Bizimle İletişime Geçin

TV'de Sinema

SineTv-Televizyonda sinema!

Yayınlandı

tarihinde

TRT 1 / 23:50

BİZİM BÜYÜK ÇARESİZLİĞİMİZ

Yönetmen: Seyfi Teoman

Oyuncular: İlker Aksum, Fatih Al, Güneş Sayın

Film Hakkında: Film, geçmişe dayalı dostlukları olan otuzlu yaşlardaki Ender ve Çetin’in yaşamlarından bir kesiti konu alıyor. Çetin, yıllar sonra Ankara’ya dönmüş ve Çetin’le bir ev tutarak tekrar bir araya gelmiştir. Bu sırada yakın arkadaşları Fikret de Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelmiştir. Bu tatilde bir trafik kazasında anne ve babasını kaybeden Fikret’in yeniden Almanya’ya dönmesi gerekir fakat ortada bir sorun vardır: artık yalnız kalan kız kardeşi Nihal.

KANAL 7 / 19:15

SULTAN GELİN

 Yönetmen: Halit Refiğ

Oyuncular: Türkan Şoray, Ali Özoğuz, Müşerref Çapın

Film Hakkında: Yüklü bir başlık parası için adeta satışa çıkarılan ve hastalıklı bir adamla evlenmek zorunda kalan Sultan’ın dramatik öyküsü… Güzeller güzeli Sultan, en yüksek parayı veren zengin bir köylünün oğlu Osman’la evlendirilir. Askerden çürüğe çıkarılan ve ileri derecede kalp hastası olduğu için hayatı tehlikede olan Osman Sultan’a kocalık edemez. Genç kız hayatın karşısına çıkardığı tüm sıkıntılara sabırla katlanmaya ve yaşamını sürdürmeye çalışır. Ancak başlık parasının boşa gideceğinden korkan aile oğullarını kaybettikten sonra Sultan’ın evden gitmemesi için en yaralayıcı törelerden birine başvurur. Daha yeni yürüyen oğullarıyla Sultan’ı evlendirirler.

KANALTÜRK / 19:50

HEDEFTEKİ BAŞKAN

Yönetmen: JOSEPH MERHI

Oyuncular: MICHAEL MADSEN, ROY SCHEIDER, KEITH DAVID

Film Hakkında:  Araba kullanmadaki yeteneği sayesinde dublörlük yapan Nick ufak bir suçtan dolayı hapse girer. Ancak bir çete onu hapisten çıkarmak için elinden geleni yapar. Hasta ruhlu ve tehlikeli bir adam olan Lamar Quentin, Nick ile karısı Nadia’yı kaçırır. Lamar’ın amacı Nick’i bir banka soygununda kullanmaktır. Eğer bu teklifi kabul etmezse, Nadia’yı Nick’in gözleri önünde öldürecektir… Sonrasındaki hedef ise daha büyüktür.

CİNE 5 / 20:30

BAHÇIVAN

Yönetmen: Brett Leonard

Oyuncular: Pierce Brosnan, Jeff Fahey, Geoffrey Lewis

Film Hakkında: Pierce Brosnan ( Dr. Lawrence Angelo ) bir firmada beyin fonksiyonlarını arttırma üzerine deneyler yapan iyi niyetli bir bilim adamıdır, beyni daha fazla ve verimli kullanmayı sağlamaya çalışan bilim adamı, evinde barındığı kişi tarafından sürekli dövülen zeka özürlü bir gence acır ve onun zekasını biraz arttırmaya karar verir.

TV 8 / 20:45

 İÇERİDEKİ ADAM

Yönetmen : Spike Lee

Oyuncular : Denzil Washington, Clive Owen, Jodie Foster, Christopher Plummer

Film Hakkında: Hücresindeki bir mahkum, bizler mükemmel bir banka soygunu planladığını söyler ve bizi bunu izlemeye davet eder; Profesyonel bir çete Manhattan’daki bir bankaya girer, kapıları kilitler ve rehineler alır. Hiç acele etmeden, profesyonel bir şekilde işlerini yapmaktadırlar. Çeteyle pazarlık yapma görevi dedektif Frazier’e verilir, ancak yüzleştiği rüşvet suçlaması Frazier’in aklını meşgul etmektedir.

