Sinemacılardan Gazze Çağrısı!

Manşet Türkiye

Mideast Israel Gaza War

Film Arası Sinema Dergisi’nin inisiyatifiyle bir araya gelen 47 sinemacı, Gazze’de yaşanan insanlık dramına karşı dünyayı harekete geçmeye çağırdı.

Aralarında oyuncu, yönetmen, yapımcı ve sinema yazarlarının bulunduğu 47 sinemacı, İsrail’i şiddetle kınayarak katliamın durdurulmasını istedi.

İşte o çağrı ve imzası bulunan 47 sinemacı:

GAZZE’DE İNSANLIK ÖLÜYOR!

Ortadoğu’nun kanayan yarası haline gelen Filistin, son günlerde yeniden İsrail’in saldırılarına maruz kalmış durumda. Günlerdir devam eden saldırılar sonucunda, aralarında çok sayıda çocuk ve kadının da bulunduğu 200’ye yakın Filistinli hayatını kaybetti, 1000’in üzerinde yaralı var. İsrail’in insani ve hukuki tüm değerleri ayaklar altına alarak, bombalar ve ağır silahlarla saldırdığı Gazze kentinde tam bir insanlık dramı yaşanıyor. Müslümanlarca kutsal sayılan Ramazan ayı ve hatta iftar vakitlerinde dahi ara vermeden Gazze’ye bomba yağdıran İsrail, dünyanın gözü önünde büyük bir kıyım uyguluyor. Parçalanmışçocuk bedenleri, yok olan aileler ve kan gölüne dönmüş sofralar, yatak odaları ve ibadethane görüntüleri bile, dünya kamuoyunu harekete geçirmeye yetmiyor.

Bizler, aşağıda isimleri bulunan sinemacılar olarak, İsrail’i şiddetle kınıyor, Birleşmiş Milletler (BM), Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve dünyanın muhtelif bölgelerinde faaliyet gösteren insan hakları dernekleri ile sorumluluk ve vicdan sahibi herkesi/her kesimi bu insanlık dışı saldırıların durdurulması için harekete geçmeye davet ediyoruz.

(Alfabetik sırayla)

Abdülhamit Güler

Ali Avcı

Ali Kara

Ali Nuri Türkoğlu

Ali Osman Emiroğlu

Ahmet Mümtaz Taylan

Atalay Taşdiken

Barış Pirhasan

Bilal Arıoğlu

Cemal Şan

Dilek Karataş

Ece Uslu

Eda Tezcan

Ensar Altay

Ege Görgün

Faysal Soysal

Fırat Sayıcı

Füsun Demirel

Gökhan Tamir

Gökhan Yorgancıgil

Gökşen Aydemir

Gülcan Tezcan

Hüseyin Karabey

Hüseyin Türkyıldırır

İhsan Kabil

İsmail Güneş

Kazım Öz

Kemal Çiftçi

Kutluğ Ataman

Mahmut Fazıl Coşkun

Mahmut Nedim Şahin

Mesut Uçakan

Muhammet Uzuner

Muhammed Uyar

Murat Çeri 

Murat Saraçoğlu

Naz Emel Koç

Nur Sürer

Pelin Batu

Raşit Çelikezer

Rıza Oylum

Suat Köçer

Şükrü Kamber

Ünal Soydemir

Tuğba Özden Deniz

Turgay Atalay

Yeşim Tonbaz Güler

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up