Sinemaların en erken Eylül ayında açılması öngörülüyor

Günün Haberi Hollywood
Box office analisti Eric Handler, salgın koşulları göz önüne alındığında sinemaların ülke genelinde açılmasının en erken Eylül ayında olacağını açıkladı. Tenet ve Mulan gibi filmlerin vizyon tarihinin de ertelenmesi bekleniyor.

Dünya üzerinde birçok ülkenin normalleşme sürecine adım atmaya başlamasıyla, gözler sinemaların açılacağı güne çevrildi. Temmuz ayı itibariyle birçok ülke, kısıtlamaları aza indirgeyerek sosyal yaşamın normalleşme sürecine girmesini gözetse de, salgının seyri ve insanların korkuları bu durumda bazı değişikliklere yol açtı.

Sinemaların açılış tarihi olarak gözetilen Temmuz ayının sonlarına doğru gelinmiş olsa da, büyük sinema salonu zincirlerinin ve film stüdyolarının bu konudaki çekinceleri olumlu bir adım atılamamasına neden oldu.

The Hollywood Reporter’ın yayınladığı habere göre, MKM Partners‘ın box office analisti Eric Handler, sinema salonları için geri dönüşün bir kez daha erteleneceğini öne sürdü. Önümüzdeki ay Tenet, Mulan gibi filmlerin gösterime girmesi beklenirken, bu durumun en iyi ihtimalle Eylül ayında gerçekleşebileceği bilgisine yer verildi.

Raporda, büyük bütçeli filmlerin California, New York gibi büyük eyaletler başta olmak üzere ABD’nin genelinde gösterilmesi gerektiği, salgın sürecinin ilerleyişiyle bu durumun şu an mümkün olmadığı belirtildi.

12 Ağustos’ta vizyona girmesi beklenen Tenet filmi başta olmak üzere birçok filmin ertelenmesi ihtimali gözetiliyor.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up