Bizimle İletişime Geçin

TV'de Sinema

SineTv-Televizyonda sinema!

Yayınlandı

tarihinde

TRT 1 / 23:50

BİZİM BÜYÜK ÇARESİZLİĞİMİZ

Yönetmen: Seyfi Teoman

Oyuncular: İlker Aksum, Fatih Al, Güneş Sayın

Film Hakkında: Film, geçmişe dayalı dostlukları olan otuzlu yaşlardaki Ender ve Çetin’in yaşamlarından bir kesiti konu alıyor. Çetin, yıllar sonra Ankara’ya dönmüş ve Çetin’le bir ev tutarak tekrar bir araya gelmiştir. Bu sırada yakın arkadaşları Fikret de Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelmiştir. Bu tatilde bir trafik kazasında anne ve babasını kaybeden Fikret’in yeniden Almanya’ya dönmesi gerekir fakat ortada bir sorun vardır: artık yalnız kalan kız kardeşi Nihal.

KANAL 7 / 19:15

SULTAN GELİN

 Yönetmen: Halit Refiğ

Oyuncular: Türkan Şoray, Ali Özoğuz, Müşerref Çapın

Film Hakkında: Yüklü bir başlık parası için adeta satışa çıkarılan ve hastalıklı bir adamla evlenmek zorunda kalan Sultan’ın dramatik öyküsü… Güzeller güzeli Sultan, en yüksek parayı veren zengin bir köylünün oğlu Osman’la evlendirilir. Askerden çürüğe çıkarılan ve ileri derecede kalp hastası olduğu için hayatı tehlikede olan Osman Sultan’a kocalık edemez. Genç kız hayatın karşısına çıkardığı tüm sıkıntılara sabırla katlanmaya ve yaşamını sürdürmeye çalışır. Ancak başlık parasının boşa gideceğinden korkan aile oğullarını kaybettikten sonra Sultan’ın evden gitmemesi için en yaralayıcı törelerden birine başvurur. Daha yeni yürüyen oğullarıyla Sultan’ı evlendirirler.

KANALTÜRK / 19:50

HEDEFTEKİ BAŞKAN

Yönetmen: JOSEPH MERHI

Oyuncular: MICHAEL MADSEN, ROY SCHEIDER, KEITH DAVID

Film Hakkında:  Araba kullanmadaki yeteneği sayesinde dublörlük yapan Nick ufak bir suçtan dolayı hapse girer. Ancak bir çete onu hapisten çıkarmak için elinden geleni yapar. Hasta ruhlu ve tehlikeli bir adam olan Lamar Quentin, Nick ile karısı Nadia’yı kaçırır. Lamar’ın amacı Nick’i bir banka soygununda kullanmaktır. Eğer bu teklifi kabul etmezse, Nadia’yı Nick’in gözleri önünde öldürecektir… Sonrasındaki hedef ise daha büyüktür.

CİNE 5 / 20:30

BAHÇIVAN

Yönetmen: Brett Leonard

Oyuncular: Pierce Brosnan, Jeff Fahey, Geoffrey Lewis

Film Hakkında: Pierce Brosnan ( Dr. Lawrence Angelo ) bir firmada beyin fonksiyonlarını arttırma üzerine deneyler yapan iyi niyetli bir bilim adamıdır, beyni daha fazla ve verimli kullanmayı sağlamaya çalışan bilim adamı, evinde barındığı kişi tarafından sürekli dövülen zeka özürlü bir gence acır ve onun zekasını biraz arttırmaya karar verir.

TV 8 / 20:45

 İÇERİDEKİ ADAM

Yönetmen : Spike Lee

Oyuncular : Denzil Washington, Clive Owen, Jodie Foster, Christopher Plummer

Film Hakkında: Hücresindeki bir mahkum, bizler mükemmel bir banka soygunu planladığını söyler ve bizi bunu izlemeye davet eder; Profesyonel bir çete Manhattan’daki bir bankaya girer, kapıları kilitler ve rehineler alır. Hiç acele etmeden, profesyonel bir şekilde işlerini yapmaktadırlar. Çeteyle pazarlık yapma görevi dedektif Frazier’e verilir, ancak yüzleştiği rüşvet suçlaması Frazier’in aklını meşgul etmektedir.

