SineTv-Bu akşam televizyonda sinema!

TV'de Sinema

Kanal 7 / 22:00

ERKEK GÜZELİ SEFİL BİLO

YÖNETMEN: Ertem Eğilmez

OYUNCULAR: İlyas Salman, Şener Şen, Münir Özkul, Adile Naşit, Sevda Aktolga, İhsan Yüce, Ekrem Dümer

KONUSU: İlyas Salman’ın ilk başrolü olan film, Şener Şen, Münir Özkul gibi sinemanın usta isimlerini de bir araya getiriyor. Erkek Güzeli Sefil Bilo’da, Şivan ve Hüso’dan etkilenerek eşkıyalık yapmak isterken, yanlışlıkla hapse giren Bilo’nun kan davalı bir ailenin kızı olan Cano ile güldürülü aşk ve eşkıyalık öyküsü anlatılıyor.

Kanal 7 / 19:00

GURBETÇİ ŞABAN

YÖNETMEN: Kartal Tibet

OYUNCULAR:  Kemal Sunal, Müge Akyamaç

KONUSU: Hababam Sınıfı’ndaki Şaban karakteri, Kemal Sunal’la o kadar çok özdeşleşti ki, bu filmden sonra birçok Şaban filmi çevrildi. Gurbetçi Şaban’da bunlardan biri. Bu karakter, hayatımıza o kadar girdi ki sonunda Türkçe’ye “Şaban olmak” deyimi yerleşti. Yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı Gurbetçi Şaban’da , göç olgusunun toplumsal yansımaları konu ediliyor. Gurbetçi Şaban, saf görünümlü bir gariban. Ancak kurnazlık yapmaktan geri durmuyor. Şaban’ın, işçi olarak gittiği Almanya’da başından traji-komik olaylar geçer.

Fox / 22:30

KANAL-İ-ZASYON

YÖNETMEN: Alper Mestçi

OYUNCULAR: Okan Bayülgen, Hakan Yılmaz, Aslıhan Gürbüz, Rasim Öztekin, Erol Günaydın

KONUSU: Fakir evinde annesiyle birlikte mutlu mesut bir hayat süren İmdat (Okan Bayülgen), bir temizlik şirketinde cam silici olarak çalışmaktadır. Hayattaki en büyük zevki televizyon izlemektir. Kanal İ adlı özel televizyon binasının camlarını silerken, kanalın üç kağıtçı müdürü Berk (Hakan Yılmaz) tarafından, İmdat’ın eşsiz rating sezgisi keşfedilir. Olaylar çılgınca bir hızla ilerler ve İmdat kendini kısa sürede kanalın başında bulur.

Cnbc-e / 22:00

ÇIKIŞLAR HEDİYELİK EŞYA DÜKKANINDAN

YÖNETMEN: BANKSY

OYUNCULAR: BANKSY, THIERRY GUETTA, SPACE INVADER

KONUSU: Takıntı, en tehlikeli uyuşturucudur! Sokak sanatının üstadı Banksy, size defalarca izlemek isteyeceğiniz, komik ve şaşırtıcı bir öykü anlatıyor. Sokak sanatının tüm özelliklerini taşıyan Exit Through the Gift Shop belgeseli Britanyalı sokak sanatçısı Banksy’nin imzasını taşıyor. Space Invader, Monseiur Andre, Zeus, Shepard Fairey, Ron English, Swoon, Borf ve Buffmonster’ın kamusal alanlarda gerçekleştirdikleri ilginç çalışmalarını da ekrana taşıyan film Banksy’nin sözleriyle, sokak sanatından daha ilginç bir hikaye anlatıyor. “Bir Banksy filmi…” sloganı taşıyor olsa da Exit Through the Gift Shop’un sanatçıyla ilgili olduğu yanılgısına kapılmayın. Sakin ve naif bir şekilde başlayan Exit Through the Gift Shop, takıntı, şöhret ve hırs gibi dinamiklerle hızlanırken, ağır ağır da sanat dünyasının yıllardır kendine sorması gereken bir soruyu izleyicinin karşısına çıkarıyor. Banksy’nin internet sitesinde söylediği gibi, “Dünyanın ilk gizli sanat felaketi filmi” olma özelliği taşıyor ve umuyoruz ki sanat okullarında yıllardır sorulan “Sanat nedir?, Galerideki elma resmi açlığımızı dindirir mi?” gibi sorulara daha derin ve farklı bir boyut katacak.

Tnt / 01:30

KAYIP YÜZÜK

YÖNETMEN : Richard Attenborough

OYUNCULAR : Shirley Mclaine, Christopher Plummer, Dylen Roberts, Neve Camphell

KONUSU: Genç bir adam, ikinci dünya savaşı sırasında, 1 Haziran 1944’de Kuzey İrlanda, Belfast dışındaki Cave Hill’e düşen Birleşik Devletler pilotuna ait olan yüzüğün kime teslim edilmesi gerektiğini araştırmaktadır.

Star / 20:00

İNTİKAM SAVAŞÇILARI

YÖNETMEN : Benny Chan

OYUNCULAR: Jackie Chan, Andy Lau, Nicholas Tse, Bingbing Fan

KONUSU: General Hou Jie son derece acımasız bir subaydır. Hem acımasız, hem de o kadar hırslıdır ki, başa geçmek için karısının kardeşi dahil önüne geleni çiğner geçer. Fakat günün birinde öz kardeşinin ihaneti ile karşılaşır ve tek çocuğunu hırsının yarattığı ortama kurban verir. Bu olaydan sonra “Shaolin” tapınağındaki rahiplere sığınır. Artık önünde farklı bir hayat vardır ama geçmişi asla yakasını bırakmayacaktır.

Star / 22:30

MAVİLİKLERE DORU 2

YÖNETMEN : Stephen Herek

OYUNCULAR: Laura Vandervoort , Chris Carmack ,Amanda Kimmel, Audrina Patridge

KONUSU: Hawaii’de yaşayan Sebastian ve Dani dalış öğretmenliği yapmaktadırlar. Tek hayalleri, okyanusun derinliklerinde San Cristobal’un hazinelerini bulmak ve hayallerindeki tekneyi almaktır. Bir gün Carlton ve Azra isimli çift, Nort Reef denilen yerde bu hazineyi aramak istediklerini söylerler ve Sebastian – Dani çiftini bir haftalığına tutarlar. Aslında aradıkları başka bir şeydir, nükleer yakıt içeren iki tane konteyner aramaktadırlar.

Kanaltürk / 19:50

ADALETİN SEMBOLÜ

YÖNETMEN: WILSON YIP

OYUNCULAR: DONNIE YEN, NICHOLAS TSE, SHAWN YUE, JIE DONG

KONUSU: İki Kung-Fu ustası Ejder-Kaplan okulunu kurarlar. Wong Jianglong ve Wong Fuhu savaş sanatlarını sokak çocuklarına bile öğretirler. Böylece okul, adaletin sembolü haline gelir. Wong Fuhu’nun oğlu Dragon (Donnie Yen) ayrılmaya karar verir ve böylece üvey erkek kardeşi Tiger (Nicholas Tse) ile bağlantısı kopar. Dragon’un ayrılma sebebi babası Wong Fuhu’nun Tiger’ın annesi ile evlenmesidir. Dragon annesini yangında kaybettikten sonra komşusu Ma Kun tarafından yetiştirilir. Ma Kun zamanla cevresini genişleterek büyük bir çete lideri haline gelir. Dragon da sağ kolu olur. Kara sanatlarının temsilcisi Lord Shibumi Lousha plaketini Ma Kun’a vererek Ma Kun’u emri altına alır. Lousha plaketine sahip olan çete tüm kazancı alacaktır ama şehrin diğer büyük çetesi olan Beyaz Aslanlar ile Ma Kun arasındaki toplantıda plaket yanlışlıkla Tiger’a geçer. Ma Kun plaketi getirmesi için en iyi dövüşçüsü olan Dragon’u görevlendirir ve iki kardeşin kaderi tekrardan birleşir.

Tv 8 / 20:45

VADİDE 2 GÜN

YÖNETMEN : John Herzfeld

OYUNCULAR : Teri Hatcher, Jeff Daniels, Danny Aiello

KONUSU: Başarısız bir kiralık katil ve soğukkanlı bir suikastçı bir sigorta sahtekarlığına bulaşır; bu arada toplumun çeşitli katmanlarından gelen insanların birbirleriyle olan ilişkileri de gündeme gelir.

Kanaltürk / 21:45

TEK

YÖNETMEN: JAMES WONG

OYUNCULAR: JET LI, CARLA GUGINO, DELROY LINDO, JASON STATHAM, JAMES MORRISON, DYLAN BRUNO, RICHARD STEINMETZ

KONUSU: Gabriel Yulaw, 123 değişik evrende yolculuk ederek alternatif benliklerini avlayarak ve yok ederek tüm evrenlerde tek benlik olmaya çalışmaktadır. Yulaw, yok ettiği benliklerinin güçlerini ele geçirip insanüstü bir canlı olmayı başarmaktadır. Yulaw’ın en son hedefi Los Angeles Bölgesi Şerif Departmanı’nın sevilen üyesi Gabe’dir. Gabe’in mutlu bir şekilde sürdürdüğü hayatı Yulaw’ın planları dahilinde bozulur. Gabe, hem evreni korumak hem de kendi için Yulaw ile baş etmek zorunda kalır.

Sinefesto Haber Merkezi

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up