Sinema ve Resmin En Gerçekçi Buluşması

Etkinlikler Türkiye

Ankara’da sinema ve resimi birleştiren bir sergi açıldı. Ressam Sami Kutlular, Hollywood’un en ikonik sahnelerini resmettiği eserlerini ICONS adlı sergide meraklıları ile buluşturdu. Ancak Sinema tarihine geçen film karelerini resmeden Sami Kutlular, eserlerinin gerçek olduğuna kimseyi inandıramıyor.

Ressamın oldukça inandırıcı bir şekilde yaptığı resimler, sergiye gelenleri şaşırttı. Zira fotoğraf netliği ve gerçekliğindeki resimler o malum sahnelerin bire bir aynısıydı.

Ekran Resmi 2016-05-05 15.51.11

Çeşitli filmlerden 30’a yakın eser içeren ICONS, filmlere farklı bir bakış açısı getirmeyi değil, filmlerde yaratılan karakterler ve oyuncuların bu karakterleri canlandırmalarındaki başarısının bir defa daha ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Ekran Resmi 2016-05-05 15.50.56

Bu nedenle Kutlular’ın hazırladığı bu sergi, filmlerde yer alan sahneler ve promosyon fotoğraflarının yağlı boya ile tuval üzerine aktarılmış örneklerinden oluşmaktadır.

Ekran Resmi 2016-05-05 15.50.42

2 Mayıs’ta kapılarını açan ICONS, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde meraklılarının ziyaretini bekliyor.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up