SineTv-Bu akşam televizyonda sinema!

TV'de Sinema

Kaliforniya / Cnbc-e / 22:00

YÖNETMEN:  Jacques FIESCHI

OYUNCULAR: Nathalie BAYE, Roschdy ZEM, Ludivine SAGNIER, Mylene DEMONGEOT

YAPIM: Fransa 2006

KONUSU: Kimsenin üstlenmek istemediği gizemli bir suçun öyküsü. 2006 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış bölümünde gösterilen La Californie, Sırbistan’dan Fransa’ya göç eden iki dostun zengin bir kadının evinde işe başlamasıyla gelişen olayları anlatıyor. Bir süre sonra villada işlenen büyük bir suç, ortalığı karıştırıyor. Nathalie Baye’in başrolünde oynadığı film, iki dalda César Ödülleri’ne aday olmuştu.

Vampirle Görüşme / Kanaltürk / 21:45

Yönetmen : Neil Jordan

Oyuncular : Tom Cruise, Brad Pitt, Kirsten Dunts, Stephan Rea, Antonia Banderas, Christian Slater

Konusu: In Dreams, The Good Thief gibi gişe filmlerinin yönetmeni Neil Jordan’ın, fantastik roman yazarı Anne Rice’ın aynı romanından mükemmel bir uyarlama. Filmde bir bir vampir olan Luis, kendisne pek de inanmayan bir gazeteciye vampirlerin hayat hikayseni anlatıyor. 200 seneyi aşan bu serüvende aşk, ihanet, yalnızlık ve kendisiyle hesaplaşmaya yer veriliyor. Acımasız efendi Lestat rolünde Tom Cruise ve Louis ise Brad Pitt filmde başrolleri paylaşıyor. Onlara eşlik eden küçük kız rolünde ise en son Örümcek Adam filmi ile gündeme gelen Kirsten Dunts. Yardımcı rollerde ise Stephan Rea, Antonia Banderas ve Christian Slater gibi usta oyuncular yer alıyor. Sadece fantastik filmlerden hoşlananların değil dönem filmleri sevenlerin de ilgisini çekecek bir yapım.

Ölümcül Yemin / Kanaltürk / 23:59

Yönetmen: ROGER EVAN LARRY

Oyuncular: SEBASTIAN SPENCE, CYRSTAL BUBLE, ALAN C. PETERSON, BIF NAKED

Konusu: Daniel Cimerman (Sebastian Spence), mafya olan ailesi ile bağlarını koparmış ve başarılı bir banker olmuştur. Daniel’in uzun zamandır görüşmediği babası, ölüm döşeğinde oğlunu çağırır ve aile işini meşru bir hale getirmesi için yalvarır. Böylece yeni hayatına başlar, hatta babasının eski ortağının kızıyla nişanlanır. Daniel işi büyüttükçe, ortaya yeni düşmanlar çıkar. Rakip çetenin liderinin emriyle, çete üyeliğinden kurtulmaya çalışan Divinia (Crystal Buble), Daniel’e şantaj yapmak için kolları sıvar. Daniel’in bekarlığa veda partisinde onu baştan çıkarır ve gizlice ilişkilerini fotoğraflar. Ancak Divinia ve Daniel birbirlerinden çok hoşlanmışlardır. Şantaj amacıyla başlayan ilişki başka bir yola dökülür. Kıskançlıktan çıldıran Divinia, fotoğrafları özgürlüğü karşılığında kendisini pazarlayan adama teklif eder. Daniel hem ihanete uğramış hem de çok tehlikeli bir durumda kalmıştır. Ya ailenin parasını koruyacaktır ya da sırrı ortaya çıkacaktır.

 

 

 

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up