SineTv- Bu Akşam Televizyonda Sinema

TV'de Sinema
 

88 Dakika / TNT / 20:00

 

YÖNETMEN:Jon AVNET

OYUNCULAR: Al PaACINO,Deborah Kara UNGER, Neal MCDONOUGH

KONUSU: Seattle’da mahkeme için çalışan çok ünlü bir psikiyatrist ve kolej profesörü Jack Gram, bir seri katil olan Jon Foster’in ölüm cezasına çaptırılması konusunda jüriyi etkileyen, mahkumiyetinden sorumlu bir kişi konumundadır. Seri katil, Jon Foster, Jack Gramm’ı kendisiyle ilgili manipülasyon yapmakla, bir şahidi ve şahidin kız kardeşini ona karşı ifade verme konusunda kandırmakla suçlar.

Jon’un cezasının infazı öncesi akşam saatlerinde Jack’e bir telefon gelir. Telefonda cinayeti çözmesi için sadece 88 dakikası olduğu söylenmektedir. Bu mesajı veren kişi kadınları Jon Foster gibi öldürmektedir. Jack, eski karısı, FBI ajanı Shelly Barnes, arkadaşı Frank Parks ve asistanı Kim Cummings ile bir üniversitenin kampusu içinde bu problemli öğrenci ile bu öğrencinin öldürmeyi planladığı kadını bulmaya çalışır.

 

Cehennem Günü / TV8 / 21:00

 

 YÖNETMEN: Mick JACKSON

OYUNCULAR : Stephen DORFF, Mira SORVINO, Blair UNDERWOOD, Sophia MYLES

YAPIM: 2006

KONUSU:Berlin’de bir virüse karşı operasyonda bulunun gizle ajan Rachel Russell, iki-taraflı iki ajanın ihanetine uğrar; onları öldürür ve kaçar. Gizlenecek bir yer ve elindeki Viyalleri korumak için güvenebileceği birisini bulmaya çalışır. Bu arada, eski bir gizli ajan olan John Smith de Berlin’de bulunmaktadır.

 

Hayalperest / TRT 1 / 21:25

 

YÖNETMEN: John Gatins

 

OYUNCULAR: Kurt Russell, Dakota Fanning , Oded Fehr

YAPIM: ABD 2005

KONUSU:Ben Crane profesyonel bir at terbiyecisidir ancak bu yeteneğini başka adamların hizmetinde çalışarak kullanmaktadır. Sonya isimli at çok iyi bir koşu atı olmasına rağmen geçirdiği kaza sebebiyle ölüme mahkum hale gelmiştir. Ben’in küçük kızı Cale’in azmiyle Ben atı tedavi etmeyi kabul eder. Güzel günler onları beklemektedir

 

Kasabanın Yenisi / Show Tv / 21:45

YÖNETMEN: Jonas ELMER

OYUNCULAR: Renee ZELLWEGER, Harry CONNICK JR

KONUSU:Lucy Hill (Renee Zellweger) işine tutkuyla bağlı Miami’li bir işkadınıdır. Minnesota’daki bir üretim tesisine dokuz aylığına geçici görevle gönderilince hayatı bir anda alt üst olur. Evlenmeye niyeti olmadığını belirterek avukatlık yapan erkek arkadaşı Seth’i terk ettikten sonra da Minnesota’nın yolunu tutar.

 

Griffin ve Phoenix / CNBC-e / 23:00

 YÖNETMEN: Ed STONE

OYUNCULAR: Dermot MULRONEY, Amanda PEET, Sarah PAULSON, Blair BROWN

KONUSU: Bir kadın ve bir erkek, ölüme en çok yaklaştıkları dönemde birbirine yaslanıyor. My Best Friend’s Wedding / En İyi Arkadaşım Evleniyor’un esas oğlanı Dermot Mulroney ile romantik komedilerde olduğu kadar gerilim filmlerinde de kendini gösteren Amanda Peet, Griffin & Phoenix’in başrollerini paylaşıyor. Film, Mulroney’in canlandırdığı Henry Griffin’in kansere yakalandığını öğrenmesiyle başlıyor. Tedavinin imkansız olduğunu ve fazla zamanı olmadığını öğrenen Griffin, son günlerini hayattan zevk alarak geçirmeye karar veriyor.Sınıfta Sarah Phoenix ile tanışıyor. Pozitif enerjisi ve her daim gülen yüzüyle çok geçmeden Phoenix tam da ihtiyacı olan kişiye dönüşüyor. Ne var ki, Phoenix’in de ölümcül bir sırrı olduğu ortaya çıkıyor. Genç kadın da yaşayacak çok fazla zamanı olmadığını itiraf ediyor. O andan sonra Griffin ve Phoenix birbirlerine daha çok bağlanıyorlar ve son günlerini diledikleri gibi geçirmeye karar veriyorlar.

Arkadaşımın Aşkı / Fox / 23:59

YÖNETMEN: Howard DEUTCH

OYUNCULAR: Dane COOK, Kate HUDSON, Jason BIGGS

KONUSU: Çok güzel, akıllı ve dikbaşlı Alexis (Kate Hudson), Dustin’in (Jason Biggs) hayallerindeki kadındır. Ancak birkaç haftalık flört döneminin ardından aşk sarhoşu Dustin’in gözü açılmaya başlar. Alexis’in ilişkiyi sürekli olarak yavaşlattığını anlama noktasına gelmiştir. Kadını gerçekten kazanabilmek için çaresizlik içinde en iyi arkadaşı Tank’in (Dane Cook) yardımına başvurur. Kendisini “geri tepme uzmanı” olarak tanımlayan Tank, kadınları önce baştan çıkartıp sonra adeta delirterek onlardan ayrılma konusunda ustadır.

Sevgilisi tarafından bir kenara fırlatılmış erkeklerle sözleşme yapar, onların eski sevgilileriyle ilişki başlatarak o kadınlara hayatlarının en berbat ilişkisini yaşatır. Öyle iğrenç bir deneyim yaşatır ki, onunla ilişki kuran kadınlar en kısa sürede eski sevgililerine geri dönüş yolları aramaya başlar. Ancak sihirli değneğini Alexis üzerinde denemeye kalkışan Tank, hayatının en büyük sınavıyla karşı karşıya kalır. Alexis onun blöfünü görebilen ilk kızdır. Alexis’in zekası karşısında şaşkına dönen Tank, en iyi arkadaşı Dustin’e duyduğu sadakat ile onun kız arkadaşına hissettiği tuhaf çekim duygusu arasında bocalamaya başlarken iki arada bir derede kalacaktır.

 

 

 

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up