Siirtli Hamlet Geliyor

Türkiye

TV dizi ve reklâm filmlerinde sıkça görmeye alıştığımız oyuncu Neslihan Günaydın Aka, “Siirtli Hamlet” isimli sinema filmi ile beyazperde de boy gösterecek.

Neslihan Günaydın Aka

Kısa bir sürede oyunculuğu ile adından övgü ile bahsettiren Neslihan Günaydın Aka, “Sinema filminde oynamak en büyük arzumdu, önemli bir yapımda çok başarılı bir ekiple beyazperdede ilk sınavımı verecek olmak benim için ayrı bir gurur” dedi. Çekimleri Eylül ayı ortalarında Siirt’te başlayacak olan filmin kadrosunda Neslihan Günaydın Aka dışında Yeşim Salkım, Sümer Tilmaç, Oya Aydoğan, Orçun Kaptan, Yaşar Alptekin, Sinan Bengier gibi isimlerle prensipte anlaşıldı.

Güneydoğu bölgesinde daha önce işlenen töre cinayeti, terör, ağa konseptli konulardan uzak olan ve komedi tarzındaki “Siirtli Hamlet” isimli sinema filmi, o bölgede yaşayan insanların sempatik ve sevecen yönünü yansıtacak.

Ferit Yüksek’in projesini yaptığı ve senaryosunu Murat Özdil’in yazdığı “Siirtli Hamlet” isimli sinema filmi, Siirt Valisi Ahmet Aydın ve Siirt İl Kültür ve Turizm müdürü Cengizhan Başaran tarafından büyük destek görüyor. Bölgenin tanıtımı için çok önemli bir yapım olan Siirtli Hamlet’in çekimlerinin başlamasını bölge halkıda büyük sabırsızlıkla bekliyor.

Siirt’ de çekilecek bir sinema filminde oynamanın da kendisi için mutluluk verici olduğunu ifade eden Neslihan Günaydın Aka, ”Siirt’i görmemin dışında, yemekleri de beni yakından ilgilendiriyor. Güneydoğu mutfağının hayranıyım tek sorunum kilo kontrolüm olacak” dedi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up