Sinemardin Başlıyor

Festivaller Türkiye

Mardin Film Ofisi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilecek olan Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali 13. kez izleyiciyle buluşacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en uzun soluklu film festivali olan SineMardin Uluslararası Mardin Film Festivali, 6 Aralık’da perdelerini onüçüncü kez açacak.

13 yıl önce Mardin’in sinemayla alakalı altyapısını tanıtmak ve binlerce yıldır barındırdığı kadim kültürlerinin simgesi olmuş ışığını ulusal ve uluslararası sinema endüstrisiyle buluşturmayı amaçlayan SineMardin, bu yıl da senaryolarından doğru yaptığı film seçkisini Mardin’li sinemaseverlerle buluşturacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Mardin Film Ofisi tarafından düzenlenen 13. SineMardin‘in açılış filmi, senaristliğini ve yönetmenliğini Emin Alper‘in üstlendiği Kız Kardeşler filmi olacak.

Festival kapsamında 24 uzun metraj film ve belgesel, Mardin AVM Cinemaximum’da iki farklı salonda sinemaseverlerle buluşacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up