Sinemada Yerli Dil Arayışları ve Ahmet Uluçay

Etkinlikler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, gerçekleştirdiği etkinliklerle kültür sanat ve fikir dünyamıza katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ile İstanbul Tasarım Merkezi, sinemanın ana meselesi olan dilin nasıl inşa edildiği, toplumların bu konudaki etkisi, yönetmen Ahmet Uluçay’ın yaşadığı toplumun doğal reflekslerinden yola çıkarak kurduğu dilin sinemasındaki yansıması ve sinemada yerlilik temasının konuşulacağı seminere ev sahipliği yapacak.

Sinemada-Yerli-Dil-Arayislari-afis

“Sinemada Yerli Dil Arayışları ve Ahmet Uluçay” programı, 26 Kasım Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi Seminer Salonu’nda gerçekleşecek. Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın üstleneceği programa; İsmail Güneş, Enver Gülşen ve Güven Adıgüzel konuşmacı olarak katılacak.

Sinemadaki yerli dil arayışının ve Ahmet Uluçay’ın konuşulacağı seminerde; yönetmen İsmail Güneş, kendi sinemasıyla bu arayışa yaptığı katkıdan yola çıkarak bir sunum yapacak. Akabinde sinema tarihçisi Enver Gülşen, alternatif sinema imkânları üzerinden katılımcıları bilgilendirirken şair Güven Adıgüzel ise tek uzun metrajlı filmi (Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak) olmasına rağmen sinemada büyük mesafelerin kat edilmesini sağlayan Ahmet Uluçay üzerinden derviş meşrep bir yönetmenin sinemasına ışık tutacak. Sinema meraklılarının ilgiyle takip edeceği program, 16.00’da başlayacak.

Etkinlik halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Kültür Daire Başkanlığı

İrtibat için:
0 507 691 00 92

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up