Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Sinefesto Yeni Tasarımıyla Karşınızda…

Yayınlandı

tarihinde

muhammeduyar copy

Merhaba Sevgili Sinemaseverler;

Sinefesto yaklaşık 2 ay önce yayın hayatına başladı. Bizler çok profesyonel bir ekip değiliz. Ama sinemaya gönülvermiş ve bu uğurda canını dişine takarak çalışmaya azmetmiş kişileriz. İki ay gibi kısa bir süre içerisinde Sinefesto’nun ziyaretçi trafiğinin hızla artması bizlerin bu yolda yalnız olmadığını, siz değerli okuyucularımızın sitemizi sürekli takip ederek yanımızda olduğunuzu gösterdi. Bu bizim için gerçekten büyük bir onur.

Bir internet sitesi ancak ziyaret edildiği sürece bir önem arzeder. Bizler de sitemizi sürekli ziyaret eden siz değerli okuyucularımızın bu ilgisine hemen bir karşılık vermek istedik ve sizler için bir öncekinden daha gelişmiş ve içerik olarak daha zengin bir tasarım hazırlama çalışmasına aşkla ve şevkle başladık. Sitemizin yeni tasarımını bugün itibariyle yayına vermiş bulunmaktayız. Bugün 11 Temmuz 2011 Pazartesi ve saatlerimiz şu anda 03.00’ı gösteriyor.

Günümüzde sinema haberlerine ulaşabileceğiniz bir çok kaynak var. Özellikle habere ulaşma kaynağı olarak bahsettiğimiz mecra internet ise neredeyse binlerce seçenek var önünüzde. Ve fakat bu kadar seçeneğin arasından sizleri yanıltmayacak, güvenilir, hızlı, güncel ve seviyeli olanlarını seçmek pek de kolay değil. İşte bizler Sinefesto ailesi olarak ‘sinema’ alanında sizleri yanıltmayacak, güvenilir, hızlı, güncel ve seviyeli haberleri sizlere ulaştırmayı kendimize dert edindik. Bu yolda eğer bir yanlışımız ya da hatamız olursa bizleri uyarmak da siz değerli okuyucularımızın görevidir.

Sinefesto’nun yeni tasarımında sizlerle olacak bazı yenilikler hakkında bilgi vererek yazımı sonlandırmak istiyorum.

1) Manşet: Sinema dünyasında ses getiren ve çok önemli olayları bu kategoride bulacaksınız.

2) SineDünya: Dünya’da sinema alanında ne gibi gelişmeler var diye merak edenlerin kategorisi…

3) SineMüzik: Film müzikleri, müzik yapımcıları ve bir çok konuda bu kategori sizin bilgi kaynağınız olacak…

4) Yazarlar, Alntı ve Çeviri bölümleri sizlerin en çok takip edeceğini düşündüğümüz bölümlerimiz.

5) Sine/Film, Sine/Kitap: Bu bölümlerimizde siz değerli okuyucularımıza film ve sinema kitapları hakkında tavsiyelerimiz yer alacak.

6) SineReplik: Adı üstünde… Aklımızda çakılı kalan, kalbimizde iz bırakan en güzel film replikleri…

7) SineKare: Bazı fimlerde öyle kareler vardır ki izlemeye doyamazsınız… İşte bu anları paylaşacağız sizlerle… Tabi sizlerin de tavsiyelerinizi mutlaka göz önünde bulunduracağız.

Evet değerli dostlar yeni tasarımımız hakkında ilk olarak verebileceğimiz bilgiler bunlar. Unutmadan sizlerin çok daha kolay ulaşabilmesi için Vizyondaki filmleri bir bant şeklinde manşetin altına yerleştirdik.Yeni tasarımımız kurulum aşamasında olduğundan bazı bölümlerde sıkıntılar meydana gelebiliyor. İnşaallah iki-üç gün içerisinde o sıkıntıları da çözmüş olacağız.

Bugünden itibaren birbirinden değerli yazarlarımız sizlerle sinema dünyası hakkında görüşlerini paylaşacaklar. Sevilay Bingöl, Aslı Arıcı, Abdurrahman Badeci, Meryem Genç ve saygıdeğer büyüğümüz oyuncu  Ali Nuri Türkoğlu yazıları ile Sinefesto’nun bu yolculuğunda sizlerle olacak. Yazar arkadaşlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Yepyeni Sinefesto’dan taptaze merhaba… Seyriniz bol olsun… Sinefesto’da Sinema Bir Şenliktir… Neşeniz bol olsun…

Saygılarımla…

Muhammed UYAR

Sinefesto.com Yayın Yönetmeni

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

İlker Çatak’ın Ödüllü Filmi “Söz Senettir” 14 Eylül’de Bahçe Sineması’nda

KüçükÇiftlik Film kulübü sunar!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

KüçükÇiftlik Park, her hafta Salı akşamı püfür püfür bahçe ortamında sinemanın en beğenilen filmleriyle sinemaseverleri buluşturmaya devam ediyor. URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 14 Eylül Salı akşamı Almanya’dan sonra Türkiye’de ilk kez ve sadece bir kereye özel olarak gösterilecek “Söz Senettir” filmine ev sahipliği yapacak. İlker Çatak’ın, festivallerden ödüllerle dönen ikinci uzun metraj filmi “Söz Senettir”, muzip, yalın ve olgun sinema diliyle dikkat çekerken izleyicilerin ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algısını sarsıyor. Sinemaseverler filmden hemen önce ve sonra ise Türk DJ ve prodüktör ikilisi Schnell Schnell ile açık havanın keyfini müzik eşliğinde de çıkaracaklar.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 14 Eylül Salı akşamı İlker Çatak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve 3 gencin, izleyiciyi sarsan ilişki döngüsüne yer veren “Söz Senettir” filmini sinemaseverlere sunacak. 2020 Bavyera Film Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu, 2019 Münih Film Festivali’nde ise En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Senaryo ödüllerini alan Almanya-Fransa ortak yapımı “Söz Senettir”, Türkiye’de ilk kez ve sadece Bahçe Sineması’nda gösterilecek.

Kadının pilot, erkeğin müzisyen olduğu bir çift… Marion ve Raphael Almanya’dan uçağa atlayıp yaz tatili için Türkiye’ye geliyorlar ve yolları jigololuk yapan genç Baran’la kesişiyor. Bundan sonra ilişki üç kişilik bir oyuna dönüşüyor. Avrupa’ya gitmeyi kafasına koymuş Baran, Marion’a evlenme teklif ediyor. Hayatını her zaman kontrol altında tutmayı başarmış ama kanser olduğunu öğrendikten sonra her şeyi yeniden gözden geçirmeye başlayan Marion ise ilk defa bir yabancının müdahalesine izin veriyor ve Baran’ın teklifini kabul ediyor. Kâğıt üstünde tanıdık gelebilecek bu anlaşmalı evlilik öyküsü, Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde filmini Kino 2018’de izlediğimiz İlker Çatak’ın elinde, neşesi de eksik olmayan, toplumsal cinsiyet rolleri ve tekeşli ilişkilerin çizdiği çemberleri sürekli esneten, muzip ve dinamik bir romantik drama dönüşüyor. “Söz Senettir”, ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algımızı sarsabilecek katışıksız bir enerjiyi dokusuna katıyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere kadar farklı içerikler de yer alıyor. 14 Eylül Salı akşamı sinemaseverler çimenlerde oturup müziğin keyfini çıkartmaya Türk DJ ve prodüktör ikilisi Schnell Schnell ile başlayacak. Hem filmden önce hem de filmden sonra DJ kabininde yer alacak olan Doğu Civicik ve Ozan Korkmaz ikilisi, kolektif olarak aktif ve en üst düzeyde elektronik müzik yaratmaya çalışırken 2016 yılında müzikal kariyerlerini birleştirerek geleceklerini yeniden yazdılar ve Schnell Schnell doğdu. Farklı janralarda yaptıkları işbirlikleri, yerli ve yabancı bir çok önemli sanatçı ile yer aldıkları sahneler ve düzenli olarak 2017 yılından beri Radio FG 93.8’de yayınladıkları  Schnell Schnell Radio Show ile seslerini duyuruyorlar. Ürettikleri ve remix’ledikleri parçalar, Vesvese Records (TR), Eskimo Recordings (BE) ve Ostra Discos (POR) gibi plak şirketleri aracılığıyla yayınlandı. 2020 yılında kendi plak şirketleri SCHNLL’yi kurdular ve ilk albümleri “The Grit”i yayınladılar.