CNBC-E / 22:00

GİZEMLİ NEHİR

Yönetmen: CLINT EASTWOOD

Oyuncular: SEAN PENN, TIM ROBBINS, KEVIN BACON, LAURENCE FISHBURNE

Film Hakkında: Clint Eastwood’un en iyi filmlerinden Mystic River / Gizemli Nehir, oyuncularının performansıyla daha da güçleniyor. Jimmy Markum, Sean Devine ve Dave Boyle, Jimmy’nin büyük kızı Katie’nin ölümünün ardından bir araya gelirler. Jimmy intikam ister, Dave ise göze batmamak. Ölümü araştıran dedektif Sean’ın bir görevi de Jimmy’nin öfkesini kontrol altında tutmaktır. ABD’nin seçkin polisiye yazarlarından Dennis Lehane’in romanından Brian Helgeland’ın yazdığı senaryo, Boston’ın ihtiyatlı yaşamayı gerektiren semtlerinden Doğu Buckingham’da büyüyen üç arkadaşın hikayesini anlatıyor. Daha önceki üç filmiyle olumlu eleştiriler almayan yönetmen Clint Eastwood, Gizemli Nehir ile başarılı bir dönüş yapıyor. Onun yalın ve kontrollü yönetimi de filmin övgü almasında pay sahibi ama aynı derecede önemli iki unsur daha var: Oyuncu kadrosu ve Lehane’in mükemmel romanı. Mystic River, Boston ayrıntılarının ve karakterlerinin zenginliğiyle, son yılların en iyi polisiye romanlarından biri. Senarist Helgeland da ona sadık kalmış, ayrıca Lehane’in kitabındaki insan kaynaklı kötülüğü de muhafaza etmiş. Ana karakterleri canlandıran oyuncuların üçü de kalburüstü oyunlar sunuyor. Penn ile Robbins Oscar aldı, Bacon’a da en nankör rol düştü. Dave’in karısı Celeste rolünde Marcia Gay Harden ile Jimmy’nin karısı Annabeth rolünde Laura Linney de zaten iyi yazılmış olan karakterlerini daha da inanılır hale getiriyor.

TNT / 22:30

ÇILGINLAR SINIFI

Yönetmen: Steve Pink

Oyuncular: Justin Long,Jonah Hill,Adam Herschman

Film Hakkında: Bartleby, eğlenmeyi seven, zeki ama tembel bir gençtir. Ailesinin kendisi ile ilgili planları vardır, ancak önce üniversiteye gitmesi gerekir. Ne var ki, üniversite başvurularının hepsinden ret cevabı alır. Sadece kendisi değil, Bartleby’ın pekçok arkadaşı da aynı durumdadır. Ret cevabını ailelerine söyleyemezler. Bartleby, ailesini memnun etmek, kariyer planı yapabilmek, üstelik benzer durumda olan arkadaşlarını da bu zorluktan kurtarmak için bir plan yapar. Üstelik bu plan sayesinde, beğendiği kızın da ilgisini çekecektir. Kurtarıcı fikir, kendi üniversitesini açmaktır.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

2 Aralık 2021 Perşembe akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

2 Aralık 2021 Perşembe akşamı televizyon filmleri.

Kolombiyalı: İntikam Meleği (Colombiana) – Beyaz TV Saat: 19.30

Olaylar, 1992 senesinin Kolombiya’sında başlar. Dokuz yaşındaki Cataleya, anne-babasının katledilişine tanık olur. Kendisi ise ölümden kıl payı kurtulur ve gangster olan amcası Emilio ile birlikte ABD’ye sığınır. Burada geçirdiği on beş yıl boyunca Cataleya, amcası tarafından bir kiralık katil olarak yetiştirilecek ve cinayetlerinden geriye anne-babasının katilleri için hep bir kartvizit bırakacaktır: Kurbanlarının göğsüne çizdiği bir orkide.

Ölümcül Deney: Dejavu (Tell Me How I Die) – Beyaz TV Saat: 21.45

Bir grup üniversite öğrencisi klinik bir ilaç denemesinde yer alır. Deney beklenmedik bir yan etkisi ortaya çıkar ve kendilerine ölenlerin vahşi görüntülerini gösterir. Beklenmedik yan etki dolayısıyla nasıl öldürüleceklerini görmeleri de cabasıdır. Sonra ise bunlar gerçekleşmeye başlar. Kaderden kaçmak için zekice hamleler yapmaları gerekmektedir. Ancak bu süreçte katilin aralarında olduğunu keşfederler… Katilin de tıpkı onlar gibi geleceği görebildiğini fark eden grup, hayatta kalabilmek için bir adım önde olmak zorundadır.

Mesaj (Contact) – TRT 2 Saat: 22.00

Ünlü gökbilimci Carl Sagan’ın romanından uyarlanan “Contact” (Mesaj), hayatını dünya dışı varlıklarla iletişim kurmaya adayan bir kadının, yıldızdan gelen sinyalle değişen hayatını konu ediniyor. Robert Zemeckis imzalı film, bu akşam 22.00’de TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

1 Aralık 2021 Çarşamba akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

1 Aralık 2021 Çarşamba akşamı televizyon filmleri.

Son Tanık (The Expatriate) – Beyaz TV Saat: 19.30

İşverenleri, eski bir CIA ajanı olan Ben Logan’ın varlığına dair tüm kayıtları siler ve uluslar arası bir komplonun tam merkezine koyarlar. Ben’in tek çaresi kızını da alarak kaçmak olur.

