SineTv-Bu Akşam Televiyonda Neler Var?

TV'de Sinema

Bay Ve Bayan Smith / TNT / 20:00

 

YÖNETMEN: Doug Liman

OYUNCULAR: Brad Pitt, Angelina Jolie

KONUSU: Gizli ajan olan ancak bunu diğerinden saklayan, evli bir çiftin birbirlerini öldürmeleri için tutulduklarını fark etmeleri üzerine kurulu. Sırlarla dolu sıkıcı evlilikleri bir anda panayır yerine dönüşen çift, gerçeklerin ortaya çıkmasıyla daha hareketli günler yaşamaya başlıyor.

 

Makinist / TNT / 22:15

 

YÖNETMEN: Brad Anderson

OYUNCULAR : Christian Bale, Jennifer Jason Leigh, Aitana Sanchez-Gijon, John Sharian, Michael Ironside

KONUSU: Trevor Reznik (Christian Bale) bir fabrikada işçidir. Halbuki, hemen hemen bir yıldır hiç uyumayan ve bu yüzden aşırı kilo veren adam için bu hiç de kolay değildir. Gecelerini ya onu gerçekten seven bir hayat kadını olan Stevie’nin ( Jennifer Jason Leigh) ya da havaalanında bir kafede garsonluk yapan Maria’nın (Aitana Sanchez-Gijon) yanında geçiren Trevor, yine aynı iş yerinde çalışan Ivan adında bir adam yüzünden kazaya neden olur, Miller adındaki işçinin sol kolunu kaybetmesine yol açar

Sürekli olarak dalgın dolaşan, kaybettiği kilolar yüzünden esir kampından kaçmışa benzeyen Trevor’dan zaten hoşlanmayan diğer işçiler bu kaza sonrasında ona iyice düşman kesilirler. Üstüne üstlük, kazaya neden olmakla suçladığı Ivan adındaki adamı hiç kimse tanımamaktadır ve onu Trevor’dan başka gören de yoktur. Bu arada Trevor çeşitli görüntüler, flaş gibi çakan fakat bir türlü ucunu yakalayamadığı anılar, hayaller ve seslerle de boğuşmaktadır. Zamanla, buzdolabının üzerine yapıştırılmış esrarengiz Post-it’ler belirmeye başlar.

 

 

Şüpheli Ölüm / Tv8 / 21:00

 

YÖNETMEN: Stefan Pleszczynski

OYUNCULAR: Kellie Martin, Martin Cummins, Cindy Sampson, Bruce Gray

KONUSU: Nicole Lawker’in kocası bir gün esrarlı bir şekilde öldürülür.Cinayeti araştıran FBI ekibi ise bu cinayetin esrarını çözmeye çalışırken çok daha farklı durumlar ile karşılaşır.Herşey daha da karmaşık hale gelmeye başlamışken Nicole ani bir şekilde kaçırılır.FBI kadının fidye amaçlı kaçırıldığını düşünsede hiç bir şey gözüktüğü gibi değildir.Çünkü Nicole sözde ölü kocası tarafından kaçırılmıştır.

 

Bitirim İkili / Kanal 7 / 19:00

 

YÖNETMEN : Brett Ratner

OYUNCULAR : Jackie Chan, Chris Tucker, Tom Wilkinson, Elizabeth Pena

KONUSU: Dedektif ve Müfettiş Lee, Hong Kong polisine bağlı uzakdoğu dövüşleri konusunda rakip tanımayan son derece başarılı bir polis memurudur. Hayatta en çok değer verdiği varlık ABD’ye Çin Konsolosu olarak atanan çok saygı duyduğu bir bürokratın 11 yaşındaki kızı Soo Yung’dur. Soo Yung içinde Lee, en iyi dostu ve koruyucu meleğidir. Fakat, Çin Konsolosu, ABD’ye gidip yeni görevine başladıktan kısa bir süre sonra, Soo Yung kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılır.
Bunun üzerine Lee, Amerika’ya gönderilerek Soo Yung’u bu kişilerin elinden kurtarmakla görevlendirilir.

Lee, Amerika’da hiç ummadığı bir durum ile karşılaşır. FBI, LAPD dedektiflerinden biri olan James Carter’ı (C. Tucker) da bu iş için görevlendirmiştir.  Bu operasyonda Carter, aslında esas görevinin Lee’ye göz kulak olup, onu olaylardan uzaklaştırma olduğunu öğrenince çok bozulur fakat üstlerine karşı çıkamaz.Kendi kafalarına göre hareket ettiklerinden, FBI ile de bozuşurlar. Ama küçük kızı kurtarmaya kararlı iki dedektif, bunun için herşeyi yapmaya hazırdır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up