Kapı açılış saati 18.30, film başlama saati ise 21.00 olan etkinliklerin biletleri online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Tüm Hijyen Önlemleri Alındı

Pandeminin başından itibaren aldığı koronavirüs tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam eden KüçükÇiftlik Park, sinema tutkunlarını pandemi şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda kapasiteyle ağırlıyor. Online biletleme sisteminin kullanıldığı ve HES kodu zorunluluğunun olduğu etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılırken, ortak alanların hijyeni en üst düzeyde sağlanıyor. Misafirler KüçükÇiftlik Park’a 6 Eylül itibarıyla hayata geçen yönetmelik gereği PCR testi veya aşı kartı ibrazıyla giriş yapılabilecek.  

Okumaya Devam Et

Türkiye

Cengiz Bozkurt “Kim Bu Aile?” İçin Tam Formunda

Kim Bu Aile? setinden yeni fotoğraf yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Başrolünde Cengiz Bozkurt’la birlikte Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ’un yer aldığı “Kim Bu Aile?” filminin setinden yeni fotoğraf yayınlandı.

Yapımını CJ ENM Türkiye’nin üstlendiği Kim Bu Aile?, sinema salonlarını kahkahaya boğmaya hazırlanıyor. Çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başlayan Kim Bu Aile? filmi, eğlenceli hikayesi ile olduğu kadar aksiyon sahneleriyle de iddialı olacak.

Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı filmin başrol oyuncularından Cengiz Bozkurt, önceki gün setten yaptığı paylaşımla sosyal medyayı salladı. Tam teçhizatlı vaziyette poz veren usta oyuncu, paylaşımına “Aksiyona başladık” notunu ekledi.

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmin başrollerinde Cengiz Bozkurt’la birlikte Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ yer alıyor.

Aksiyon ve komediyi bir araya getiren renkli hikayesi, yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu ve zengin prodüksiyonu ile son zamanların en çok konuşulacak filmlerinden biri olacak Kim Bu Aile?, sinema salonunda eğlenceli vakit geçirmeyi özleyen seyirciyi fazlasıyla memnun edecek.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Tören 25 Nisan’da!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Adayları geçtiğimiz gün belli olan 93. Oscar Ödülleri’nin merakla beklenen ödül töreni tren garında düzenlenecek.

Geçtiğimiz haftalarda seyirci katılımıyla düzenleneceği açıklanan 93. Oscar Ödül Töreni‘nin bir kısmı tren garında gerçekleşecek. 25 Nisan tarihinde düzenlenmesi planlanan töreninin, COVID-19 önlemleri kapsamında bu karara varıldığı da yapılan açıklamalar arasında.

Törenin geleneksel olarak yapıldığı Dolby Tiyatrosu‘nun yanında Los Angeles şehir merkezindeki geniş tren garında (Union İstasyonu) düzenleneceği, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin tarafından e-posta ile açıkladı.

Salgın hastalıktan korunmak için geniş boşlukları ve mekanları mercek altına alan akademi, seyirci katılımı ile gerçekleşecek olan törenin detayları hakkında henüz açıklamada bulunmadı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler