Bizimle İletişime Geçin

Diziler

Simpsonların Trump Kehaneti Gerçek Mi Olacak?

Evet ‘gerçekten’ gerçek oldu.

Yayınlandı

tarihinde

Aşağıdaki haber başkanlık seçiminin henüz alevlenmediği zaman kaleme alınmıştı . Başlığı  “gerçek oldu” diye değiştirmek yerine aynen veriyoruz .

Simpsons’ın senaristi: Başkan Trump’lı bölüm ABD’nin geleceğine dair bir uyarıydı.

16 yıl evvel yayınlanan “Bart Geleceğe Doğru” bölümünün senaristi yazdığı senaryonun akli dengesini yitirmeye başlayan bir Amerika’yla ilginç bir uyum içerisinde olduğunu söyledi. 11. Sezon’un 17. bölümünün yazarı olan Dan Greaney buradaki amacın Donald Trump’ın başkan olarak seçildiği fantastik ve korkunç bir geleceği Amerikan seyirciye sunarak uyarıda bulunmuş olmaktı.

16 yıl evvel gülerek seyredilen bu bölüm, Trump’ın şu günlerde Cumhuriyetçi’lerin arasından sıyrılıp başkanlığa oynuyor olması kendini daha çok tedirginliğe bırakıyor. Greaney’e göre, “O zamanlar Trump’ın geleceğin başkanı olabilme ihtimali Amerika’nın dibe vurmadan evvel son durağı olarak görülüyordu. Çünkü kafayı sıyırmak üzere olan bir Amerika ile paralel bir gelişme olabilirdi ancak”.

Tam olarak 16 yıl evvel 19 Mart’ta yayınlanan bu bölümde Bart 30 yıl sonrasına gider ve kendini alkolik bir serseri olarak bulur, kızkardeşi Lisa ise Trump’tan başkanlığı devralmış “ilk kadın başkan”dır. Trump ülkenin bütçesini bir hayli zorlamış ve ardından ciddi bir borç bırakmıştır ve Lisa oval ofiste danışanlarıyla sürekli çözüm üretmeye çabalar. Bart’ın gördüğü hayali gelecek 30 yıl sonrasını gösteriyor, bu durumda Greaney’ın tahmini süresinden çok daha öncesinde başlayan bir çılgınlıktan bahsede bilir miyiz? Sanırım cevabı hepimiz biliyoruz.

Çeviri: Elif Şimşek

Kaynak: The Guardian

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

“How I Met Your Father”ın Kadrosu Şekilleniyor

Dizinin başrolleri açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

How I Met Your Father

How I Met Your Mother dizisinin devamı niteliğindeki “How I Met Your Father”ın kadrosu şekillenmeye başladı.

Hulu‘da ekranlara gelen ve sitcom efsanelerinden How I Met Your Mother‘ın devamı niteliğindeki “How I Met Your Father“ın kadrosu şekillenmeye başladı. Son olarak Emerald Fennell’in Oscar’a aday olan filmi Promising Young Woman’da yer almış Chris Lowell dizinin kadrosuna dahil oldu. Hilary Duff‘la başrolü paylaşacak Lowell, Breaking News in Yuba County filminde Allison Janney’le de birlikte rol almıştı.

Merakla beklenen devam dizisinin orijinal hikaye ile doğrudan ilişkili olduğu yapılan açıklamlar arasında bulunuyor. How I Met Your Mother‘ın yaratıcılarından Carter Bays ve Craig Thomas devam dizisinde de yönetici yapımcı olarak yer alacak. Heyecanla beklenen dizinin stüdyosu ise orijinal seride olduğu gibi 20th Television olacak.

Okumaya Devam Et

Diziler

Naomi Watts ve Bobby Cannavale “The Watcher” Kadrosunda

Netflix’te ekranlara gelecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Naomi Watts ve Bobby Cannavalei, Netflix’te ekranlara gelecek The Watcher dizisinin başrolünü paylaşacak.

Ryan Murphy’nin Netflix için hazırlacağı The Watcher dizisinin başrolü belli odu. Daha önce King Kong, The Impossible, The Ring ve son olarak da Boss Level gibi yapımlarda yer almış Naomi Watts ile The Irishman, Parker, Spy ve Super Intelligence gibi filmlerle adını geniş kitlelere duyuran Bobby Cannavale dizinin başrolünü paylaşacak.

Yeni taşındıkları eve tehdit içerikli mesajlar bulunan mektuplar alan bir çiftin hayatını konu alan dizinin gösterim tarihi ise henüz belli değil.

Okumaya Devam Et

Diziler

Netflix’ten “Spotify” Konulu Dizi Geliyor

Dizi, 2022’ye vizyon planı yapıyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Netflix, dünyanın önde gelen müzik hizmetlerinden biri olan Spotify hakkında çekeceği mini dizinin prodüksiyonuna başladı.

İçerikleriyle tüm dünyada dikkat çeken streaming platformu Netflix, dünyanın önde gelen müzik hizmetlerinden biri olan Spotify hakkındaki dizisini duyurdu. Adı henüz belli olmayan dizinin prodüksiyonu ise başladı. Altı bölümden oluşacak mini dizinin oyuncu kadrosunda Edvin Endre, Ulf Stenberg, Gizem Erdoğan, Joel Lützow ve Christian Hillborg yer alıyor.

Per-Olav Sørensen diziyi Christian Spurrier‘in kaleme aldığı senaryosundan yönetecek. 2022 yılı ile gösterim planı yapan dizi, Sven Carlsson ve Jonas Leijonhufvud’un “Spotify Untold” kitabından esinlenerek senaryolaştırıldı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler