‘Sinemada Ağlarken’

Sinema Kitapları Türkiye

Can Yayınları, John Manderino’nun izlediği filmler üzerinden hayatını anlattığı ‘Sinemada Ağlarken’ kitabını yayınladı.

John Manderino, izlediği filmler üzerinden hayatını anlattığı bu kitabında, sinema âleminde uzun bir yolculuğuna çıkıyor. Hitchcock’tan Scorsese’ye, John Wayne’den Debbie Reynolds’a, Batı Yakası’nın Hikâyesi’nden Fargo’ya geniş bir panorama eşliğinde hayatı bir film şeridi gibi gözlerinin önünden akıp geçerken, okuru da art arda çevirdiği sayfalarda kendi geçmişinde kaybolmaya, yaşam öyküsünü özetleyen filmleri okuyucu karşısına çıkarmaya başlıyor.

Sinemada Ağlarken bir yanıyla sinema sanatına yazılmış bir aşk mektubu, bir yanıyla da film sahneleri üzerinden gerçekliğe atılmış bir çentik, muzip bir zihin oyunu.

John Manderino eşi Marie ile beraber Maine’de yaşıyor ve 20 yılı aşkın bir süredir lise öğrencilerine yazı dersleri verdiği gibi başka yazarlara koçluk ve kurgu hizmeti de sunuyor. Anılarını anlattığı “Sinemada Ağlarken”in dışında beş roman, iki de öykü seçkisi yayımlayan yazar çeşitli tiyatro festivallerinde sahnelenen piyeslere de imza attı. Sinemada Ağlarken’in sahne versiyonu da 2011 yılında izleyiciyle buluştu. Yazarın diğer eserleri arasında Bopper’s Progress (Bopper’in Gelişimi), The H-Bomb and the Jesus Rock (Hidrojen Bombası ve İsa Kayası), The Man Who Played Catch With Nelly Fox (Nelly Fox’la Kovalamaca Oynayan Adam) ve But You Scared Me The Most (Ama En Çok Beni Korkuttun) adlı kitaplar sayılabilir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up