Sinemada aksiyon yaratmanın sırları

Türkiye

İnsanın algısını bilinci dışında kontrol altında alan psiko algı olgusunu eğitime dahil ederek medya öğrencilerini bilinçli eğitmekte olan Galatasaray ITM yıllardır kemikleşmiş tabuları yıkarak sektörde algısal farklar yaratan ustaları, sırlarını paylaşmaya davet ediyor.

Sinemada 3 tip zaman vardır: Görüntünün detaylarının algılanabilmesi için gereken zaman, uzun çekimler, Seyirciningörüntüden etkilenmesi için gereken zaman yakın çekimler, duyguların ifadesine odaklanılır.

Filmin anlamı bu üç görüntünün montajlanmasıyla olusturulur. Zaman kavramının yarattıgı etkilerileri mercek altına alarak siz gelecek nesilleri zamanı farketrmeye davet ediyoruz.

Film de zaman unsuruyla adeta dans eden, 3 boyutlu animasyonlarıyla bizi zamanda seyahate götüren hareketi ve efektleri yöneterek görüntüye anlam veren TARKAN-CEM ÖZEL kardesler , “Aksiyon sahnelerinin yaratılmasında kurgu, 3 boyutlu animasyon, özel görsel efektler ve aksiyon yönetmenligi”nin sırlarını anlatıyor.

Ekim ayının ilk haftasında başlayacak “Sinemada zaman ve algı”seminerlerinin birincisi 7 Ekim Cuma saat 20:00’de Galatasaray ITM’de gerçekleştirilecek.

Seminerin ardından başarılı iki katılımcıya film setinde uygulama imkanı verilecektir.

Galatasaray ITM Edexcel akreditasyonu ile Media, Moving Pictures, Music Production ve Sound Engineering alanlarında uluslararası düzeyde QCF seviyesinde egitim verir

Bir yönetmen gözüyle, belgesel, sinema, reklam filmi yapım aşamalarını isleyen eğitim, mesleki en yüksek seviyeli diplomayla sonlanır, akademisyen olmak isteyenler için iletişim alanında artı bir yıl eğitimle ”BA” Diploma (Lisans Diploma) derecesine geçiş yapma imkanı sağlar

Seminere katılım için tek yapmanız gereken isim soyisim ve iletişim numaralarınızı info@galatasarayitm.com.tr adresine mail atmanız.

AKUSTİK ÇALIŞMA GRUBU (Case Study)

EV STÜDYO AKUSTİĞİ

Endüstriyi sürekli bir gelişim ve değişim içinde olan ses alanında ilerlemeye teşvik etmek amacıyla “Ellerini Kirlet” sloganıyla sektöre kalifiye eleman yetiştirmeyi hedef edinmiş Galatasaray ITM, “SG Proder” le işbirliği içerisinde çalışma grupları oluşturarak sizlere çeşitli tecrübeler kazandıracaktır.

Ekim ayı içerisinde bir ev stüdyosu kurmak için takip etmen gereken akustik kurallarını mercek altına alan bir çalışma grubu oluşturulacaktır.

PROJE HAKKINDA

Büyük ticari stüdyoları sadece inşaa etmek değil, aynı zamanda kiralamakta pahalıdır. Büyük stüdyolar ve ev stüdyoları arasındaki temel fark ekipman değildir, aslında, ekipmanlar arasındaki uçurum her geçen gün kapanmaktadır. Ev ve ticari stüdyo arasındaki asıl fark akustik alan kontrolüdür. Birçok stüdyo elemanları veya ekipmanları yüzünden değil akustik alanlarıyla ünlüdür.

İyi kontrol edilmiş bir stüdyoda kayıt yaparken iyi akustik içerisindeki alanı kullanmanıza olanak verir. Ev içerisinde yatak odası ya da bodrumda aynı kayıt koşullarını yakalamak zordur.

Akustik proje grubunda, evine stüdyo kurarken takip etmen gereken akustik kuralları, donanımı ve stüdyo bağlantılarını mümkün olduğunca iyi kontrol etmeyi öğreneceksin.

KONULAR

1-Duvarların iyileştirilmesi (Izolasyon)
2- Emiciler ve bas tuzakları
2-Oda duyumunun düzeltilmesi
3-Tavan yalıtımı (Darbe)
4-Taban İletimi (Titreşim)
5-Havalandırma sistemleri(HVAC)
6-Malzeme seçimi
7-Donanım tercihleri
8-Bağlantılar ve optimizasyon

KATILMA KOŞULLARI

1-8-15-22 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek çalışma grubuna katılabilmek için tek yapmanız gereken cv ve katılmak isteme sebeplerinizi info@galatasarayitm.com.tr adresine mail olarak yollamanız.

Not: Projede süreklilik önemli olacağı için zamanı kısıtlı olan arkadaşların katılma isteğinde bulunmaması gerekir.

Sabah.com.tr

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up