CNBC-E / 22:00

GİZEMLİ NEHİR

Yönetmen: CLINT EASTWOOD

Oyuncular: SEAN PENN, TIM ROBBINS, KEVIN BACON, LAURENCE FISHBURNE

Film Hakkında: Clint Eastwood’un en iyi filmlerinden Mystic River / Gizemli Nehir, oyuncularının performansıyla daha da güçleniyor. Jimmy Markum, Sean Devine ve Dave Boyle, Jimmy’nin büyük kızı Katie’nin ölümünün ardından bir araya gelirler. Jimmy intikam ister, Dave ise göze batmamak. Ölümü araştıran dedektif Sean’ın bir görevi de Jimmy’nin öfkesini kontrol altında tutmaktır. ABD’nin seçkin polisiye yazarlarından Dennis Lehane’in romanından Brian Helgeland’ın yazdığı senaryo, Boston’ın ihtiyatlı yaşamayı gerektiren semtlerinden Doğu Buckingham’da büyüyen üç arkadaşın hikayesini anlatıyor. Daha önceki üç filmiyle olumlu eleştiriler almayan yönetmen Clint Eastwood, Gizemli Nehir ile başarılı bir dönüş yapıyor. Onun yalın ve kontrollü yönetimi de filmin övgü almasında pay sahibi ama aynı derecede önemli iki unsur daha var: Oyuncu kadrosu ve Lehane’in mükemmel romanı. Mystic River, Boston ayrıntılarının ve karakterlerinin zenginliğiyle, son yılların en iyi polisiye romanlarından biri. Senarist Helgeland da ona sadık kalmış, ayrıca Lehane’in kitabındaki insan kaynaklı kötülüğü de muhafaza etmiş. Ana karakterleri canlandıran oyuncuların üçü de kalburüstü oyunlar sunuyor. Penn ile Robbins Oscar aldı, Bacon’a da en nankör rol düştü. Dave’in karısı Celeste rolünde Marcia Gay Harden ile Jimmy’nin karısı Annabeth rolünde Laura Linney de zaten iyi yazılmış olan karakterlerini daha da inanılır hale getiriyor.

TNT / 22:30

ÇILGINLAR SINIFI

Yönetmen: Steve Pink

Oyuncular: Justin Long,Jonah Hill,Adam Herschman

Film Hakkında: Bartleby, eğlenmeyi seven, zeki ama tembel bir gençtir. Ailesinin kendisi ile ilgili planları vardır, ancak önce üniversiteye gitmesi gerekir. Ne var ki, üniversite başvurularının hepsinden ret cevabı alır. Sadece kendisi değil, Bartleby’ın pekçok arkadaşı da aynı durumdadır. Ret cevabını ailelerine söyleyemezler. Bartleby, ailesini memnun etmek, kariyer planı yapabilmek, üstelik benzer durumda olan arkadaşlarını da bu zorluktan kurtarmak için bir plan yapar. Üstelik bu plan sayesinde, beğendiği kızın da ilgisini çekecektir. Kurtarıcı fikir, kendi üniversitesini açmaktır.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

12 Nisan 2021 Pazartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

12 Nisan 2021 Pazartesi akşamı televizyon filmleri.

Kralın Çekici (Hammer of the Gods) – Beyaz TV Saat: 19.30

Kardeşini bulmak için yola çıkan bir adam, savaşçıya dönüşür ve kendi krallığını kurar.

İhtiyar Adam ve Deniz (The Old Man and the Sea) – TRT 2 Saat: 21.00

Ernest Hemingway’in romanından beyaz perdeye aktarılan film, karşısına çıkan devasa bir kılıç balığını yakalamaya çalışan yaşlı adamın mücadelesini konu ediniyor. “The Old Man and the Sea” (İhtiyar Adam ve Deniz), bu akşam 21.00’de TRT 2’de.

