SineTv-Bu akşam televizyonda sinema

TV'de Sinema

Trt 1 / 23:15

KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK

YÖNETMEN: Ahmet Uluçay

OYUNCULAR: İsmail Hakkı Taslak, Fizuli Caferof, Gülayşe Erkoç

KONUSU: Olmayacak işler için boşuna uğraşmak diye kullanılır karpuzcu Mustafa bu sözü, karpuz kabuğundan gemiler yapmak. Oysa herkesin hayatında olmayacağını bile bile hayal ettiği şeyler yok mudur?

Cnbc-e / 22:00

ÜNİVERSİTELER YARIŞIYOR

YÖNETMEN: TOM VAUGHAN

OYUNCULAR: JAMES MCAVOY, ALICE EVE, REBECCA HALL, CATHERINE TATE

KONUSU:  Aşk, sıkça melankoliyle özdeşleştirilse de Starter For 10, aşık olma halinin ne kadar komik olduğunu hatırlamak isteyenler için İngiliz tarzı ideal bir komedi.Çocukluğundan beri University Challenge adlı bir yarışma programının hayranı olan Brian (James McAvoy), Bristol Üniversitesi’ne girdiği ilk yılda okulun University Challenge grubuna katılır. Bu grupta güzeller güzeli Alice’le (Alice Eve) tanışan Brian’ın hayatı aşkın ilk kıpırtılarını hissetmesiyle değişir.

Kanaltürk / 19:50

KESKİN NİŞANCI 3

YÖNETMEN: P. J. PESCE

OYUNCULAR: TOM BERENGER, BYRON MANN, JOHN DOMAN, DENIS ARNDT, TROY WINBUSH, JEANNETTA ARNETTE

KONUSU: Çavuş Beckett’i uzun kariyeri boyunca 70 kişiyi öldürmüştür. Şimdi ise bir arkadaşının peşine düşmesi gerektiğini bilmemektedir. Finnegan ve Beckett Vietnam’da omuz omuza savaşmışlardır. Ve Finnegan burda hayatını kaybetmiştir. Ama Finnegan’ın ölümü bir düzmecedir. Pentagon’dan bazı kişiler Vietnam’dan sonra onun çalışmaya devam etmesini istemişlerdir. Yıllar sonra, Finnegan’ın dostları desteklerini kesmiş, onu yalnız bırakmışlardır. Şimdi o, bölgelerini, Birleşik Devletleri ve hatta dünyayı tehdit eden bir suç örgütü kurmaya başlamıştır. Bir gizli ajan Finnegan’ı saklandığı yerden çıkartmıştır. Onu yakalamak için bir tek şans vardır ve atışı yapmak Beckett’a bağlıdır.

Trt 1 / 19:50

CHARLİE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI

YÖNETMEN: TIM BURTON

OYUNCULAR: JOHNNY DEEP, FREDDIE HIGHMORE, DAVID KELLY, HELENA BONHAM CARTER, NOAH TAYLOR, MISSI PYLE, JAMES FOX

KONUSU: İlginç bir karakter olan çikolata üreticisi Willy Wonka, çikolata imparatorluğu için veliaht arayışındadır. Eğitmek ve sonrasında yerini bırakmak üzere bir yarışmayla 5 tane çocuk seçer. Aralarında, Wonka” nın fabrikasının civarında oturan Charlie adlı yoksul bir çocuk da vardır. Bu 5 şanslı çocuk, 15 yıldır hiç kimsenin görmediği çikolata fabrikasını gezerler. Gördükleri Charlie”yi büyüleyecek ve onu Wonka” nın fantastik dünyasına çekecektir.

