Sinefesto Yeni Tasarımıyla Karşınızda…

Genel

muhammeduyar copy

Merhaba Sevgili Sinemaseverler;

Sinefesto yaklaşık 2 ay önce yayın hayatına başladı. Bizler çok profesyonel bir ekip değiliz. Ama sinemaya gönülvermiş ve bu uğurda canını dişine takarak çalışmaya azmetmiş kişileriz. İki ay gibi kısa bir süre içerisinde Sinefesto’nun ziyaretçi trafiğinin hızla artması bizlerin bu yolda yalnız olmadığını, siz değerli okuyucularımızın sitemizi sürekli takip ederek yanımızda olduğunuzu gösterdi. Bu bizim için gerçekten büyük bir onur.

Bir internet sitesi ancak ziyaret edildiği sürece bir önem arzeder. Bizler de sitemizi sürekli ziyaret eden siz değerli okuyucularımızın bu ilgisine hemen bir karşılık vermek istedik ve sizler için bir öncekinden daha gelişmiş ve içerik olarak daha zengin bir tasarım hazırlama çalışmasına aşkla ve şevkle başladık. Sitemizin yeni tasarımını bugün itibariyle yayına vermiş bulunmaktayız. Bugün 11 Temmuz 2011 Pazartesi ve saatlerimiz şu anda 03.00’ı gösteriyor.

Günümüzde sinema haberlerine ulaşabileceğiniz bir çok kaynak var. Özellikle habere ulaşma kaynağı olarak bahsettiğimiz mecra internet ise neredeyse binlerce seçenek var önünüzde. Ve fakat bu kadar seçeneğin arasından sizleri yanıltmayacak, güvenilir, hızlı, güncel ve seviyeli olanlarını seçmek pek de kolay değil. İşte bizler Sinefesto ailesi olarak ‘sinema’ alanında sizleri yanıltmayacak, güvenilir, hızlı, güncel ve seviyeli haberleri sizlere ulaştırmayı kendimize dert edindik. Bu yolda eğer bir yanlışımız ya da hatamız olursa bizleri uyarmak da siz değerli okuyucularımızın görevidir.

Sinefesto’nun yeni tasarımında sizlerle olacak bazı yenilikler hakkında bilgi vererek yazımı sonlandırmak istiyorum.

1) Manşet: Sinema dünyasında ses getiren ve çok önemli olayları bu kategoride bulacaksınız.

2) SineDünya: Dünya’da sinema alanında ne gibi gelişmeler var diye merak edenlerin kategorisi…

3) SineMüzik: Film müzikleri, müzik yapımcıları ve bir çok konuda bu kategori sizin bilgi kaynağınız olacak…

4) Yazarlar, Alntı ve Çeviri bölümleri sizlerin en çok takip edeceğini düşündüğümüz bölümlerimiz.

5) Sine/Film, Sine/Kitap: Bu bölümlerimizde siz değerli okuyucularımıza film ve sinema kitapları hakkında tavsiyelerimiz yer alacak.

6) SineReplik: Adı üstünde… Aklımızda çakılı kalan, kalbimizde iz bırakan en güzel film replikleri…

7) SineKare: Bazı fimlerde öyle kareler vardır ki izlemeye doyamazsınız… İşte bu anları paylaşacağız sizlerle… Tabi sizlerin de tavsiyelerinizi mutlaka göz önünde bulunduracağız.

Evet değerli dostlar yeni tasarımımız hakkında ilk olarak verebileceğimiz bilgiler bunlar. Unutmadan sizlerin çok daha kolay ulaşabilmesi için Vizyondaki filmleri bir bant şeklinde manşetin altına yerleştirdik.Yeni tasarımımız kurulum aşamasında olduğundan bazı bölümlerde sıkıntılar meydana gelebiliyor. İnşaallah iki-üç gün içerisinde o sıkıntıları da çözmüş olacağız.

Bugünden itibaren birbirinden değerli yazarlarımız sizlerle sinema dünyası hakkında görüşlerini paylaşacaklar. Sevilay Bingöl, Aslı Arıcı, Abdurrahman Badeci, Meryem Genç ve saygıdeğer büyüğümüz oyuncu  Ali Nuri Türkoğlu yazıları ile Sinefesto’nun bu yolculuğunda sizlerle olacak. Yazar arkadaşlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Yepyeni Sinefesto’dan taptaze merhaba… Seyriniz bol olsun… Sinefesto’da Sinema Bir Şenliktir… Neşeniz bol olsun…

Saygılarımla…

Muhammed UYAR

Sinefesto.com Yayın Yönetmeni

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up