SineTv-Bu akşam televizyonda sinema!

TV'de Sinema

Fox / 23:15

ADINI SEN KOY

YÖNETMEN: Tuna Kiremitçi

OYUNCULAR: Melis Birkan, Cemal Toktaş, Ali İl, Ahmet Mümtaz Taylan

KONUSU: Can, delice sevdiği Aybige ile bir hafta sonra evlenecektir. Ama hayatının kadınını çocukluk arkadaşı Ilgaz’la tanıştırdığında, garip bir şey olur. Ilgaz’ın Aybige’ye karşı tutumu şaşılacak derecede soğuktur. En güvendiği arkadaşının bu tavrı, Can’ın nişanlısından kuşku duymaya başlamasına, Aybige’nin de huzursuz olmasına yol açar. Ilgaz’ın intihar saplantılı ağabeyi Harun çıkagelince, olayların seyri birdenbire değişir. Beklenmedik sırların açığa çıkmasıyla nikahtan önceki son hafta Aybige, Can ve Ilgaz için hayatlarının sınavına dönüşecektir.

Kanal 7 / 19:50

GÜLEN GÖZLER

YÖNETMEN: Ertem Eğilmez

OYUNCULAR: Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Müjde Ar

KONUSU: Nezaket Hanım ve kocası, hep erkek olacak umuduyla 4 çocuk yaparlar ama hepsi de kız olur. İsmet, Fikret, Nedret ve Hikmet kardeşler genç kızlık dönemlerindedir ve evlilik hayalleri kurmaktadırlar. İsmet’le, Nedret, erkek arkadaşlarını babalarına zengin biriymiş gibi tanıtır ancak, onların maddi durumları çok da parlak değildir. Kızlarının mürüvvetini görmek isteyen Nezaket Hanım, evi ipotek ederek kızlarının düğünü için borç alır. Bu arada Fikret’le, Vecihi arasında da büyük bir aşk yaşanmaktadır. Aile, parayı ödeyebilmek için sabun üretmeye çalışır. Ancak işler istedikleri gibi gitmez.

Cnbc-e / 22:00

SAVAŞIN SONU

YÖNETMEN: DAVID L. CUNNINGHAM

OYUNCULAR : ROBERT CARLYLE, KIEFER SUTHERLAND, CIARAN MCMENAMIN, MARK STRONG

KONUSU: İkinci Dünya Savaşı zamanında, Japon esir kampında yaşanan gerçek bir öykü. İkinci Dünya Savaşı filmleri arasında akla ilk gelen yapımlardan biri olmasa da, To End All Wars yetenekli oyuncuları ve yürek burkan öyküsüyle türün saklı kalmış hazinelerinden biri olarak sayılıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, savaş zamanı Japonlar tarafından esir alınan bir grup askerin esaretle baş etme mücadelesini taşıyor ekrana. Filmde esir tutuldukları, savaşın son üç buçuk yılı boyunca Burma demiryolunu inşa etmeleri beklenen askerler, inançlarını ve onurlarını kaybetmeden hayatta kalmaya çalışıyor. To End All Wars (Savaşın Sonu), esir kampı filmlerine özgü acımasız gerçeklik duygusuyla izleyiciyi derinden sarsıyor. Sadece türün hayranları için değil, dram severler için de uygun bir seçenek. Başrol oyuncuları Robert Carlyle, Kiefer Sutherland ve Ciarán McMenamin’in performansları övgüyle karşılandı.

Trt 1 / 21:00

60 SANİYE

YÖNETMEN : Dominic Sena

OYUNCULAR: Nicolas Cage, Giovanni Ribisi,Angelina Jolie

KONUSU: Randall “Memphis” Raines uzun zaman önce suç yaşamına bir son vermiştir ama eski bir arkadaşın beklenmeyen bir ziyaretinden sonra kardeşinin hayatını kurtarmak için yapabileceğinin en iyisini yapmaktan -araba çalmaktan- başka hiç bir seçeneğinin olmadığının farkına varır. Şimdi herşey bir gecede 50 araba soymaya kalmıştır. Gerçek bir otomobil hastası olan Memphis’in arabalara karşı bitmek bilmeyen ateşli bir tutkusu vardır. Bir arabanın en küçük parçasına kadar her tür ayrıntısını bilmektedir. Memphis efsanevi bir araba hırsızıdır. Hiç bir kilit veya araba alarmı onu durduramaz. Eğer gözünü dikmişse arabanız 60 saniye içinde yerinden gitmiş demektir. Memphis yıllar boyunca akla gelebilecek her tür arabayı çalıp polisten kaçmayı başarmıştır; bir araba haricinde: Gözbebeği Eleanor, 67 model bir Shelby Mustang GT 500. Üstündeki baskı çok arttığında yeni bir hayat için sevdiği herşeyi ve herkesi geride bırakmak zorunda kalmıştır. Ama kardeşi bıraktığı yerden kendi izlediği yolu beceriksizce izleyip başını belaya sokunca Memphis’in eski yaşamına geri dönmekten başka çaresi kalmamıştır. Hayatını kurtarmak için son bir soygun yapmak zorundadır.

Kanaltürk / 19:50

SOKAK DÖVÜŞÇÜSÜ

YÖNETMEN: ANDRZEJ BARTKOWIAK

OYUNCULAR: JAN CLOUD VAN DAME, KRISTIN KREUK, CHRIS KLEIN, NEAL MCDONOUGH, ROBIN SHOU

KONUSU:  Chun-Li (Kristin Kreuk) olağanüstü dövüş yeteneklerine sahip genç bir kadındır. Babası, o küçükken Shadaw Law’un acımasız lideri Bison (Neal McDonough) tarafından kaçırılmış ve hapsedilmiştir. Annesini de kanserden kaybedince, Chun-Li hayatta bir başına kalmıştır. Artık tek amacı yıllardır görmediği babasına ulaşıp onu Bison’un elinden kurtarmaktır. Gen (Robin Shou) adlı dövüş ustasını bulmasını söyleyen eski Çince yazılmış bir mektup bulduktan sonra Chun-Li harekete geçmeye karar verir ve Bangkok’a doğru yola çıkar. Ancak dövüş ustasını bulmak pek de kolay olmaz. Haftalar sonra birkaç haydutun yaşlı bir adama saldırdığını gören Chun-Li onlarla tek başına dövüşür. Onları uzaklaştırmayı başarır ancak gücünü de sonuna kadar tüketir. İşte bu sırada Gen ortaya çıkar ve bitkin düşmüş Chun-Li’yi evine götürür. Dövüş ustası, babasını bulmakta genç kadına yardım edeceğini söyler. Bison’un izini süren sadece Chun-Li değildir. Interpol polisi Charlie Nash (Chris Klein) ve dedektif Maya (Moon Bloodgood) da Bison’un peşindedir. Onların da yardımını alan Chun-Li artık bol aksiyonlu bir maceraya hazırdır.

 

Sinefesto Haber Merkezi

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up