Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Sinemada aksiyon yaratmanın sırları

Yayınlandı

tarihinde

İnsanın algısını bilinci dışında kontrol altında alan psiko algı olgusunu eğitime dahil ederek medya öğrencilerini bilinçli eğitmekte olan Galatasaray ITM yıllardır kemikleşmiş tabuları yıkarak sektörde algısal farklar yaratan ustaları, sırlarını paylaşmaya davet ediyor.

Sinemada 3 tip zaman vardır: Görüntünün detaylarının algılanabilmesi için gereken zaman, uzun çekimler, Seyirciningörüntüden etkilenmesi için gereken zaman yakın çekimler, duyguların ifadesine odaklanılır.

Filmin anlamı bu üç görüntünün montajlanmasıyla olusturulur. Zaman kavramının yarattıgı etkilerileri mercek altına alarak siz gelecek nesilleri zamanı farketrmeye davet ediyoruz.

Film de zaman unsuruyla adeta dans eden, 3 boyutlu animasyonlarıyla bizi zamanda seyahate götüren hareketi ve efektleri yöneterek görüntüye anlam veren TARKAN-CEM ÖZEL kardesler , “Aksiyon sahnelerinin yaratılmasında kurgu, 3 boyutlu animasyon, özel görsel efektler ve aksiyon yönetmenligi”nin sırlarını anlatıyor.

Ekim ayının ilk haftasında başlayacak “Sinemada zaman ve algı”seminerlerinin birincisi 7 Ekim Cuma saat 20:00’de Galatasaray ITM’de gerçekleştirilecek.

Seminerin ardından başarılı iki katılımcıya film setinde uygulama imkanı verilecektir.

Galatasaray ITM Edexcel akreditasyonu ile Media, Moving Pictures, Music Production ve Sound Engineering alanlarında uluslararası düzeyde QCF seviyesinde egitim verir

Bir yönetmen gözüyle, belgesel, sinema, reklam filmi yapım aşamalarını isleyen eğitim, mesleki en yüksek seviyeli diplomayla sonlanır, akademisyen olmak isteyenler için iletişim alanında artı bir yıl eğitimle ”BA” Diploma (Lisans Diploma) derecesine geçiş yapma imkanı sağlar

Seminere katılım için tek yapmanız gereken isim soyisim ve iletişim numaralarınızı info@galatasarayitm.com.tr adresine mail atmanız.

AKUSTİK ÇALIŞMA GRUBU (Case Study)

EV STÜDYO AKUSTİĞİ

Endüstriyi sürekli bir gelişim ve değişim içinde olan ses alanında ilerlemeye teşvik etmek amacıyla “Ellerini Kirlet” sloganıyla sektöre kalifiye eleman yetiştirmeyi hedef edinmiş Galatasaray ITM, “SG Proder” le işbirliği içerisinde çalışma grupları oluşturarak sizlere çeşitli tecrübeler kazandıracaktır.

Ekim ayı içerisinde bir ev stüdyosu kurmak için takip etmen gereken akustik kurallarını mercek altına alan bir çalışma grubu oluşturulacaktır.

PROJE HAKKINDA

Büyük ticari stüdyoları sadece inşaa etmek değil, aynı zamanda kiralamakta pahalıdır. Büyük stüdyolar ve ev stüdyoları arasındaki temel fark ekipman değildir, aslında, ekipmanlar arasındaki uçurum her geçen gün kapanmaktadır. Ev ve ticari stüdyo arasındaki asıl fark akustik alan kontrolüdür. Birçok stüdyo elemanları veya ekipmanları yüzünden değil akustik alanlarıyla ünlüdür.

İyi kontrol edilmiş bir stüdyoda kayıt yaparken iyi akustik içerisindeki alanı kullanmanıza olanak verir. Ev içerisinde yatak odası ya da bodrumda aynı kayıt koşullarını yakalamak zordur.

