Sinemaya Niye İhtiyaç Var? Cihan Aktaş Anlatacak

Etkinlikler

ESEV (Esenler Belediyesi Sanat Evi) , her ay düzenlenecek sinema söyleşileri kapsamında Cihan Aktaş’ı ağırlıyor.

cihan_aktas_banner

‘’Sinemaya niye ihtiyacımız var?’’ sorusu üzerinde durulacak olan etkinlik, 11 Ocak Pazar günü 15.00’da Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi – Mesut Uçakan Cep Sineması’nda gerçekleşecek. Etkinliğin moderatörlüğünü yönetmen Sinan Sertel yapacak.

Söyleşi herkesin katılımına açıktır.

Ayrıntılı bilgi: 0 212 562 75 11

Cihan Aktaş Kimdir?

Cihan Aktaş Türk gazeteci, yazar ve mimardır. Beşikdüzü Öğretmen Lisesi’ni (1978) ve İstanbul DGSA Mimarlık Fakültesi’ni (1982) bitirdi. Mimar, basın danışmanı ve gazeteci olarak çalıştı. Yeni Devir’de ve Taraf gazetesinde köşe yazıları yazdı. Hâlihazırda Dünya Bülteni internet sitesinde köşe yazıları yazıyor. Hayal Perdesi e-dergisinde sinema yazıları, www.sonpeygamber.info’da ise dini içerikli makaleleri yayınlanıyor. 1995’te TYB (Türkiye Yazarlar Birliği), 1997’de Gençlik Dergisi tarafından ‘Yılın Hikâyecisi’, 2002’de TYB tarafından yılın romancısı olarak ödüllendirildi.2009’da “Kusursuz Piknik” isimli hikâye kitabı ESKADER tarafından yılın hikâye kitabı ödülüne lâyık bulundu. Hâlihazırda Tahran’da Tabatabai Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde dersler veren Aktaş evli ve iki çocuk annesidir.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up