Seyir Zevki Yüksek 10 Hukuk Dizisi

Diziler Liste Manşet

Bol konuşma, gerilim ve sürpriz tanıklar, entrika, süper avukatlar ve hırslı savcılar. Tüm bunlar bir dizi için ideal faktörler. İşte seyir zevki yüksek 10 hukuk dizisi.

American Crime Story

American Crime Story (2016–) IMDb 8.5

Dünyada yaşanan tarihi cinayet davalarının konu olarak işleneceği American Crime Story’nin ilk sezonu Amerikan futboluna 70’lerde damgasını vuran ünlü sporcu V.O.J. Simpson’un eski karısı Nicole Brown Simpson’ı öldürmekle suçlandığı davayı konu alıyor. The People V. O. J. Simpson isimli ilk sezonunda, davanın kaotik atmosferi, gerçek görüntülerle her iki tarafın da bakış açısıyla izleyicilere sunuluyor. Tarihte halk tarafından canlı olarak izlenen ilk dava olarak kabul edilen bu duruşmalar serisi aynı zamanda reality show’ların da başlangıcı sayılıyor. Los Angeles’ın en gözde ve sakin semtlerinden biri olan Brentwood’da bir gün sabaha karşı ölü bir kadının bedenini gören mahalle sakininin polisi aramasıyla başlayan ve zaman geçtikçe tüm dünyanın en çok takip ettiği olay haline gelen davayı en ince detayına kadar konu alan dizide izleyiciler bütün karakterlerin kendi gözlerinden yaşananlara tanık oluyor. Günümüze kadar uzanan medyatik değeri, yüzyılın en çok takip edilen davası olması ve karar anının şaşırtıcı sonucu baştan sona dizide izleyicilerin karşısına çıkıyor.

____

Suits

Suits (2011–) IMDb 8.6

Mike Ross  eğitimini yarıda bırakmış bir dahidir. Mike’ın çocukluk hayalleri yaşadığı talihsiz olaylar ve büyük annesine bakma sorumluluğunu almış olmasından dolayı gerçekleşememiştir. Doğal zekası ve inanılmaz hafızası ile Mike geçimini başka insanların yerine LSAT sınavlarına girerek sağlamaktadır. Harvey Specter New York şehrinin en iyi avukatlarından biridir ve çalıştığı firmada başkan yardımcılığına terfi etmiştir. Şirket kuralları gereği kendisine bir asistan almak zorunda olan Harvey tesadüf olarak karşılaştığı Mike’ın zekasına, hazır cevaplılığına ve ansiklopedik düzeydeki hukuk bilgisine hayran kalır. Harvey Specter Mike’ı işe almasına rağmen Mike’ın üniversite eğitimini tamamlamamış olması ve şirketin yalnızca Harvard mezunlarını kabul etmesi ikiliyi Mike Harvard mezunuymuş gibi davranmaya iter.

___

The Good Wife

The Good Wife (2009–2016) IMDb 8.3

The Good Wife, politik yolsuzluk suçu ile hapse gönderilen kocası Peter Florrick nedeniyle savunma avukatı olarak kariyerine 15 yıl sonra geri dönen bir politikacı eşini ele alır. Altın Küre ödüllü Alicia Florrick sadece iş hayatı ile uğraşmak zorunda kalmaz, evliliğini ayakta tutmak ve 2 çocuğuna da düzenli bir ev hayatı sağlamak zorundadır.

___

Damages

Damages (2007–2012) IMDb 8.1

Genç ve idealist avukat Ellen Parsons için Hewes & Associates hukuk firması ve sahibi Patty Hewes’la çalışmak, kariyerinin geleceği için çok büyük bir adım demek. Patty içinse çalışkanlığı ve meslek aşkı taptaze olan bu kız, elindeki dava için bulunmaz kumaş. Ünlü avukat, kendi gençliğine benzettiği Ellen’ı kanatları altına alıyor ve birlikte milyarder Arthur Frobisher’ın mağdur ettiği eski çalışanlarına haklarının verilmesi için var güçleriyle acımasız bir savaşa girişiyorlar.

