SineTv-Bu akşam televizyonda sinema!

TV'de Sinema

Kanal 7 / 19:00

DOKUNMAYIN ŞABANIMA

YÖNETMEN: Osman Seden

OYUNCULAR: Kemal Sunal, Ahu Tuğba, Halit Akçatepe, Reha Yurdakul, Diler Saraç

KONUSU: Şaban kadınlar konusunda başarısız bir minübüs şöförü, Ökkeş ise tam bir hovardadır. İki eski asker arkadaşı olan ökkeş ve şabanı”ın yolları bir gün kodeste kesişir. Babasının zoruyla evlendirilmek istenen ökkeş şaban”dan kendi yerine geçmesini ister ve rollerini değişirler. Ancak gittikleri evde evin kızına her ikisi birden aşık olunca işler karışır. Aşık oldukları kız ise evin hizmetçisiyle yer değiştirmiştir…

Cnbc-e / 23:00

GİA

YÖNETMEN: MICHAEL CRISTOFER

OYUNCULAR: ANGELINA JOLIE, FAYE DUNAWAY, MERCEDES RUEHL, ELIZABETH MITCHELL

KONUSU: Angelina Jolie, 70’li yılların ikinci yarısında zirveye yükselen model Gia Carangi’yi başarıyla oynuyor. Gia Carangi sinemada daha önce de örneklerini gördüğümüz zor bir çocukluk dönemi geçiren, genç yaşta meşhur olan karakterlerden biri. Şöhretin baskısına dayanamıyor, uyuşturucuya başlıyor.Filmin oyuncuları arasında Faye Dunaway de var. Gia Carangi hayat dolu ve asi bir kız. Model olunca, bambaşka bir hayata sürüklenmiş. Uyuşturucuya kapılmasıyla birlikte de düşüş başlamış.

Tnt / 01:30

ŞAİR

YÖNETMEN : Damian Lee

OYUNCULAR : Dary Hannah, Roy Scheider, Kim Coates, Colm Feore

KONUSU: İkinci Dünya Savaşı’nın şafağında bir hahamın kızı ile bir alman askeri birbirlerine aşık olurlar, ancak savaş onları ayırır. Birbirlerini bulabilmek için çıktıkları tehlikeli yolculukları birbirlerinden zorlu mücadelelere tanık olur.

Fox / 21:30

X-MEN

YÖNETMEN: Bryan Singer

OYUNCULAR : Hugh Jackman, Halle Berry, Patrick Stewart, Ian McKellen, Anna Paquin

KONUSU: Profesör Xaiver, istemleri dışında mutasyona uğramış gençleri bir okulda toplamıştır. ‘X-Men’ olarak adlandırılan öğrencilerin görevi, yapay mutantların oluşturabileceği tehditlere karşı dünyayı korumaktır. Bu tehditlerin kaynağı, mutantların üstünlüğünü savunan magneto adlı bir diğer mutanttır. Xavier’in öğrencilerinden Rogue kaçırılınca, X-Men ekibi onu geri getirmek üzere Magneto’nun mutantlarına karşı mücadeleye girer. Tüm mutantlar, bir yandan da kendilerine karşı soykırım kampanyası yürüten senatör McKelly’le uğraşmak zorundadır.

Kanaltürk / 19:50

KORUYUCU

YÖNETMEN: PANNA RITTIKRAI

OYUNCULAR: PIPHAT APIRAKTANAKORN, CHOOSAK IAMSOOK, TONY JAA, SAYAN MEUNGJARERN

KONUSU: Ülkenin en başarılı iş adamlarından birini korumakla görevli olan profesyonel bir koruma, görevini yerine getiremeyip patronunu koruyamayınca, patronun oğlu tarafından işten çıkarılır. Oğul babasının yerine geçer ve şirketi devralır. Ancak şirketi ele geçirmeye çalışan kişiler tarafından takip edilmeye başlar. Kaçmak ve varoşlarda yaşayan nazik bir ailenin yanında saklanmak zorunda kalır. Bu sırada eski koruma tehtidler almakta ve takip edilmektedir.

Tv8 / 20:45

ZIPIR

YÖNETMEN : Ben Stiller

OYUNCULAR : Ben Stiller, Owen Wilson, Christine Taylor

KONUSU: “Zoolander” (Zıpır) 1 ödül ve 9 adaylığı olan bir film… Derek Zoolander 3 yıldır VHI’ın yılın erkek mankenidir ancak ödülü Hansel kazanınca Zoolander’in dünyası tepetaklak olur. Arkadaşları onu terk eder, babası hayal kırıklığına uğramıştır ve kendisi de artık iyi bir manken olmadığına inanmaya başlamıştır.

Kanaltürk / 21:45

SUÇ ALEMİ

YÖNETMEN: Brad Mirman

OYUNCULAR: Gerard Depardieu, Harvey Keitel, Johnny Hallyday, Renauld, Said Taghmaoui, Stephen Freis

KONUSU: Bir grup Fransız hırsız tek seferlik bir iş için Chicago’ya uçarlar ve yanlışlıkla bir Mafya babasının evini soyarlar. Fransızların, Amerika macerası kısa sürede kabusa dönüşür ve Amerikan tarzı yeraltı dünyasının kurallarından habersiz Paris’e dönmeye çalışan soyguncuların peşine hem mafya, hem FBI hem de çeteler düşer. Olay Fransız profesyonel hırsız Daniel Foray’in (Gerard Depardieu) kendi başına işler çevirmesiyle başlar. Oldukça saf olan arkadaşları Raymond ve Julien’le birlikte çalışan Daniel, işi biraz kendi lehine döndürmeye başlayınca, patronu onları, peşlerine Marcel ve Zero’yu da (Renauld ve Hallyday) katarak Chicago’ya yollar. Bir işadamının malikanesini soyacaklardır. Soygunu yapmasına yaparlar ama hemen sonrasında tuzağa düşürüldüklerini anlarlar. Soydukları ev şehrin en büyük mafya babasına (Keitel) aittir ve ne tesadüftür ki, çaldıkları lüks araba Chicago’nın en kötü çete liderine aittir.

Sinefeso Haber Merkezi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up