Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Sinemada aksiyon yaratmanın sırları

Yayınlandı

tarihinde

İnsanın algısını bilinci dışında kontrol altında alan psiko algı olgusunu eğitime dahil ederek medya öğrencilerini bilinçli eğitmekte olan Galatasaray ITM yıllardır kemikleşmiş tabuları yıkarak sektörde algısal farklar yaratan ustaları, sırlarını paylaşmaya davet ediyor.

Sinemada 3 tip zaman vardır: Görüntünün detaylarının algılanabilmesi için gereken zaman, uzun çekimler, Seyirciningörüntüden etkilenmesi için gereken zaman yakın çekimler, duyguların ifadesine odaklanılır.

Filmin anlamı bu üç görüntünün montajlanmasıyla olusturulur. Zaman kavramının yarattıgı etkilerileri mercek altına alarak siz gelecek nesilleri zamanı farketrmeye davet ediyoruz.

Film de zaman unsuruyla adeta dans eden, 3 boyutlu animasyonlarıyla bizi zamanda seyahate götüren hareketi ve efektleri yöneterek görüntüye anlam veren TARKAN-CEM ÖZEL kardesler , “Aksiyon sahnelerinin yaratılmasında kurgu, 3 boyutlu animasyon, özel görsel efektler ve aksiyon yönetmenligi”nin sırlarını anlatıyor.

Ekim ayının ilk haftasında başlayacak “Sinemada zaman ve algı”seminerlerinin birincisi 7 Ekim Cuma saat 20:00’de Galatasaray ITM’de gerçekleştirilecek.

Seminerin ardından başarılı iki katılımcıya film setinde uygulama imkanı verilecektir.

Galatasaray ITM Edexcel akreditasyonu ile Media, Moving Pictures, Music Production ve Sound Engineering alanlarında uluslararası düzeyde QCF seviyesinde egitim verir

Bir yönetmen gözüyle, belgesel, sinema, reklam filmi yapım aşamalarını isleyen eğitim, mesleki en yüksek seviyeli diplomayla sonlanır, akademisyen olmak isteyenler için iletişim alanında artı bir yıl eğitimle ”BA” Diploma (Lisans Diploma) derecesine geçiş yapma imkanı sağlar

Seminere katılım için tek yapmanız gereken isim soyisim ve iletişim numaralarınızı info@galatasarayitm.com.tr adresine mail atmanız.

AKUSTİK ÇALIŞMA GRUBU (Case Study)

EV STÜDYO AKUSTİĞİ

Endüstriyi sürekli bir gelişim ve değişim içinde olan ses alanında ilerlemeye teşvik etmek amacıyla “Ellerini Kirlet” sloganıyla sektöre kalifiye eleman yetiştirmeyi hedef edinmiş Galatasaray ITM, “SG Proder” le işbirliği içerisinde çalışma grupları oluşturarak sizlere çeşitli tecrübeler kazandıracaktır.

Ekim ayı içerisinde bir ev stüdyosu kurmak için takip etmen gereken akustik kurallarını mercek altına alan bir çalışma grubu oluşturulacaktır.

PROJE HAKKINDA

Büyük ticari stüdyoları sadece inşaa etmek değil, aynı zamanda kiralamakta pahalıdır. Büyük stüdyolar ve ev stüdyoları arasındaki temel fark ekipman değildir, aslında, ekipmanlar arasındaki uçurum her geçen gün kapanmaktadır. Ev ve ticari stüdyo arasındaki asıl fark akustik alan kontrolüdür. Birçok stüdyo elemanları veya ekipmanları yüzünden değil akustik alanlarıyla ünlüdür.

İyi kontrol edilmiş bir stüdyoda kayıt yaparken iyi akustik içerisindeki alanı kullanmanıza olanak verir. Ev içerisinde yatak odası ya da bodrumda aynı kayıt koşullarını yakalamak zordur.

Akustik proje grubunda, evine stüdyo kurarken takip etmen gereken akustik kuralları, donanımı ve stüdyo bağlantılarını mümkün olduğunca iyi kontrol etmeyi öğreneceksin.

KONULAR

1-Duvarların iyileştirilmesi (Izolasyon)
2- Emiciler ve bas tuzakları
2-Oda duyumunun düzeltilmesi
3-Tavan yalıtımı (Darbe)
4-Taban İletimi (Titreşim)
5-Havalandırma sistemleri(HVAC)
6-Malzeme seçimi
7-Donanım tercihleri
8-Bağlantılar ve optimizasyon

KATILMA KOŞULLARI

1-8-15-22 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek çalışma grubuna katılabilmek için tek yapmanız gereken cv ve katılmak isteme sebeplerinizi info@galatasarayitm.com.tr adresine mail olarak yollamanız.

Not: Projede süreklilik önemli olacağı için zamanı kısıtlı olan arkadaşların katılma isteğinde bulunmaması gerekir.

Sabah.com.tr

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

Oscar Töreni Canlı Yayınla TRT 2’de

Oscar TRT 2’de izlenecek!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Oscar Töreni

Sinema dünyasının en prestijli organizasyonu olan Oscar Ödülleri Töreni, 25 Nisan’ı 26 Nisan’a bağlayan gece canlı yayınla TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından düzenlenen Oscar ödülleri, bu yıl 93. kez sahiplerini bulacak. Los Angeles’taki Union Station ve Dolby Theatre’da eş zamanlı olarak düzenlenecek ödül töreni, canlı yayınla Türkiye’nin kültür sanat kanalı TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerle buluşacak.

Pandemi nedeniyle iki ay ertelenen 93. Oscar Ödülleri töreni, bu sene fiziki katılımla gerçekleşecek. 23 dalda ödüllerin verileceği gecede; Altın Küre ve BAFTA ödüllerinde de En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerine layık görülen, Chloe Zhao imzalı Nomadland; David Fincher imzalı Mank ve oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren ve 6 dalda Oscar’a aday gösterilen The Trial of the Chicago 7 filmleri dikkat çekiyor.

TRT Ortak Yapımı olan, Jasmila Zbanic imzalı Quo Vadis, Aida? filminin de ‘En İyi Uluslararası Film’ kategorisinde yarışacağı töreni, TRT 2 stüdyosunda sinema eleştirmenleri Alin Taşçıyan, Mehmet Açar ve Akademi Üyesi Zeynep Atakan yorumlayacak.

TRT 2’de 26 Nisan gecesi 01.30’da Oscar’a Doğru özel yayını ile başlayacak olan gece, 03.00’te 93. Oscar Töreni’yle devam edecek.

93. Akademi Ödülleri, Türkiye saatiyle 03.00’te canlı yayınla TRT 2’de ekrana gelecek.

Okumaya Devam Et

Türkiye

93. Oscar Ödül Töreni TRT 2’de İzlenecek

Tören TRT 2 ekranlarına gelecek!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Ödül Töreni

Bu sene 25 Nisan tarihinde 93. sü düzenlenecek olan Oscar Ödül Töreni, TRT 2 ekranlarından seyredilebilecek.

Sinema dünyasının en prestijli ödül törenlerinden biri olan Oscar Ödül Töreni‘nin 25 Nisan 2021 tarihinde düzenleneceği geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Heyecanla beklenen tarih yaklaşırken bu sene 93. kez düzenlenecek olan Oscar Ödül Töreni, ülkemizde TRT ekranlarında seyirciyle buluşacak. Henüz resmi olarak bir açıklama gelmemiş olsa dahi TRT 2‘nin haftalık yayın akışında 25 Nisan’ı 26 Nisan’a bağlayan pazar gecesi 01.30’da Oscar’a Doğru programı ile 03.00’da 93. Oscar Ödül Töreni‘nin yer aldığı görünüyor.

COVID-19 salgını gereği uygun protokoller ile seyirci katılımıyla düzenlenecek olan 93. Oscar Ödül Töreni, Los Angeles şehir merkezindeki Union istasyonunda düzenlenecek. Oscar Ödülleri’nde kazananları açıklayacak olan isimler arasında ise Harrison Ford, Brad Pitt, Halle Berry, Reese Witherspoon, Don Cheadle, Renee Zellweger, Regina King, Joaquin Phoenix, Rita Moreno, Laura Dern, Zendaya, Angela Bassett, Bryan Cranston ve Marlee Matlin gibi yıldız isimler bulunuyor.

TRT 2‘de ekranlara gelecek 93. Oscar Ödül Töreni‘nin tam aday listesine ise buradan uluşabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Dr. Sadık Ahmet”in Hayatı Beyaz Perdeye Taşınıyor

TRT tarafından çekilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dr. Sadık Ahmet

Batı Trakya Türkleri direnişinin sembolü haline gelmiş Gümülcineli tıp doktoru ve siyasetçi “Dr. Sadık Ahmet”in hayatını beyaz perdeye taşıyor.

TRT, Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük mücadelesinin lideri Gümülcineli tıp doktoru ve siyasetçi Sadık Ahmet’in hayatını beyaz perdeye taşıyor. 2022 yılında vizyona girecek filmin ilk tanıtımını, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren sosyal medya hesabından paylaştı.

Yunanistan’ın baskıcı politikalarına karşı Dr. Sadık Ahmet’in bugüne ışık tutan mücadelesini anlatan TRT Ortak Yapımı filmin başrollerinde Turgay Aydın, Nur Fettahoğlu, Beren Nur Karadiş ve Ali Talha Gürbüz yer alıyor.

Çekimlerine bu yıl ağustos ayında başlanması planlanan Dr.Sadık Ahmet filmi, 2022 Mart ayında izleyici ile buluşacak. Sadık Ahmet’in gençliğinden ölümüne dek yaşadıklarını anlatan filmin çekimleri İstanbul, Makedonya ve Brüksel’de gerçekleştirilecek.

TRT ve gişe rekortmeni Ayla, Müslüm ile Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu gibi başarılı yapımlara imza atan Mustafa Uslu tarafından hazırlanan, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun üstlenecek. Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük mücadelesinin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in hayatını anlatacak filmin görüntü yönetmenliğini Jean Paul Seresin yapacak.

Okumaya Devam Et

Popüler