüllü Omar Sharif’in yer aldığı inanılmaz özel efektler ve görüntülerle bezenmiş bir kahramanlık efsanesi olan Çöl Ateşi bu akşam ekrana geliyor.Arap çöllerinde yüzyıllardır düzenlenen Ateş Okyanusu koşusu, dünyanın en zorlu uzun mesafe yarışıdır. Sadece Arap atlarının katılabildiği 3000 mil (4800 km) mesafeli bu koşuda zengin kraliyet ailelerinin sahibi olduğu en seçkin safkan atlar adeta ölüm kalım mücadelesi verirler. 1890 yılında Riyad’ın en zengin şeyhi, Frank T. Hopkins adlı Amerikalı biniciyi atıyla birlikte bu yarışa katılması için davet eder. Böylece sadece Bedevi binicilerin at bindiği bu yarışa ilk kez bir Amerikalı katılmış olacaktır.
Üstelik zengin şeyh, Hopkins’in bindiği Hidalgo için bahse girmiştir. Eskiden Amerikan ordusunda süvari olan Hopkins, Batı’nın gelmiş geçmiş en iyi binicisi olarak nam salmıştır ama Hidalgo adlı atıyla gireceği bu yarışı kazanmak, imkansızı başarmaktan farksızdır.
Yönetmen:Joe Johnston
Oyuncular:Viggo Mortensen, Zuleikha Robinson, Omar Sharif
KANALTÜRK 19:50

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up