Ölümüne Takip (Survivor) – Show TV Saat: 20.00

Yaşamak için farklı bir gezegen arayan bir grup insan, çok çorak bir toprağa düşer ve bir kaza geçirir. Bu çorak topraklarda yalnız değildirler. Onları, kana susamış uzaylılar ve mistik-akoliptik savaşçılar bekliyordur.

Kırılma (Rupture) – Beyaz TV Saat: 21.30

Bekar bir anne olan Renee gizemli bir suç örgütü tarafından kaçırılır. Genç kadının yegane amacı hayatta kalıp bu örgütün elinden kurtulabilmektir.

Yarını Yok (24 Hours to Live) – Show TV Saat: 21.45

Travis Conrad, bir kiralık katildir. Kendisine verilen son işi sırasında öldürülür; fakat tam 24 saat sürecek olan bir görev için gizemli bir şekilde diriltilir. Travis’in koluna bir geri sayım sayıcı yerleştirilmiştir. Sayaç sıfıra ulaşana kadar kendisine verilen görevi tamamlaması gerekir, yoksa ölecektir. Travis, kendisine verilen bu bir günde hem görevini tamamlamak hem hayatına mal olan insanlardan intikam almak için çabalar.

Son Çıkış – TRT 2 Saat: 22.00

Ramin Matin’in yönettiği “Son Çıkış“, şehrin keşmekeşinden bunalmış bir karakterin hikayesini kara komedi türünde ele alıyor. Dünya prömiyerini Tokyo Film Festivali’nde yapan film, bu akşam 22.00’de TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

30 Kasım 2021 Salı akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

30 Kasım 2021 Salı akşamı televizyon filmleri.

Kaos (Chaos) – Beyaz TV Saat: 19.30

Quentin Correns, Born köprüsünde olan bir kazada yapmaması gerektiği halde rehineyi vurduğu için teşkilat tarafından açığa alınmıştır. Olaydan bir süre sonra bir banka soygunu gerçekleştirilir. Bir kişi vurularak hayatını kaybetmiştir. Ve soygunun başkanı Lorenz, Correns’i istemektedir. İstek yerine getirilir ve Correns’e bir de zeki bir yardımcı genç dedektif verilir. Banka soygunu ucuz atlatılır fakat hiçbir şeyin çalınmadığı fark edilir. Kameralar elektrik kesintisinden dolayı çalışmadığı ve bu yüzden hiçbir şeyi kaydetmediği için herkesin aklında bir soru kalır. Lorenz’in o büyük ortağı kimdir?

Büyük Beyaz (Great White) – Kanal D Saat: 20.00

Bir grup arkadaş, eğlenceli zaman geçirmek için deniz uçağı ile uzakta bulunan bir adaya gider. Çok geçmeden köpek balıklarının çok da uzaklarında olmadığını fark eden ekip, dönüş yolunda uçaklarının arıza yapmasıyla kendilerini büyük bir tehlikenin içinde bulur. Grup, suyun altıda insan yiyen köpekbalıklarının bulunduğu kıyının 100 mil ötesinde bir salda mahsur kalır.

Zorlu Takip (Cop Out) – Beyaz TV Saat: 21.30

Kıdemli bir New York Polisi olan Jimmy çok değer verdiği nadir bulunan bir beyzbol kartını çaldırır. Kızının düğün masrafları için bu kartı bulması şarttır. Ortağı ile birlikte ikili inatçı hırsızın peşine düşerler.

Transformers 2: Yenilenlerin İntikamı (Transformers: Revenge Of The Fallen) – Kanal D Saat: 21.45

Genç Sam Witwicky’nin evreni kurtarmasının üzerinden iki yıl geçmiştir. Gösterdiği büyük kahramanlığa rağmen Sam, üniversiteye gitmek ve anne-babasından ilk kez ayrı kalmak gibi sıradan istekleri olan bir gençtir. Sam’in yeni okulunda hayatı güzel seyrederken dikkati, birden kafasında şimşek gibi beliren hayaller yüzünden dağılır. Büyükbabası gibi bunamaktan korkan Sam, bu hayalleri içinde tutar. Ta ki aklında uçuşan mesajları ve simgeleri daha fazla gözardı edemeyene kadar.

Herkes Biliyor (Everybody Knows) – TRT 2 Saat: 22.00

Oscar ödüllü yönetmen Asghar Farhadi’nin yönettiği “Everybody Knows” (Herkes Biliyor), bir kızın kaybolmasıyla yüzleşilen gerçekleri konu ediniyor. Penélope Cruz ve Javier Bardem’in başrollerini paylaştığı film, pazar akşamı 22.00’de TRT 2’de.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler