Sinema Atölyesi’nde Bu Ay: ‘VE İŞÇİLER’

Genel Manşet Türkiye

1367486762_ewSinema Atölyesi, Mayıs ayı boyunca “İŞÇİ ve İŞÇİ SINIFI”nın tarihte önemli yer tutan ve günümüzde de izlenmeye devam edilen ve her biri birer “başyapıt” kabul edilen, emek temalı filmlerin seçkin örneklerini izleyicilerle buluşturacak.

Tarihsel olarak, savaşlar, göçler, direnişler, ölümler yani yaşanan-yaşatılan ne varsa toplum yapısını etkilemiştir. Tarihteki bu değişimlerden etkilenen insanların birer belge olan örneklerini, film ve belgesellerde görüyoruz. Değişimden etkilenen toplumun bir parçası olan işçilerin ele alındığı filmlerde, yaşananların işçiler üzerindeki etkisini, hakları için gösterdikleri direnişi, sınıf çatışmalarının insan yaşamına etkilerini görüyoruz. “VE İŞÇİLER” başlığı altında Mayıs ayı boyunca KSM salonunda, ücretsiz, gösterilecek.

Mayıs ayı boyunca çarşamba ve cuma günleri, saat:19.30 da KSM Salonunda, 7 film, ücretsiz olarak seyrici ile buluşacak.

Bûka Baranê (Gökkuşağının Peşindeki Çocuklar) Kırkayak Sanat Merkezi’nde Gösterimde;

Hafıza Merkezi adına yapımcılığını Murat Çelikkan’ın yürüttüğü Bûka Baranê (Gökkuşağının Peşindeki Çocuklar) filmin yönetmeni Dilek Gökçin. Metin yazarlığını İrfan Aktan, müziklerini Ulaş Özdemir’in yaptığı Bûka Baranê, Kırkayak Sanat Merkezi salonunda, 10 Mayıs Cuma günü, saat 19.30’da gösterilecek.

Kırkayak Sanat Merkezi, Kırkayak Kültür Sanat ve Doğa Derneği adı altında, iki yılı aşkın süredir Gaziantep’te faaliyet gösteriyor. Film festivali, film gala – gösterimleri, söyleşiler, fotoğraf sergileri ve atölye çalışmaları gibi kültür sanat etkinliklerini gerçekleştiriyor. Dernek, aynı zamanda, Ortadoğu Kültürel ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi adıyla, Gaziantep’te Ortadoğu konulu kültürel ve toplumsal çalışmalar yapmayı hedefleyen bir merkezi de bünyesinde barındırıyor.

Trt Türk

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up