____

Boston Legal

Boston Legal (2004–2008) IMDb 8.4

Emmy ödüllü Boston Legal, bir dizi genç,yetenekli ve idealist avukatların hikayelerini anlatıyor… İzleyicilerin karşısına zaman zaman kara bir komedi sunan Boston Legal, her bölümünde sosyal ve ahlaki konular işliyor.. Her zaman olayların bir de öteki yüzü vardır. Avukatlar,sorunlar karşısında kanunların sınırlarını zorluyorlar

___

Law & Order

Law & Order (1990–2010) IMDb 7.7

NBC’nin en uzun süre ekranda kalan suç ve mahkeme draması konulu dizisi Law and Order, ilk olarak 13 Eylül 1990’da ekrana geldi. NewYork’taki bir grup savcı ve polisin meslek yaşamını konu alan dizinin başarısının ardından Law & Order: Special Victims Unit, Law & Order: Criminal Intent, Crime & Punishment, Law & Order: Trial by Jury gibi yan diziler de ekranlara gelmiştir.

____

Goliath

Goliath (2016–) IMDb 8.3

Yoldan çıkan bir avukat, kendisini ihraç eden eski firmasından intikam alma fırsatı veren bir dava bulur. Zaman, intikam zamanı!

___

The Defenders

The Defenders (2010–2011) IMDb 7.5

Hızlı, cesur ve eğlenceyi seven Nick ve Pete, müşterilerini savunmak söz konusu olduğunda varlarını yoklarını ortaya koymaktan çekinmiyor. Hukuk büroları Morelli & Kaczmarek, Nick’in idaresinde. Dava ister büyük ister küçük olsun; yaşlı ama harika avukat Nick’in müşterilerini savunmak için almayacağı risk, atmayacağı adım yok. Ortağı Pete ise, avukatlıkta olduğu kadar playboy’lukta da iddialı biri. Arabalara, güzel kadınlara ve pahalı kıyafetlere olan düşkünlüğünü yüz metre öteden fark edebilirsiniz. Dizinin ilk bölümünde, Nick ve Pete, ekibe yeni bir meslektaşlarını dahil ediyor. Egzotik dans geçmişini artık geride bırakmak isteyen hevesli ve çömez avukat Lisa Tyler… Büronun bir diğer elemanı da Nick ve Pete’in genç asistanı Zoey. Saf ve sempatik Zoey, patronlarını memnun etmek konusunda fazlasıyla istekli.

___

 

Chicago Justice

Chicago Justice (2017–) IMDb 7.1

“Chicago Justice” devletin savcı, avukat ve müfettişlerinden oluşan ve korkusuzca adaleti sağlamak için çalışan bir ekibi merkezine almaktadır.

___

Harry's Law

Harry’s Law (2011–2012) IMDb 7.3

Sıra dışı birkaç avukat, sıra dışı bir hukuk bürosunda bir araya gelirse ne olur? sorusunun cevabını veren Harry’s Law, Cincinnati’deki yıkık dökük bir ayakkabı dükkanını ofis olarak kullanan Harriet Korn ve diğer avukatların hukuk maceralarını anlatıyor.

____

Bonus: Saygılar Bizden

Saygılar Bizden, bir Türk televizyon dizisidir. 1992 yılının Eylül ve Aralık ayları arasında, toplam 13 bölüm olarak InterStar’da yayınlanmıştır. Kemal Sunal, ilk dizisi olan Saygılar Bizden’den Mübaşir Rıza rolünü oynamıştır. Türk yargı sisteminden bahsetmektedir.
___

Better Call Saul

Bonus: 2 Better Call Saul (2015–) IMDb 8.7

Breaking Bad spin-off’u. Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı olacak dizi bir “prequel” olacak. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz. Projenin arkasındaki isimler ise yine Vince Gilligan ve Peter Gould.

____

The Good Fight

Ayrıca bunlar da var:

The Closer 2005 – 2012
Luther – 2010 –
White Collar 2009 – 2014
Boston Legal 2004 – 2008
The Wire – 2002 – 2008
Fairly Legal – 2011 – 2012
The Good Fight – 2017 –

Mahkemede Geçen Bir Celsede İzlenecek 14 Film

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up