Sinan Sertel’in Birgün Bir Çocuk’u Kayserililerle Buluşuyor

Festivaller Türkiye

TRT TV Filmleri kapsamında yer alan, Sinan Sertel’in yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi “Birgün Bir Çocuk” Kayseri Altın Çınar Film Festivali kapsamında gala gösterimi ile seyirci ile buluşuyor.

Gösterim 19 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00’de Forum Kayseri Sinema Salonu’nda Film ekibi ve oyuncuların katılımı ile yapılacak.

Taşrada yer alan bir sevgi evinde geçen sıcak bir hikaye vaat eden “Birgün Bir Çocuk”un konusu özetle şöyle:

Mete başarılı ve zengin bir pedagogtur. Hayattan hiç zevk alamamaktadır. Aslı ile yedi yıldır evli oldukları halde çocukları yoktur. Aslı, anne olmak istemektedir, Mete ise istememektedir. Aralarında bu konu ciddi bir problemdir. Bu yüzden hep kavga etmektedirler. Mete’nin babası da torun istemektedir. Mete’nin, babasıyla da arası bozuktur. Hasta babası ile devamlı olarak eşi Aslı ilgilenmektedir.

Mete doktora tezini tamamlamak için, zorunlu olarak taşrada bir Sevgi Evi’ne gitmek zorunda kalır. Maddi manada her şeyi olmasına rağmen mutlu olamayan Mete, Sevgi Evi’nde hiçbir şeyleri olmamasına rağmen mutlu olan çocuklar ile karşılaşır. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Yapımcılığını Turgay Şahin’in, yönetmenliğini Sinan Sertel’in yaptığı “Birgün Bir Çocuk”un senaryosu da Sinan Sertel’e ait. ““Birgün Bir Çocuk””un oyuncu kadrosu ise Cemil Büyükdöğerli, Mehmet Usta, Denizhan Akbaba, Veysi Aslan, Yiğitalp Karadayı, Oğulcan Kaya, Çağan Efe Ak, Burak Oruç, Ahmet Harun Şimşek, Mehmet Acar, Nimet Gürbüz, Merve Dağlı, Burak Türker, Mahmut Gökgöz, Halit Karaata, Helin Melike Çal, Mehmet Uğur Kul, Oğulcan Aşıkoğlu, Yaşar Uzel, Renan Karagözoğlu’den oluşuyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up