Akustik proje grubunda, evine stüdyo kurarken takip etmen gereken akustik kuralları, donanımı ve stüdyo bağlantılarını mümkün olduğunca iyi kontrol etmeyi öğreneceksin.

KONULAR

1-Duvarların iyileştirilmesi (Izolasyon)
2- Emiciler ve bas tuzakları
2-Oda duyumunun düzeltilmesi
3-Tavan yalıtımı (Darbe)
4-Taban İletimi (Titreşim)
5-Havalandırma sistemleri(HVAC)
6-Malzeme seçimi
7-Donanım tercihleri
8-Bağlantılar ve optimizasyon

KATILMA KOŞULLARI

1-8-15-22 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek çalışma grubuna katılabilmek için tek yapmanız gereken cv ve katılmak isteme sebeplerinizi info@galatasarayitm.com.tr adresine mail olarak yollamanız.

Not: Projede süreklilik önemli olacağı için zamanı kısıtlı olan arkadaşların katılma isteğinde bulunmaması gerekir.

Sabah.com.tr

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

TRT Ortak Yapımı “Gölgeler İçinde” Bugünden İtibaren Sinemalarda

Erdem Tepegöz’ün ikinci uzun metrajlı filmi bugünden itibaren vizyonda!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünya prömiyerini 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’de yapan ve festivalden “Jüri Özel Ödülü” ile dönen TRT Ortak Yapımı  “Gölgeler İçinde” filmi bugün vizyona giriyor.

Erdem Tepegöz’ün yazıp yönettiği bilim kurgu türündeki TRT Ortak Yapımı “Gölgeler İçinde” bugün vizyona giriyor. Başrolünde Homeland ve Prison Break gibi Hollywood projeleriyle tanınan Numan Acar’ın yanı sıra Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak ve Selin Kavak gibi deneyimli oyuncuların yer aldığı film, bugün seyircisiyle buluşuyor.

Ulusal ve uluslararası festivallerinden “Gölgeler İçinde”ye büyük ilgi

Türkiye prömiyerini 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştiren film, festivalden “Film-Yön En İyi Yönetmen” ve SİYAD “En İyi Film” ödülleri başta olmak üzere toplam 5 ödülle dönmüştü.

Antalya’dan hemen sonra Türkiye’deki festival yolculuğuna 8. Boğaziçi Film Festivali’nde devam eden “Gölgeler İçinde”, jüri tarafından “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Görüntü Yönetmeni” (Hayk Kirakosyan) ödüllerine layık görülmüştü. Fantaspoa Uluslararası Fantastik Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” (Numan Acar), Los Angeles’ta düzenlenen South East European Film Festivali’nde ise “En İyi Sinematografi” ödüllerini kazanan film, ulusal ve uluslararası arenadaki çeşitli festivallerde toplam 10 ödülün sahibi oldu.

Çekimleri Gürcistan’da hala aktif olan bir maden kasabasında beş haftada tamamlanan film, ilkel bir teknolojiyle yönetilen fabrikadaki işçilerin sistemi sorgulamasıyla yaşadığı değişimi anlatıyor. Bilim kurgu ve fantastik film festivalleri ile beraber toplam 20 ülkede seyirciyle buluşma şansı yakalayan “Gölgeler İçinde”, yönetmen Erdem Tepegöz’ün ikinci uzun metrajlı filmi.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 24 Eylül 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 10 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Gölgeler İçinde

Zamansız ve mekansız distopik bir hikayeden oluşan bilim-kurgu türündeki filmde, ilkel bir teknolojiyle yönetilen bir fabrikada çalışan sadık maden işçisi, çalıştığı makinenin sorun çıkarmasıyla içinde bulunduğu sistemi sorgulamaya başlar ve fabrikanın bilmediği derinlikleriyle yüzleşir.

Fragman için tıklayın.