Atv / 20:00

SU DÜNYASI

YÖNETMEN : Kevin Reynolds

OYUNCULAR : Kevin Costner, Jeanne Tripplehorn, Dennis Hopper

KONUSU: Kutuplardaki buzların eridiği geleceğin dünyasındayız. Her yer sularla kaplı. Ayak basacak kuru bir kara parçası bulmak imkansız. Hayatta kalmayı başarmış olan insanlar suların üzerine inşa ettikleri bir araya tutturulmuş çelik yığını şehirciklerde, ilkel yaşamlar sürüyorlar. Şehirler genellikle ihtiyar heyetleri tarafından yönetiliyor ve karaların suyla kaplandığına değil, su tarafından süpürüldüğüne inanıyorlar. Kendisine İnfazcı diyen bir adam kanunu temsil ediyor. İnsanların en büyük korkusu ise yağmacı çeteleri. Bu yağmacılardan kaçan Denizci, küçük yelkenlisiyle bu şehirlerden birine varmayı başarır. İhtiyar heyeti Denizci’nin şehrin kadınlarını hamile bırakmasını ister. Oysa Denizci’nin aklında sadece, varlığına bir gün her nasılsa ulaşacağına inandığı son kara parçası vardır. Yağmacıların saldırısı bu insanların kaderini birleştirecektir.

Tnt / 20:30

TATİL

YÖNETMEN : Nancy Meyers

OYUNCULAR : Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black, Eli Wallah, Edward Burns, Ruus Sewell, Miffy Englefield

KONUSU: Iris Simpkins, Londra’da yaşayan, bir gazetede evlilik köşesi yazan ve meslektaşı Jasper Bloom’a karşı karşılığı olmayan bir aşk besleyen biridir. Noel yaklaşırken Jasper’ın başka bir meslektaşıyla nişanlandığını ve evleneceğini öğrenir ve yaşamı alt üst olur. Los Angeles’da yaşayan ve film fragmanları hazırlayan amanda Woods ise, erkek arkadaşı Ethan’dan ayrılır ve onu unutmak istemektedir.

Tnt / 23:00

ŞANSLI SAYILAR

YÖNETMEN: Nora Ephron

OYUNCULAR: John Travolta, Lisa Kudrow

KONUSU: Bu yıl havaların mevsim normallerinde seyretmemesi hava durumu sunucusu Russ Richards’ın canını çok sıkıyor. Parasını yatırdığı kar araçları işi, beklenen kar yağmadığı için ona para kazandırmıyor. Bu arada üçkağıtçı arkadaşı Gig’in aklına uyarak, televizyonda piyango toplarını çeken Crystal’ın yardımıyla piyangoda hile yapmayı kafasına koyuyor. İster istemez bu işe bulaşan diğer yarım akıllı arkadaşlarının sessiz kalmasını sağlayabilecek mi? Harcadığı çaba kazanacağı paraya değecek mi? Bu eğlenceli komedide yılların eskitemediği John Travolta’ya, Friends dizisindeki Phoebe rolüyle Emmy ödülü kazanmış olan Lisa Kudrow eşlik ediyor.

Tnt/ 00 :50

KAOS

YÖNETMEN : Tony Giglio

OYUNCULAR : Jason Statham, Ryan Phillippe, Wesley Snipes, Henry Czerny, Justine Waddell

KONUSU:  Seattle’daki dedektif Quentin Conners haksız yere görevinden uzaklaştırılır ve ortağı Jason York da, Pearl Street Köprüsü’ndeki bir çatışma sonrasında rehine ve suçlu öldürülünce, emniyet güçlerinden ayrılır. Bir rehinenin de alındığı banka soygunu sırasında Conners, yanına çaylak ortağı Shane Dekker da verilerek bu operasyonda görevlendirilir. Ancak Lorens’in liderliğindeki soyguncuların tek bir kuruş bile almadıkları ortaya çıkar. Polis ekibi gangsterleri kovalarken onların, ‘Kaos Teorisi’ni kullanarak sisteme bir virüs bulaştırdıklarını ve farklı hesaplardan bir milyon dolar çaldıklarını öğrenir. Daha sonra Lorenz’in suç ortaklarını teker teker öldürmeye başladığı ortaya çıkar.

Sinefesto Haber Merkezi

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up