Sherlock Senaristlerinden Yeni Dizi Projesi

Diziler Manşet

Netflix ve BBC One ortaklığında ekrana taşınacak olan ‘Dracula’ dizisi, Sherlock’un senaristleri Steven Moffat ve Mark Gatiss’in imzasıyla ekrana uyarlanacak.

Bram Stoker’ın klasikleşmiş korku romanı Dracula’nın ekrana uyarlanacak versiyonu 90 dakikalık üç bölümden oluşacak. Dracula, romanda olduğu gibi 19. yüzyılda Transilvanya’da geçecek, dönemin Viktoryan Londrasını ve kana susamış Kont Dracula’nın karanlık dünyasını ekrana taşıyacak.

Dizinin tasarım, senarist ve yapımcı koltuğunda oturan Steven Moffat ve Mark Gatiss ikilisi eserle ilgili şunları söyledi: “Yıllardır büyük kötülük temasını işleyen sayısız hikaye gördük. Dracula’yı bunlardan ayıran, Bram Storker’ın bu kötülüğü temsil eden bir kahraman yaratması.”

Uyarlamanın yapımcı tarafında Moffat ve Gatiss ile birlikte Sue Vertue, Ben Irving ve Larry Tanz gibi isimler de bulunacak. Dizinin İngiltere’deki yayınını BBC One üstlenirken İngiltere haricindeki gösterimler Netflix üzerinden gerçekleştirilecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up