SineTV-Bu Gece Televizyonda Sinema

TV'de Sinema

İNTİKAM PEŞİNDE (SHAOLİN) TV’DE İLK KEZ

Dövüş sanatlarının ustası Jackie Chan’in başrolde oynadığı film “İntikam Savaşçıları” TV’de ilk kez bu akşam Kanal D’de ekrana geliyor. General Hou Jie son derece acımasız bir subaydır. Hem acımasız, hem de o kadar hırslıdır ki, başa geçmek için karısının kardeşi dahil önüne geleni çiğner geçer. Fakat günün birinde öz kardeşinin ihaneti ile karşılaşır ve tek çocuğunu hırsının yarattığı ortama kurban verir. Bu olaydan sonra “Shaolin” tapınağındaki rahiplere sığınır. Artık önünde farklı bir hayat vardır ama geçmişi asla yakasını bırakmayacaktır.

YÖNETMEN: Benny CHAN

OYUNCULAR: Jackie CHAN, Andy LAU, Nicholas TSE, Bingbing FAN

YAPIM: Çin 2011

KANAL D 21:00

——————————————————————————————————————————————————-

DERİNLİKTE DEHŞET 

Güney Çin Deniz’inde yolculuk eden Argonautica adlı bir yolcu gemisi esrarengiz bir kaza geçirir ve yolcular için korku dolu anlar başlar. Birdenbire, geminin iletişim sistemi arızalanır. Daha sonra gemi denizaltındaki bir nesne ile çarpışır. Mürettebat ve yolcuların öldürülmesi ise her şeyi iyice karıştırır. Birkaç kişi, denizde yaratık görmüştür, fakat Hanover onlara inanmaz.

YÖNETMEN: Stephen SOMMERS

OYUNCULAR: Cliff CURTIS, Famke JANSSEN, Jason FLEMYNG, Treat WILLIAMS

TV 8 21:00

——————————————————————————————————————————————————-

EN İYİSİ (THE GREATEST)

Film bir oğulun kaybıyla başa çıkmaya çalışan bir ailenin çabalarını anlatıyor. Shana Feste’nin 28 günde yapılmış, mütevazı filmi The Greatest, bir evladın kaybı üzerine kurulu, çok iyi oynanmış bir film. Yeniyetme Bennett, sevgilisi Rose ile arabada giderken bir kamyonun çarpmasıyla ölür. Mezarının başında annesi Grace ve babası Allen’la uyuşturucu müptelası oğulları Ryan’ı boş boş bakarken görürüz. Ve bu parçalanmış ailenin arasına, Bennett’ın çocuğunu bekleyen, üç aylık hamile Rose girer. Hikayenin geri kalanı onların kişisel kederlerini aşma yöntemi bulmaya çalışmalarını anlatıyor.

YÖNETMEN: Shana FESTE

OYUNCULAR: Pierce BROSNAN, Susan SARANDON, Carey MULLIGAN, Aaron JOHNSON

YAPIM: ABD 2009

CNBC-E 23:00

——————————————————————————————————————————————————-

SON PERDE 

Son Perde, başrollerinde Matthew Broderick, Alec Baldwin ve Oscar adaylığı bulunan Toni Colette ile muhteşem bir komedi! Sinema sektörü, suç çeteleri ve FBI”ı da içine alan eğlenceli olaylar dizisi sizi kahkalara boğacak! Yıllar süren başarısız projelerin ardından Hollywood oyun yazarı Steven Schats, senaryosunu çok beğenen ve film yapmak isteyen yapımcı Joe Devine ile tanışır. Fakat Joe, aslında olduğunu söylediği kişi değildir. O, peşinde olduğu suç çetesini ele geçirmek için bu filmi yem olarak kullanan bir FBI ajanıdır!

YÖNETMEN: Jeff  NaATHASON

OYUNCULAR: Matthew BRODERICK, Alec BALDWİN

TNT 23:59

——————————————————————————————————————————————————-

KANIT

Zeki ama dengesiz biri olan matematikçi babası Robert’la (Anthony Hopkins) yıllarını geçiren Catherine (Gwyneth Paltrow), artık 27 yaşına gelmiş genç bir kadındır. Catherine’in tekdüze hayatı ilgilenmesi gereken iki konukla değişir: Hem uzaklardaki kızkardeşi Claire (Hope Davies), hem de babasının eski öğrencisi Hal (Jake Gyllenhaal) onun ilgisini beklemektedir. Catherine, bir yandan Hal’in sevgisine, bir yandan da Claire’in buyurucu planlarına karşı koymaya çalışırken, deli dahi babasına benzeyip benzemediğini sorgulamaya başlar. 7 dalda Oscar kazanan “Aşık Shakespeare” (“Shakespeare in Love”) ile dikkatleri üzerine toplayan John Madden’ın yönettiği “Kanıt”, dahilikle delilik, kız çocuklarıyla babalarının arasındaki şefkatli ilişki ve gerçeğin doğasıyla aile arasındaki bağlantıları araştırarak, babasının geçmişiyle kendi geleceğinin gölgesinde sıkışıp kalan gizemli bir genç kadının zorlayıcı hikâyesini konu alıyor.

YÖNETMEN: John MADDEN

OYUNCULAR: Gwyneth PALTROW , Anthony HOPKINS, Jake GYLLENHAAL

TRT 1 23:00

 

İYİ SEYİLER 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up