SineTv-Bu Gece Televizyonda Sinema

TV'de Sinema

KALİFORNİYA (LA CALİFORNİE)

Kimsenin üstlenmek istemediği gizemli bir suçun öyküsü. 2006 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış bölümünde gösterilen La Californie, Sırbistan’dan Fransa’ya göç eden iki dostun zengin bir kadının evinde işe başlamasıyla gelişen olayları anlatıyor. Bir süre sonra villada işlenen büyük bir suç, ortalığı karıştırıyor. Nathalie Baye’in başrolünde oynadığı film, iki dalda César Ödülleri’ne aday olmuştu.

YÖNETMEN:  Jacques FIESCHI

OYUNCULAR: Nathalie BAYE, Roschdy ZEM, Ludivine SAGNIER, Mylene DEMONGEOT

YAPIM: Fransa 2006

cnbc-e 23:00

——————————————————————————————————————————————————-

SENİNLE TANIŞMIŞ MIYDIK? (THE NIGHT WE NEVER MET)

Sam (Matthew Broderick) çalıştığı restoranda gurme şef olabilmek için çalışan, kendini işine adamış genç bir adamdır. Kazandığı maaş hayatta kalmasına yetse de bir evi tek başına çekip çevirmesi için yeterli değildir. Öte yandan ev arkadaşları da hayata ve geleceğe dair planları olmayan, Sam ile tamamen zıt kutuplarda olan insanlardır. Bu duruma canı bir hayli sıkılan Sam’in bir gün gözüne bir gazete ilanı ilişir. Manhattan’da bir daireye ilişkin kiralık ilanıdır bu. Ancak dairenin haftanın birkaç gecesi için kiraya verileceği yazıyordur. Kirayı da uygun bulan Sam bunun kafa dinlemek için iyi bir fırsat olacağını düşünür. Ancak dairede kendisi dışında iki kişi daha kalmaktadır.

Zekice yazılmış bir senaryo, ilgi çekici karakterler ve tüm bunları tamamlayan oyuncu kadrosu bir araya gelince orataya seyri keyifli bir film çıkıyor. Romantik komedi sevmeyenlerin bile izlemesi gereken bir film, zira film hepimizin duygularını yansıtmayı başarmış bir yapıt. Filmin diğer oyuncuları ise Jeanne Tripplehorn, Tim Guinee, Michelle Hurst, Dana Wheeler-Nicholson. Filmde bir de süpriz konuk oyuncu var; Naomi Campbell.

YÖNETMEN:Warren LEIGHT

OYUNCULAR: Matthew BRODERICK, Kevin ANDERSON, Annabella SCİORRA, Jeanne TRIPPLEHON, Tim GUINEE, Michelle HURST, Dana Wheeler NICHOLSON, Naomi CAMPELL.

YAPIM:ABD 1993

TNT 23:59

——————————————————————————————————————————————————-

RÜZGARIN ÇOCUKLARI (THE GREAT CHALLENGE)

Extrem sporlara ilgi duyan Fransız gençleri Çin’e giderler ve başları yerel mafyayla belaya girer. Seçtikleri eğitim alanı mafyanın bölgesindedir ve hiçbir ilgileri olmamasına rağmen çete savaşlarına girerler. Bu savaşta taraf tutmayan gençler, bir çıkış yolu bulmak için mücadele etmektedirler.

YÖNETMEN: Julien SERI

OYUNCULAR: William BELLE, Chau Belle DINH, Malik DIOUF, Yann HNAUTRA, Elodie YUNG, Charles PERRIERE

YAPIM: Fransa 2004

tv 8 21:00

——————————————————————————————————————————————————-

İNTİKAM PEŞİNDE (EDGE OF DARKNESS)

Thomas Craven, Boston Polis Departmanı’nda tecrübeli bir cinayet masası dedektifi ve kızını yalnız büyüten bir babadır. 24 yaşındaki biricik kızı Emma evinde vurulunca herkes asıl hedefin Craven olduğunu düşünür. Ancak kısa zaman sonra Craven bu durumdan şüphelenmeye başlar ve kızının ölümünü araştırmaya karar verir. Araştırma onu, kızının gizli yaşamına, devletin gizli işlerine ve kanıtları yok etmekle görevli devletin gizli adamı Darius Jedburgh’e götürür.

YÖNETMEN : Martin CAMPBELL

OYUNCULAR: Mel GIBSON, Ray WINSTONE, Danny HUSTON

YAPIM: ABD 2010

KANALTÜRK 19:50

——————————————————————————————————————————————————-

KUTSAL DAMACANA 2: İTMEN

Fikret, eski mesleği olan gemiciliğe dönmüş, tayfa olarak çalıştığı gemiyle uzak denizlere açılmıştır. Gemi Hint okyanusunda seyrederken Somali’li korsanların saldırısına uğrar, korsanlar gemiyi ele geçirir, Fikret denize atlayıp kaçar. Ertesi gün Fikret baygın bir halde Hindistan sahilinde bir kumsalda karaya vurur. Bir kaç hintli köylü Fikret’i bulur, tedavi etmek için yakınlardaki bir Budist tapınğına götürürler. Aradan beş ay geçer, Fikret sağlığına kavuşur, tapınakta eğitim gören Serkan adındaki bir Türkle tanışıp arkadaş olur. “Ferrari’sini Satan Bilge” tadında ki Serkan, Fikret’in karakterine ve hayata bakış biçimine hayran olmuştur. Disiplin gerektiren tapınak hayatına uyum sağlayamayan Fikret baş rahiple tartışır, baş rahip Fikret ve Serkan’ı tapınaktan kovar. Fikret ve Serkan Türkiye’ye dönerler.

YÖNETMEN: Korhan BOZKURT

OYUNCULAR: Şafak SEZER, Mustafa ÜSTÜNDAĞ, Aydemir AKBAŞ

YAPIM: Türkiye 2009

SHOW TV 20:00

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up