SineTv-Bu GeceTelevizyonda Sinema

TV'de Sinema

ŞÖHRET (FAME)

1980 yapımı FAME, New York Performans Sanatları Okulu’na yeni katılmış umut dolu genç öğrencilerin, eğlence dünyasında kendilerine bir yer sağlamaya çalışırken neler katlandıklarını anlatır.Başarıya ulaşan karakterlere hayran kalmaktan da kendinizi alamazsınız. Çünkü, gerçek hayatta olduğu gibi, herkes başaramaz.

Unutulmaz bir filmdir “Fame”, hatta izledikçe, yeniyetme olmanın, ergen olmanın tatsız ve ürkütücü yanları dışında, pek hoş anları da olduğunu hatırlayacaksınız. Ne olduğunuzu, ne olabileceğinizi keşfetmek gibi. Bu ‘müstakbel’ dansçı, müzisyen, komedyen grubu, gerçek bir New York Okulu’nun dört kurmaca yılı boyunca izleriz. Heyecanı ve neşesi bulaşıcı, renkli, canlı, müziği iki Oscar’lı harika bir müzikal. “ER”ın saçsız ve huysuz Dr. Robert Romano’su Paul McCrane’i bol saçlı bir delikanlı olarak görmek için bile izlenir.

YÖNETMEN: Alan PARKER

OYUNCULAR: Eddie BARTH, Irene CARA, Lee CURRERI

YAPIM: ABD 1980

CNBC-E 23:00

——————————————————————————————————————————————————-

ZAMAN MAKİNASI 

Buluştukları bir akşam başarılı bir bilimadamı ve matematikçi olan Alexander (Guy Pearce)’ ın bir hırsız tarafından yanlışlıkla sevgilisi öldürülür ve tüm hayatı değişir. Bir zaman makinası yapmak ve sevgilisi ile buluşma anına geri dönerek zamanın akışını değiştirmek ister, ancak işler planladığı gibi gitmez.

YÖNETMEN: Simon WELLS

OYUNCULAR:  Guy PEARCE,  Yancey ARIAS,  Samantha MUMBA

YAPIM: ABD 2002

KANALTÜRK 19:50

——————————————————————————————————————————————————-

KORSİKALI

Dedektif Jack Palmer için, Ange Leoni’yi bulup kendisine miras kalan emlak hakkında belgeleri vermek her zaman yaptığı işlerden farklı bir iş değildir. Fakat Leoni’nin Korsika’da polis tarafından tutuklanmış yüksek rütbeli bir özgürlük hareketi üyesi olduğunu öğrenince işin rengi değişir.Palmer görevini yaparken herhangi bir zorlukla karşılaşmayacağına ikna olduğundan işi kabul eder. Fakat bu cennet kadar güzel adaya geldiğinde hiç beklemediği bir şeyle karşılaşır… İşler burada onun alıştığı gibi yürümemektedir. Yine de görevini yapmak kousunda azimli ve sorumluluk sahibi biri olan Palmer’ın önünde uzanan yol uzun ve zahmetlidir.

YÖNETMEN: Alain BERBARIAN

OYUNCULAR: Jean RENO, Caterina MURINO, Christian CLAVIER

YAPIM: Fransa 2004

TV 8 21:00

——————————————————————————————————————————————————-

KUZEYLİ KEVIN 

Kevin Manley’in pek de parlak olmayan hayatı büyük babasından miras kalan bir arazi sayesinde tamamen değişecektir. Alaska ya giden Kevin herşeyi beklediği gibi kolay olmadığını anlar. Büyükbabasının son bir isteği vardır. Kevin’in mirasa sahip olabilmesi için ünlü 1049 millik köpekli kızak yarışına katılması ve bu yarışı mutlaka tamamlaması gerekmektedir. Bu serüvenle birlikte birbiri ardına komik olaylar da onu beklemektedir.

YÖNETMEN: Bob SPIERS

OYUNCULAR: Natasha HENSRIDGE, Leslie NELSON

YAPIM: Kanada, İngiltere 2001

CİNE-5  21:40

——————————————————————————————————————————————————-

BÜYÜK YOLCULUK

Fas asıllı yetenekli Fransız yönetmen Ismael Ferroukhi’nin ilk sinema deneyimi: “Büyük Yolculuk”… Film; İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bulgaristan, Türkiye ve Ortadoğu’dan geçip Arabistan’da biten dinler ve kültürler arası bir yolculuğun çok çarpıcı ve hüzünlü öyküsünü anlatıyor.

Birbirine tamamen yabancı bir baba ve oğlun Hac yolculuğu… Fransız kültürüyle büyümüş olan Reda, Müslüman bir ailenin oğludur. Yıllardır ailesiyle birlikte Fransa’nın güneyinde yaşamaktadır. Reda’nın Arapça’dan başka bir dil konuşmayan babasının ölmeden önce yerine getirmek istediği son bir dileği vardır; hacca gitmek. Bunun için de oğlunun kendisini Mekke’ye götürmesini istemektedir. 20 yaşındaki Reda ile babası arasındaki kuşak çatışması, kültür farklılığı ve dil sorunundan doğan iletişimsizlik bu yolculuğu oldukça zor kılmaktadır.

YÖNETMEN:  Ismael FERROUKHI

OYUNCULAR:  Nicolas CAZALE, Mohamed MAJD, Jacky NERCESSIAN

YAPIM: Fas, Bulgaristan, Fransa,Türkiye 2004

TRT 1  23:45

——————————————————————————————————————————————————-

BAŞKA DİLDE AŞK (TV’DE İLK KEZ)

Farklı konusuyla dikkat çeken ve vizyonda olduğu dönemde büyük ses getiren film “Başka Dilde Aşk”, TV’de ilk kez bu akşam Kanal D’de ekrana geliyor. Onur’un hayatı kürek takımından arkadaşı Vedat’ın doğum günü partisinde Zeynep’le tanışmasıyla değişir. Kalabalık ve gürültülü bir barda hiç konuşmadan geçen gecenin sonunda Zeynep, Onur’un işitme engelli olduğunu öğrenir. Ama bu durum Zeynep’i Onur’dan uzaklaştırmaz. İşiyle, ailesiyle sorunlar yaşayan Zeynep, yaşadığı çevreyi sorgularken biraz da bilmediği bir dünyanın meraklıyla unuttuğu ceketini bahane ederek Onur’u görmeye gider. Babasının, annesini aldattığını öğrendikten sonra bu durumu kabullenemeyip evden ayrılan Zeynep, bir çok iş değiştirdikten sonra çağrı merkezinde çalışmaya başlar ama, ağır çalışma şartlarından ve karşılığında kazandığı paradan çok mutsuzdur. Bütün gün telefonda tanımadığı insanlarla konuşmak zorunda kalan Zeynep konuşmadan anlaşabildiği Onur’la huzur bulacağına inanır. Bu ilişki kendilerini ve hayatı sorgulayan Zeynep ve Onur için bir sınav olacaktır.

YÖNETMEN: İlker BAŞARIR

OYUNCULAR: Mert FIRAT, Saadet Işıl AKSOY, Lale MANSUR, Emre KARAYEL

YAPIM: Türkiye 2009

KANAL D 21:45

 

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up