Seyid Çolak’ın Kısa Filmi ‘Soğuk’ Fas’ta!

Kısa Filmler

Seyid Çolak’ın gerçek olaylardan esinlenerek senaryolaştırdığı kısa filmi Soğuk dünya prömiyerini Fas’ta yapacak. 17-21 Eylül tarihleri arasında 7. Tanger Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak film; en iyi film dahil, senaryo, oyuncu ve müzik dallarında da ödül kovalayacak.

soğuk-film2

Ödüllü yönetmen Seyid Çolak’ın 2014 yılında tamamladığı Soğuk kısa filmi dünya prömiyerini Fas’ta yapacak. 7. Tanger Film Festivali’nde ülkemizi temsil edecek olan film en iyi film, senaryo, oyuncu ve müzik dallarında yarışacak. Gerçek olaylardan yola çıkarak hazırlanan filmde bir çocuğun karnesini aldıktan sonra eve dönüş yolunda donarak hayatını kaybetmesini konu alıyor. 17-21 Eylül tarihleri arasında Faslı seyircinin ilgisine sunulacak festivalde Seyid Çolak 19 Eylül’de seyircilerle filmi üzerine söyleşi gerçekleştirecek. Filmin başrollerinde Ömer Atıcıoğlu, Nurhayat Yıldırım ve Yüksel Akça rol alırken görüntü yönetmenliğini ise Turgay Şafak yaptı. Çekimleri Erzurum ve İstanbul’da gerekleştirilen filmin yapımcısı ise Fatih Sungur. Daha önceki filmlerinde de toplumsal meselelere değinen Çolak’ın ‘Oyun’ ve ‘Kara Kar’ filmleri ülkemizi ABD, Fransa, Almanya, İsveç, İtalya, Portekiz, İspanya gibi uluslararası festivallerde temsil etmiş ve ödüllerle dönmüştü. Çolak’ın filmleri Cannes, Berlin, Altın Portakal gibi köklü festivallerde de gösterilmiş, seyirci ve eleştirmenlerden tam not almıştı. Ayrıca Soğuk filminin senaryosu TÜRSAK’ın düzenlediği ‘Geleceğin Sineması’nda yapım desteği kazanmıştı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up