Onur Ünlü: Shakespeare Olmasaydı Bu Film Olmazdı

Röportajlar Türkiye
Onur Ünlü: Shakespeare Olmasaydı Bu Film Olmazdı

“Ulusal Altın Lale Yarışması”nda yer alan Kırık Kalpler Bankası, dün akşam (13 Nisan 2017) ekibin katılımıyla gösterildi. Gösterimin ardından soruları yanıtlayan yönetmen Onur Ünlü, “Shakespeare olmasaydı bu film olmazdı” dedi.

Filmin sonbaharda vizyona gireceğini açıklayan yönetmen şunları da ekledi: “Senaryoyu yazdığımda Gülhane Parkı’nda hayvanat bahçesi vardı. 26 yaşındayken yazdığım ilk senaryo bu” dedi. Kurguda uzun zaman geçirdiklerini belirten yönetmen, her filmin hak ettiği bir emeğin olduğunu açıkladı. “Ben filmlerimde bir mesaj vermeyi düşünmem. Sadece bir fikrim vardır. Onu anlatmaya çalışırım ve seyircinin kafasında kendi algısını yaratmasını isterim” diyen yönetmen, Romeo ve Juliet oyun metnini film yapısına dönüştürdüklerini söyledi.

Kırık Kalpler Bankası’nın konusu şöyle:

Osman ve Enis, İstanbul’un en merkezi semtlerinden Galata’da bir amatör futbol takımında top oynayan 20’li yaşlarının sonunda iki genç adamdır. Enis ve Osman’ın amacı, hem takım arkadaşlarıyla birlikte semtteki bankalardan birini soymak hem de son maçı kazanarak ligden düşmemektir. Maç oynanır ve çıkan büyük bir kavga sonucunda yarım kalır. Fakat bu kavga sırasında Osman, karşı takımın organ kaçakçılığıyla ünlü başkanı Rüstem Tor’un zorla yanında tuttuğu Aslım’a âşık olmuştur. Kırık Kalpler Bankası, William Shakespeare’in Romeo ve Jülyet piyesi üzerine kurulmuş, olmayacak bir hayalin peşine takılan üç kahramanın, hüzünlü sonlarına doğru Şekspirvari bir eda ile koşmalarının trajik hikâyesidir.

Onur Ünlü ile tüm filmlerine dair kısa röportaj burada.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

1 Yorum

  1. “Jülyet” yazmasaydınız keşke.

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up