SineTv-Televizyonda sinema!

TV'de Sinema

TRT 1 / 23:50

BİZİM BÜYÜK ÇARESİZLİĞİMİZ

Yönetmen: Seyfi Teoman

Oyuncular: İlker Aksum, Fatih Al, Güneş Sayın

Film Hakkında: Film, geçmişe dayalı dostlukları olan otuzlu yaşlardaki Ender ve Çetin’in yaşamlarından bir kesiti konu alıyor. Çetin, yıllar sonra Ankara’ya dönmüş ve Çetin’le bir ev tutarak tekrar bir araya gelmiştir. Bu sırada yakın arkadaşları Fikret de Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelmiştir. Bu tatilde bir trafik kazasında anne ve babasını kaybeden Fikret’in yeniden Almanya’ya dönmesi gerekir fakat ortada bir sorun vardır: artık yalnız kalan kız kardeşi Nihal.

KANAL 7 / 19:15

SULTAN GELİN

 Yönetmen: Halit Refiğ

Oyuncular: Türkan Şoray, Ali Özoğuz, Müşerref Çapın

Film Hakkında: Yüklü bir başlık parası için adeta satışa çıkarılan ve hastalıklı bir adamla evlenmek zorunda kalan Sultan’ın dramatik öyküsü… Güzeller güzeli Sultan, en yüksek parayı veren zengin bir köylünün oğlu Osman’la evlendirilir. Askerden çürüğe çıkarılan ve ileri derecede kalp hastası olduğu için hayatı tehlikede olan Osman Sultan’a kocalık edemez. Genç kız hayatın karşısına çıkardığı tüm sıkıntılara sabırla katlanmaya ve yaşamını sürdürmeye çalışır. Ancak başlık parasının boşa gideceğinden korkan aile oğullarını kaybettikten sonra Sultan’ın evden gitmemesi için en yaralayıcı törelerden birine başvurur. Daha yeni yürüyen oğullarıyla Sultan’ı evlendirirler.

KANALTÜRK / 19:50

HEDEFTEKİ BAŞKAN

Yönetmen: JOSEPH MERHI

Oyuncular: MICHAEL MADSEN, ROY SCHEIDER, KEITH DAVID

Film Hakkında:  Araba kullanmadaki yeteneği sayesinde dublörlük yapan Nick ufak bir suçtan dolayı hapse girer. Ancak bir çete onu hapisten çıkarmak için elinden geleni yapar. Hasta ruhlu ve tehlikeli bir adam olan Lamar Quentin, Nick ile karısı Nadia’yı kaçırır. Lamar’ın amacı Nick’i bir banka soygununda kullanmaktır. Eğer bu teklifi kabul etmezse, Nadia’yı Nick’in gözleri önünde öldürecektir… Sonrasındaki hedef ise daha büyüktür.

CİNE 5 / 20:30

BAHÇIVAN

Yönetmen: Brett Leonard

Oyuncular: Pierce Brosnan, Jeff Fahey, Geoffrey Lewis

Film Hakkında: Pierce Brosnan ( Dr. Lawrence Angelo ) bir firmada beyin fonksiyonlarını arttırma üzerine deneyler yapan iyi niyetli bir bilim adamıdır, beyni daha fazla ve verimli kullanmayı sağlamaya çalışan bilim adamı, evinde barındığı kişi tarafından sürekli dövülen zeka özürlü bir gence acır ve onun zekasını biraz arttırmaya karar verir.

TV 8 / 20:45

 İÇERİDEKİ ADAM

Yönetmen : Spike Lee

Oyuncular : Denzil Washington, Clive Owen, Jodie Foster, Christopher Plummer

Film Hakkında: Hücresindeki bir mahkum, bizler mükemmel bir banka soygunu planladığını söyler ve bizi bunu izlemeye davet eder; Profesyonel bir çete Manhattan’daki bir bankaya girer, kapıları kilitler ve rehineler alır. Hiç acele etmeden, profesyonel bir şekilde işlerini yapmaktadırlar. Çeteyle pazarlık yapma görevi dedektif Frazier’e verilir, ancak yüzleştiği rüşvet suçlaması Frazier’in aklını meşgul etmektedir.

CNBC-E / 22:00

GİZEMLİ NEHİR

Yönetmen: CLINT EASTWOOD

Oyuncular: SEAN PENN, TIM ROBBINS, KEVIN BACON, LAURENCE FISHBURNE

Film Hakkında: Clint Eastwood’un en iyi filmlerinden Mystic River / Gizemli Nehir, oyuncularının performansıyla daha da güçleniyor. Jimmy Markum, Sean Devine ve Dave Boyle, Jimmy’nin büyük kızı Katie’nin ölümünün ardından bir araya gelirler. Jimmy intikam ister, Dave ise göze batmamak. Ölümü araştıran dedektif Sean’ın bir görevi de Jimmy’nin öfkesini kontrol altında tutmaktır. ABD’nin seçkin polisiye yazarlarından Dennis Lehane’in romanından Brian Helgeland’ın yazdığı senaryo, Boston’ın ihtiyatlı yaşamayı gerektiren semtlerinden Doğu Buckingham’da büyüyen üç arkadaşın hikayesini anlatıyor. Daha önceki üç filmiyle olumlu eleştiriler almayan yönetmen Clint Eastwood, Gizemli Nehir ile başarılı bir dönüş yapıyor. Onun yalın ve kontrollü yönetimi de filmin övgü almasında pay sahibi ama aynı derecede önemli iki unsur daha var: Oyuncu kadrosu ve Lehane’in mükemmel romanı. Mystic River, Boston ayrıntılarının ve karakterlerinin zenginliğiyle, son yılların en iyi polisiye romanlarından biri. Senarist Helgeland da ona sadık kalmış, ayrıca Lehane’in kitabındaki insan kaynaklı kötülüğü de muhafaza etmiş. Ana karakterleri canlandıran oyuncuların üçü de kalburüstü oyunlar sunuyor. Penn ile Robbins Oscar aldı, Bacon’a da en nankör rol düştü. Dave’in karısı Celeste rolünde Marcia Gay Harden ile Jimmy’nin karısı Annabeth rolünde Laura Linney de zaten iyi yazılmış olan karakterlerini daha da inanılır hale getiriyor.

TNT / 22:30

ÇILGINLAR SINIFI

Yönetmen: Steve Pink

Oyuncular: Justin Long,Jonah Hill,Adam Herschman

Film Hakkında: Bartleby, eğlenmeyi seven, zeki ama tembel bir gençtir. Ailesinin kendisi ile ilgili planları vardır, ancak önce üniversiteye gitmesi gerekir. Ne var ki, üniversite başvurularının hepsinden ret cevabı alır. Sadece kendisi değil, Bartleby’ın pekçok arkadaşı da aynı durumdadır. Ret cevabını ailelerine söyleyemezler. Bartleby, ailesini memnun etmek, kariyer planı yapabilmek, üstelik benzer durumda olan arkadaşlarını da bu zorluktan kurtarmak için bir plan yapar. Üstelik bu plan sayesinde, beğendiği kızın da ilgisini çekecektir. Kurtarıcı fikir, kendi üniversitesini açmaktır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up