Sinema Günleri’nde Bu Hafta: Cennet Sineması (Cinema Paradiso)

Etkinlikler

Cennet Sineması

Fede Arte tarafından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde düzenlenen film gösterimleri devam ediyor.

Fede Arte’nin Sinema Günleri adıyla her hafta düzenlediği film gösterimleri kapsamında, yönetmenliğini Giuseppe Tornatore’nin üstlendiği, Philippe Noiret ve Salvatore Cascio’nun başrollerini paylaştıkları  “Cennet Sineması” (Cinema Paradiso) filminin gösterimi bugün saat 15:00′da İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Cep Sineması’nda gerçekleşecek.

Film gösterimi, fakültedeki tüm öğrencilerin katılımına açık olacak.

Filmin Konusu:

Artık ünlü bir yönetmen olmuş Salvatore, 30 yıl sonra bir arkadaşının öldüğü haberi üzerine doğduğu kasabaya geri döner. Kasabaya geldiğinde eski anıları canlanan Salvatore, Cinema Paradiso isimli sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini hatırlar. Küçük bir çocuk olan Salvatore, günlerini Alfred’in yanında geçirmekte, filmlerle ilgili konuşmakta ve Alfred’in sinema konusunda deneyim ve bilgilerinden yararlanmaktadır. Babacan tavırlarıyla Salvatore’nin hayatında önemli bir yere sahip olacak Alfred sayesinde sinemaya olan aşkını ve tutkusu keşfedecektir.

Film Hakkında:

1989 yılında Fransa’da düzenlenen 42. Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü, 1989 yılında gerçekleştirilen Akademi (Oscar) Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü ve 1991 yılında BAFTA Ödülleri’nde En İyi Film Ödülü dahil 5 kategoride ödüle değer görüldü.

Cennet Sineması (Cinema Paradiso) Film Afişi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up