Sinema Salonu Yatırımcılar Derneği – SİSAY Kuruluyor

Festivaller

Sinema Salonu Yatırımcılar Derneği – SİSAY kurulması için Bodrum’da geniş katılımlı toplantıda düğmeye basıldı.

sisay

4. Bodrum Türk Filmleri Haftası‘nın son gününde toplanan sinema salonu sahipleri, SİSAY’ın kurulum kararını aldı. İlk genel kurullarını Ekim ayı sonunda yapmaya karar alan ve önde gelen grupların yanında Anadolu’nun farklı kentlerinden gelen sinema sahipleri, genel kurula kadar bu oluşumdan haberdar olmayan diğer meslektaşlarına da ulaşarak, sektörün tamamının bir çatı altında toplanmasını hedefliyor.

SİSAY’ın kurulum amaçları arasında; sektör içi iletişimin geliştirilmesi, sektör envanterinin oluşturulması, ilgili bakanlıklar ve resmi kurumlarda sektörün temsili, dijitalleşme sürecinde sinemaların desteklenmesi, hijyen, güvenlik, ilkyardım konularında sinema çalışanları ve yöneticilere yönelik eğitim programları, sinemasız illerin sinemaya kavuşturulması, sinema hizmet standartlarının oluşturulması ve uygulanmasına destek olunması, sinema sektöründeki gelişimin sağlıklı ve kalıcı olabilmesi için stratejik çalışmalar yapılması gibi konularda bulunuyor.

Cenk Sezgin
Cinemarine Sinemaları –
Bodrum Sinema ve Kültür Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
OASİS AVM  No:87 B/74  Bodrum / Muğla
Tel: +90 252 317 0001  Fax: +90 252 317 0134
www.cinelifedergi.com
www.bodrumturkfilmleri.com

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up