Sinema – Müzik Özel Sayısı Geliyor

Türkiye

Cahit Berkay, Erkan Oğur, Atilla Özdemiroğlu, Belkıs Özener

6 ayda bir yayımladığı özel sayılarla beğeni toplayan Film Arası dergisi, Temmuz ayında çıkacak yeni sayısında, ‘sinema-müzik’ ilişkisini yazı ve röportajlarla, etraflı bir biçimde masaya yatıracak. 

Türk Sinemasında Kadın Kimliği, Türk Sinemasında Darbeler ve Türkiye’de Kürt Sineması adlı özel sayılarıyla ses getiren Film Arası sinema dergisi, yeni bir özel sayısıyla daha Temmuz ayında okurlarının karşısına çıkacak. Bu kez sinema-müzik ilişkisini ele alan dergi, çok sayıda akademik yazı, değerlendirme ve söyleşilerle sinema alanında önemli bir eksiği daha kapatacak.

USTALAR KONUŞACAK

Sinemada müziğin kullanımı, şarkılı-türkülü filmler dönemi, yeni Türkiye sinemasında müziğe yaklaşım ve pek çok başlıkta makalenin yer alacığı özel sayıda Cahit Berkay, Erkan Oğur, Atilla Özdemiroğlu, Hasan Saltık, Necip Sarıcı ve Naim Dilmener’in de aralarında bulunduğu çok sayıda duayenle röportajlar yer alıyor.

ARŞİVLİK BİR SAYI OLDU

Yayımladıkları özel sayılarla bu alanda büyük bir boşluk doldurduklarını söyleyen Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni Suat Köçer, Tammuzda çıkacak Sinema-Müzik Özel Sayısı’nı büyük bir özenle hazırladıklarını belirtti. Müzik kullanımından bu alandaki farklı deneyimlere, arabesk-türkülü film süreçlerinden gazino-sahne meceralarına kadar pek çok önemli konuda yetkin yazıların yer aldığını ifade eden Köçer, önceki sayılarda olduğu gibi, bu sayının da arşivlik bir değeri olduğunun altını çizdi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up