Bir Nefes Daha

Esra Saydam ile birlikte çektiği Deniz Seviyesi filmiyle adından söz ettiren Nisan Dağ’ın ikinci uzun metraj filmi Bir Nefes Daha, İstanbul’un çetin mahallelerinden birinde yaşayan genç bir rapçinin, müzik hayallerine koşarken bir yandan da bonzai bağımlılığıyla verdiği savaşı anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Me Nokta Ali

Me Nokta Ali, nüfus müdürlüğü çalışanının ismini yanlış yazmasıyla bu farklı adına kavuşan Me Nokta Ali’nin hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Darlin’

Darlin’, hastanede bulunduktan sonra kilisenin koruması altına alınan genç bir kadının hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Louvre Müzesi’nde Bir Gece: (Leonardo da Vinci A Night at the Louvre: Leonardo da Vinci)

Louvre Müzesi’nde Bir Gece, müze tarafından küratörlüğü yapılan Leonardo Da Vinci sergisini özel rehberli bir tur olarak beyazperdeye taşıyor.

Fragman için tıklayın.

Âkif

Âkif filmi, Mehmet Âkif Ersoy’un İstiklâl Marşı’nı yazarken yaşadıklarını konu ediniyor.

Fragman için tıklayın.

Fecr

Fecr, tesadüfen rastladıkları bir kamp yerinde garip olaylar yaşayan bir ailenin hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

İyi Olan Kazansın (War With Grandpa)

Tim Hill’in yönettiği War with Grandpa, eşini kaybettikten sonra kızının evine taşıyan Ed ile evlerinin düzenin değişmesinden hoşlanmayan torunu Peter arasındaki tatlı sert çekişmeyi anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Kolej Rüyası: Lise Günlükleri

Film, bir grup lise öğrencisinin hikâyesini anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Korku Kapanı: Başlangıç (Wrong Turn)

Wrong Turn, Apalaş Patikası’nda yürüyüşe çıkan bir grup arkadaşın, asırlardır bu topraklarda izole bir şekilde yaşayan bir halkla karşılaşmaları sonrası gelişenleri anlatıyor.

Fragman için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Nuri Bilge Ceylan Filmi “Ahlat Ağacı” 28 Eylül’de Bahçe Sineması’nda

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 28 Eylül Salı akşamı KüçükÇiftlik Park’ta sinemaseverleri prömiyeri 71. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren dünyaca ünlü Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan imzalı “Ahlat Ağacı” ile buluşturacak. Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü ve Serkan Keskin’in rol aldığı film, Sinan adlı baş karakterin etrafını kuşatan değer yargılarıyla mücadelesini konu alıyor. Kapı açılış saati 18.30, film başlama saati 21.00 olan etkinliğin biletleri Biletix’te!

Püfür püfür bahçe ortamında sinemanın en beğenilen filmlerini izleyiciyle buluşturan KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 28 Eylül 2021 Salı akşamı Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” filmine ev sahipliği yapacak. Prömiyerini 71. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren “Ahlat Ağacı”, üniversiteyi bitirdikten sonra yazdığı kitabı bastıracak parayı bulma adına memleketine dönen, ailesiyle ve geçmişte tanıdığı insanlarla yüzleşme sürecine giren Sinan’ın hikâyesini konu ediniyor.

Kapı açılış saati 18.30, film başlama saati ise 21.00 olan etkinliklerin biletleri online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Tüm Hijyen Önlemleri Alındı

Pandeminin başından itibaren aldığı koronavirüs tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam eden KüçükÇiftlik Park, sinema tutkunlarını pandemi şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda kapasiteyle ağırlıyor. Online biletleme sisteminin kullanıldığı ve HES kodu zorunluluğunun olduğu etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılırken, ortak alanların hijyeni en üst düzeyde sağlanıyor. Misafirler KüçükÇiftlik Park’a 6 Eylül itibarıyla hayata geçen yönetmelik gereği PCR testi veya aşı kartı ibrazıyla giriş yapılabiliyor.  

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler