Sihirbazlar Çetesi: Ateş Gibi Adamlarmış

Manşet

kevsby

“Now You See Me”nin methini çok duymuştum. Fakat izlemeye fırsatım olmamıştı. Bunda Türkçe isminin “Sihirbazlar Çetesi” olmasının da etkisi vardı. Buradan yetkililere sesleniyorum, böyle aksiyonlu bir filmi neden “TRT Çocuk Çizgi Filmi” tadında tercüme ettiniz? Bizi cahil mi sanıyorsunuz?

Annemle Now You See Me’yi izlemeden önceki gün “Social Network”ü izlemiştik. “Mark Zuckerberg” karakterine “pislik, tipe bak, pii, hırslı köpek” demiştik. Ertesi gün ise “Now You See Me”yi izledik. Mutlu mesut izlerken bir şey fark ettik… Hiç kimsenin inanası gelmeyen bir şeyi… Dünkü Mark karakteri ile “Daniel Atlas” aynı kişilerdi!! Dün suratına çekiçle vurmak istediğimiz adam, bugün gönüllerin sevgilisi olmuştu!! Dünkü kulağı tırmalayan kendini beğenmiş konuşması, bugün “Ablan senin bilmiş konuşmana kurrbaan olsun ayol!” dedirtiyordu. Olmayan şapkamızı Jesse Eisenberg’e çıkarttık ve filmi izlemeye devam ettik.

Film, gadasını aldığım Daniel Atlas’ın önderliğini yaptığı, dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan bir çetenin başından geçenleri anlatıyor. Fakat bu “Dört Atlı” isimli ekip, üstün yeteneklerini bizim bildiğimiz numaralarda kullanmıyor. Bu yetenekleri banka soymak için kullanıyorlar. Tabii FBI ve Interpol durur mu? Çeteyi çökertmeye çalışıyor ve oyun başlıyor…

Açıkçası, akıllı adamlarmış. Zaten günah, haram dertleri yok. Basit basit numaralarla mı uğraşacaklardı? Hoş, ben olsam banka yerine Chanel’i fortumlardım (Bkz. Bahçeli Hortum) ama olsun. Yine de ateş gibi adamlarmış.

“Bizi aldatan bizden değildir.” demiş Hz. Muhammed. Zaten illüzyonmuş, sihirmiş bunlar Allah’a yaramayan işler. 32 farzı sorsan bilmezler. Kabirde gösterecekler onlara numaranın kralını. Hadi bunlar gene gâvur dedik, bilmezler dedik.

Aksiyonlu, “nasıl lan?” dedirten, aynı anda hem Daniel hem Jack karakterleriyle kalbimizi çalan bir film. İzledikten sonra yeteneksizliğinize üzülüyorsunuz tabii. “Ellerinde sihirler, gülüyorlar şakalaşıyorlar. Bu çocuk aklından geçiriyor, benim de sihirim olsa, ben de banka fortumlasam diyor. Anne bana niye almıyorsunuz diyor. BİZDE YOKH DİYOR!”

Ayrıca filmde çokça kullanılan “göz” sembolü dikkatlerden kaçmadı. “Horus’un Her Şeyi Gören Gözü” olsun, efendime söyleyeyim “Piramit” olsun, “Piramitin Tepesindeki Ulvi Işık” olsun, İllüminati’ye güzel selam çaktılar…

İllüminati demişken, biliyorsunuz bunlar dünyayı İskeletor gibi ele geçirmeye çalışan pis adamlardan oluşan bir örgüt. İşleri güçleri yok, sübniminal mesajlarla beynimizi yıkamaya çalışıyorlar. Eğer bu filmde de beynimizi yıkadılarsa, Allah onların da evlerine ateşler salsın! Yuvalarını yıksın! Birliklerini bozsun! Kötü emellerini sinelerinde bıraksın! Önlerini kessin! Bir şey olmaya imkan vermesin!

Kolanızı, mısırınızı alın, yerlere dökmeden yiyerek izleyin anneciğim.

twitter.com/muhtesemkevsby

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up