Yukarıdaki Tehlike (Skyline) – Beyaz TV Saat: 21.30

Jarrod, sevgilisi Elaine ile birlikte, yakın arkadaşı Terry’nin doğum gününü kutlamak için Los Angeles’a gider. Gün doğumundan iki saat önce gökyüzünde, bilinmeyen bir kaynaktan gelen kuvvetli bir ışık belirir. Onlar Terry’nin çatı katındaki evinin penceresinden olanları dehşet içinde izlerken, Los Angeles kentinin gökyüzünü kaplayan uzay gemisi şehirdeki insanları kendine doğru çeker. İşgalci uzaylılar, sahip oldukları teknoloji sayesinde yenilmez gibi görünmektedir. Şimdi hayatta kalanlar, yollarına çıkan herkesi yok eden binlerce korkunç yaratıktan kaçmak zorundadır.

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

10 Nisan 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

10 Nisan 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Kolombiyalı: İntikam Meleği (Colombiana) – Beyaz TV Saat: 19.30

Olaylar, 1992 senesinin Kolombiya’sında başlar. Dokuz yaşındaki Cataleya, anne-babasının katledilişine tanık olur. Kendisi ise ölümden kıl payı kurtulur ve gangster olan amcası Emilio ile birlikte ABD’ye sığınır. Burada geçirdiği on beş yıl boyunca Cataleya, amcası tarafından bir kiralık katil olarak yetiştirilecek ve cinayetlerinden geriye anne-babasının katilleri için hep bir kartvizit bırakacaktır: Kurbanlarının göğsüne çizdiği bir orkide.

Vikingler (Vikingdom) – Beyaz TV Saat: 21.30

Thor, ‘Kanlı Tutulma’ ile cennet-cehennem ve dünyanın kapılarını açmak için üç kutsal emaneti toplamaya başlamıştır. Lord Frey, eski bir Kral olan Eirick’ten bunu durdurması için yardım ister. Eirick savaş için eski dostlarını bir araya toplamaya çalışır. Ama bu savaşında en yakın bildiği kişilerden ihanet görecektir.

Fargo – TRT 2 Saat: 21.30

Coen kardeşlerin, hikayesini gerçek vakalardan ilhamla derledikleri “Fargo” TRT 2’de.

Aşk Masalı – Kanal D Saat: 23.45

Masal, patronun çapkın, yakışıklı oğlu Akın’a yıllardır platonik bir aşkla bağlı hayalperest bir kızdır. Akın ise Masal’ın farkında bile değildir. Üstelik şirketin en havalı kadını Cansın ile çıkmaya başlamıştır. Masal, bu duruma daha fazla dayanamayarak bir şeyler yapmaya karar verir. Tesadüfen tanıştığı bir kadın sayesinde REM-KAD (Remziye’nin Kadınları) adlı bir derneğe üye olmaya karar verir. Masal, bu dernek sayesinde hayatını tamamen değiştirmek zorunda kalır çünkü derneğin belirlediği kurallara ve programlara uymak zorundadır.

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

9 Nisan 2021 Cuma akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

9 Nisan 2021 Cuma akşamı televizyon filmleri.

Mayın (Mine) – Beyaz TV Saat: 19.30 ve 23.30

Çavuş Mike Stevens yüzlerce mayının döşendiği bir bölgede pusuya yatmış, bir terörist hücresini ortadan kaldırmakla görevlidir. Üç aydan fazla süredir bu görev için çöldedir ve yapacağı en ufak hata emeklerini çöpe atacaktır. Sıcak hava ve erzağının azalması işini her geçen gün zorlaştırmaktadır.

Tarihsiz, İmzasız (No Date, No Signature) – TRT 2 Saat: 21.45

Venedik Film Festivali’nin Ufuklar bölümünde En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi olan film, trafik kazası sonrası gerçekleşen talihsiz olayları anlatıyor. “No Date, No Signature” (Tarihsiz, İmzasız), bu akşam TRT 2’de.

Kırılma (Rupture) – Beyaz TV Saat: 21.45

Bekar bir anne olan Renee gizemli bir suç örgütü tarafından kaçırılır. Genç kadının yegane amacı hayatta kalıp bu örgütün elinden kurtulabilmektir.

Okumaya Devam Et

Popüler