Sinema ve Dans Ankara’da

Festivaller Genel

sinemadansankara-filmleri-festivali-mayista-basliyor-1396945657

Bu yıl ilki düzenlenen SinemaDansAnkara  Dans Film Festivali 2- 8 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek.

Ares Production, Ankara Goethe enstitüsü ve Hollanda Büyükelçiliğinin işbirliği ile gerçekleşecek olan festival  Ankara da bir ilk olacak. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Bilkent Üniversitesi’nin desteği ve Mind Your Moves’un uluslararası koordinasyonu ile düzenlenen festival 2- 8 mayıs tarihlerinde Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

SinemaDansAnkara’da 27 ülkeden 100 dans filmi gösterime girecek. Festivalin açılış programı ise ilk gösterimlerini festivalde yapacak Türk yönetmenlerin 8 filminden oluşuyor.  Tüm film gösterimlerinin ücretsiz olduğu festivalde  Sinema atölyeleri, fotoğraf sergileri, söyleşiler gibi bir çok etkinlikte yer alacak.

Avrupa’nın köklü dans filmleri festivali Cinedans’ın içerik desteği sağladı’ğı SinemaDansAnkara dünyada sinemanın özel bir türü olarak kabul edilen dans filmi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up