SineTv-Bu akşam televizyonda sinema!

TV'de Sinema

Kanal 7 / 19:00

DOKTOR CİVANIM

YÖNETMEN: Kartal Tibet

OYUNCULAR: Kemal Sunal, Bahar Öztan, Ayşen Gruda, Yadigar Ejder, Ali Şen, İhsan Yüce, Sırrı Elitaş, Reha Yurdakul

KONUSU: Dere kenarındaki küçük bir nahiyede yaşayan insanların, Sümbül’ün, Şadiye’nin, Gafur’un, Huri Ana’nın ve Doktor Kemal’in komik hikayesi. Nahiyenin para babaları İhsan ve Ruşen Ağa’nın aralarındaki rekabet giderek düşmanlığa dönüşür. Rekabet yüzünden iflasa sürüklenen ikili barış yaparak ortaklık kurarlar ve servetlerine servet katarlar. Çocukları Sümbül ve Gafur’a da söz keserler. Gel zaman git zaman herkesin hayatı İstanbul’dan gelen bir telgrafla değişir. Huri Ana’nın doktor çıkan oğlu Kemal, kasabaya dönmektedir. Kemal samimi ve yardımsever uygulamaları ile kasaba halkının sevgisini kazanır. Sümbül’le aralarında ilk günden doğan aşk komik ve macera dolu olayların yaşanmasına sebep olur. Ta ki kimsenin beklemediği bir gerçek ortaya çıkana kadar.

Cnbc-e / 22:00

ZEN

YÖNETMEN: JOHN ALEXANDER, CHRISTOPHER MENAUL, JON JONES

OYUNCULAR: RUFUS SEWELL, CATERINA MURINO, STANLEY TOWNSEND, BEN MILES

KONUSU: Tutkulu dedektif Zen ve sevgilisi Tania’nın üç bölümlük macerası polisiye kuşağına konuk oluyor. Dedektif Aurello Zen, boşanma sonrası sallantıdaki kariyerini düzene sokmak zorundadır. Dürüstlüğü yüzünden birçok düşman kazanmış ve asiliğiyle üstlerini kızdırmıştır. Ekibe katılan Tania’ya aşık olmasıyla yaşama coşkusunu yeniden kazanan Zen, İtalya’da adaleti sağlamak için sınırlarını zorlamaya başlar. Zen’in bir bilyonerin cinayetini araştırmak üzere gittiği kasabada başına gelenler, boyundan büyük işlere bulaştığının habercisidir. Bu yolculuk onu üç bölüm boyunca sürecek bir cinayet zincirine götürecektir. Hep kalbinin sesini dinleyen Zen, bu olaylarla ilgilenirken yine otoriteyi sorgulamaktan ve adaletin yerini bulması adına birkaç alışılmadık yönteme başvurmaktan çekinmeyecektir. Bu defa aşkı Tania’nın desteği de arkasındadır.

Tv8 / 20:45

GÖZE GÖZ

YÖNETMEN : John Schlesinger

OYUNCULAR : Sally Field, Kiefer Sutherland, Ed Haris

KONUSU: Kızı Julie’in acımasız bir şekilde tecavüze uğraması ve öldürülmesinden sonra Karen McCann, LAPD’den şüpheli Robert Doob’un şartlı tahliye edilmesi yerine ebediyen hapiste tutulmasını talep eder. Ancak bu talep LAPD tarafından reddedilir.

Tv8 / 16:00

TEHLİKELİ ATLAYIŞ

YÖNETMEN : Mikey Hillo

OYUNCULAR : Eric Lively, Kellan Lutz, Michael Madsen

KONUSU: Çok yakın arkadaşlardan oluşan bir grup, Alaska’da bulunan çok tehlikeli bir zirveden aşağıya kayacak ilk grup insan olmak istemektedir.

Kanaltürk / 21:45

DRAKULA

YÖNETMEN: Patrick Lussier

OYUNCULAR: Jonny Lee Miller, Christopher Plummer, Jennifer Esposito

KONUSU: Hırsızların açtığı sandığın içinden hazine yerine yıllar önce hapsedilmiş olan Kont Drakula çıkar.Ve olaylar büyük bir heyecan ve korkuyla gelişmeye başlar.

Kanaltürk / 19:50

DÜŞMAN HATTINDA

YÖNETMEN: TONY GIGLIO

OYUNCULAR: TIL SCHWEIGER, THOMAS KRETSCHMANN, CONNOR DONE

KONUSU: Hitler’in bilinmeyen U-gemisi savaşının sonunda, U.S.S. Swordfish gemisinin tayfası, okyanusta geçirdikleri ayların ardından eve dönmektedir. Ancak bunu asla başaramazlar. U-gemisinden alınan savaş esirleri ile ölümden kurtulan bir grup Amerikalı, kendi yaşamları için savaşmak üzere Alman askerlerine katılmak zorunda bırakıldıklarında kendi ülkelerine olan sadakatlerini en üst noktada test etmek durumunda kalacaklardır.

 

 

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up