SineTV’de Bu Akşam

TV'de Sinema

Kanımdaki Barut

• STAR – 23.00 •

Yönetmen: Haluk Piyes Oyuncular: Haluk Piyes, Pelin Batu, Öykü Çelik, Emin Boztepe, Fuat Ergin

Haluk Piyes’in hem yönetmenliğini üstlendiği hem de başrolünü oynadığı Kanımdaki Barut’ta yıllarca tetikçilik yaparak hayatını kazanan Bülent, iki oğlunun gözleri önünde eşini öldürmüştür. Bu çocuklardan Duman, acısını içine gömüp hiçbir şeyi hatırlamak istemezken, Barut olayları sorgulayarak yaşadığı travmanın üstüne gider. Yıllarca hapis yattıktan sonra iki oğluyla aynı evde yaşamaya başlayan babayla oğulları yüzleşir ve sevgisizliğin onları ne hale getirdiği açığa çıkar.
—————————————————————————————————————————————————

En Büyük Benim

• SAMANYOLU – 21.40 •

Orijinal Adı: Way of The Dragon Yönetmen: Wei Lo Oyuncular: Bruce Lee, Biao Yuen, Corey Yuen

Bruce Lee ve Biao Yuen’in başrollerini üstlendiği En Büyük Benim filmi bu akşam ekranda. Filmin konusu kısaca şöyle; Bruce Lee, En Büyük Benim’de gerçek hayatta da bir Uzakdoğu dövüş ustası olan efsanevi Fok Yun Gap’in Chen Jun isimli hayali bir öğrencisini canlandırıyor. Ulusal düşmanlığı anlatan bu epik hikayede Lee, halkını buyruğu altına almaya kararlı Japon güçlerine karşı gelirken doğanın gerçek bir kuvveti gibi hareket ediyor.

—————————————————————————————————————————————————

Aziz

• TV8 – 20.45 •

Orijinal Adı: The Saint Yönetmen: Phillip Noyce Oyn: Val Kimler, Elisabeth Shue, Rade Serbezija

Aziz 1 ödül ve 2 adaylığı olan bir film… Yönetmenliğini Phillip Noyce’nin üstlendiği, başrolünde Val Kuilmer’ın yer aldığı yapımın konusu kısaca şöyle; Simon Templar’ın gerçek bir ailesi ve gerçek bir evi yoktur ve hatta Simon Templar onun gerçek adı bile değildir. Ancak Simon Templar, Katolik azizlerin adını kullanarak yarattığı sahte kimliklerle ünlü olduğu için çevresi tarafından ‘Aziz’ olarak da bilinmektedir.
—————————————————————————————————————————————————

Büyük Komplo

• SAMANYOLU – 19.40• 

Orijinal Adı: Echelon Conspiracy Yönetmen: Greg Marcks Oyuncular: Shane West, Ving Rhames

Max Peterson kişisel bilgisayarlara güvenlik sistemi programı yükleyen bir dahidir. Bir gün kimliği belirsiz kişilerden bir hediye alır; bu bir telefondur ve kumarhanede kazanmasını sağlayan mesajlar göndermektedir. Max kendisini bir anda kiralık katil, kumarhane güvenlik şefi ve CIA yetkilisi tarafından sıkıştırılmış bulur. Bu mesajları kim göndermektedir? Amacı nedir? Ve en önemlisi bu durumda güvenebileceği kim vardır?
—————————————————————————————————————————————————

Billy Eliot

• TNT – 22.15• 

Orijinal Adı: Billy Elliot, Yönetmen: Stephen Daldry, Oyuncular: Jamie Bell, Gary Lewis, Jamie Draven

Türkçe’ye Dansetmenin Sırrı adıyla çevrilen Billy Elliot, 2000 Birleşik Krallık yapımı Stephen Daldry filmi. Yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olan bu yapım, Durham’da kurgusal bir kasaba olan ‘Everington’da geçer. Karakterler, 11 yaşındaki Billy, kömür madeni işçisi babası, ağabeyi ve Billy’nin dans öğretmenidir. Senaryo yazılırken, kısmen A.J. Cronin’in The Stars Look Down adlı romanından esinlenilen filmin başrollerini Jamie Bell, Gary Lewis, Jamie Draven paylaşıyor. Kuzey İngiltere’de 1984 yılında yaşanan madenci grevinin sosyal bir zemin olarak karşımıza çıktığı film, ağabeyi ve babası greve katılan 11 yaşındaki bir çocuğun tek başına ayakta durma savaşını ve içsel mücadelesini anlatıyor. Box ringini terkedip bale dersleri almaya başlayan Billy Elliot’un seçimi ailesi tarafından yadırgansa da, bale hocası Bayan Wilkinson ona arka çıkacaktır. Hoş ve kendine özgü bir mizah duygusu taşıyan dram niteliğindeki yapım, İngiliz Sinema Akademisi’nden 3 dalda ödül almış, filmin Oscar adaylıkları ödülle sonuçlanmamıştı.

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up