Sinema Tutkunu Gençlere Eğitim Desteği

Etkinlikler

Ali Murat Güven

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Sinema TV Akademisi Destek Eğitimi Programı” sinema yazarı Ali Murat Güven’in öncülüğünde başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik projelerinden birini daha hayata geçirdi. Sanatın tüm branşlarında çalışmalar yürüten ve destekleyen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın son projesi “Sinema TV Akademisi Destek Eğitimi Programı” geçtiğimiz hafta ilk derslerine başladı.

İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ

Hedef kitlesi, İletişim Fakültesi’nde okuyan öğrenciler ve sinema sektörüne özel ilgi duyan gençler olan eğitim destek programı, katılımcılara sektörle ilgili bilgi ve deneyim kazandırarak, gençlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Toplam 100 saat sürecek eğitim programında dersler, hem teorik hem de uygulamalı olarak, Sinema- Televizyon sektörünün tecrübeli profesyonellerinden Ali Murat Güven öncülüğünde, güçlü bir eğitmen kadrosu tarafından verilecek.

TÜRK SİNEMASI’NIN 100. YILI

Türk Sineması’nın 100. yılının kutlanacağı 2014 yılında başlatılan bu proje ile Türk Sineması tarihinin tanıtılması ve gelecekteki başarı grafiğinin yükselmesini sağlayacak olan genç yeteneklerin keşfedilmesi hedefleniyor. Her Pazar günü fuar İçi Sivil Toplum Merkezi’nde verilen eğitimlerde; sinema tarihinden, senorya yazarlığı, ışık-görüntü yönetmenliği, dekor – kostüm -makyaj – özel efekt – müzik, oyunculuk, yapımcılık ve sinema-TV eleştirmenliği konularında dersler verilecek. Eğitim sürecinde zaman zaman ünlü yönetmen ve oyuncuların da katılacağı söyleşiler düzenlenerek tecrübe transferleri yapılacak. Zengin bir müfredata bağlı olarak uygulanan program sonunda, katılımcılara ünlü yönetmenler tarafından bitirme belgeleri verilecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up