Stüdyo Ghibli ‘Sinbad’a Devam Ediyor

Dünya Fragmanlar Genel

Ghibli studyolarinin 2016 yılında yayınlamasını beklediğimiz ve bize en sevdigimiz Ghibli filmlerini hatırlatan, ocak ayından yayınlanacak olan Sinbad Hikayesi‘nin ilk fragmanı yayınlandı bile.

Studyo Ghibli, kuruluş olarak son yıllarda komada sayılabilir ancak bu stüdyonun tüm yetenekli sanatçılarını kaybettiği anlamına gelmiyor. Neighbor Totoro ve onun devam filmi Mei and the Kitten Bus animasyonlarıyla bilenen deneyimli animatör Yoshiharu Sato Ghibli stüdyolarının adını taşımayan ama stüdyonun tarzını ve atmosferini yansıtan bir animasyonun yönetmeni olarak karşımıza çıkıyor.

sinbad
Uzak Doğu’daki ününe rağmen Nippon Animation, batı anime hayranları arasında popülerleşen animasyonları olan bir şirket değil. Uluslararası alanda şirketin en iyi bilinen çalışması bir manga uyarlaması olan Hunter x Hunter iken Japonya’da şirketin durumu daha farklı. 40 yıldır bu alanda çalışmaları olan şirket; Japonya’da aile ve arkadaşlık konulu animeleriyle oldukça ünlü. En bilinen çalışmaları ise, efsane anime yönetmenleri Hayao Miyazaki ve Isao Takahata‘nın Stüdyo Ghibli’yi kurmadan önce klasik çocuk edebiyatı eserlerinden esinlenerek oluşturdukları  World Masterpiece Theater serisidir.
Ghibli’nin önemli eserlerinde imzası olan Sato‘nun, Sinbad Hikayeleri‘nden esinlenilerek yapılan animasyon üçlemesi Sinbad: The Flying Princess and the Secret Island‘ın yönetmeni olmasıyla olaylar tam bir çember halini aldı. Ilk filmi bu yaz izleyiciyle buluşan üçlemenin önümüzdeki sene vizyona girecek ikinci filmine ait fragman yayınlandı.
[KGVID]https://www.sinefesto.com/wp-content/uploads/2015/10/「シンドバッド-魔法のランプと動く島」2016年1月16日公開決定.mp4[/KGVID]

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up