Sevgi Taşı’ndan Türkçe ve Kürtçe Afiş

Türkiye

Sevgi Taşı (Kevirê Evînê)

Kasım ayında vizyona girecek Sevgi Taşı (Kevirê Evînê) filminin Türkçe ve Kürtçe Afişleri sinemalara gönderildi.

Sihirli Film Production – Sevinç Gül Akdere’nin yaptığı, yönetmenliğini Ahmet Hoşsöyler’in üstlendiği, görüntü yönetmenliğini Seyhan Bilir’in yaptığı, senaryosunu Gökhan Alan’ın kaleme aldığı Sevgi Taşı (Kevirê Evînê) filminin Türkçe Afişi tüm Türkiye’ye, özel yapılan Kürtçe Afişi de Türkçe Afişiyle birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki sinemalara dağıtıldı.

Gökhan Mumcu, Zelal Dere’nin başrollerini paylaştıkları filmin oyuncu kadrosunda Mehmet Ulay, Suat Ergin, Çetin Öncü, Kadir Kırıcı, Gülçin Akgül, Ferat Mehmetoğlu, Yeliz Barman, Mekiye Kızılkaya, Mücahit Tan gibi isimler bulunuyor.

Farklılıklarla bezenmiş bir toplumun birlikte yaşayıp, aşkı, sevgiyi birlikte nasıl daha güçlü kılabileceğini konu edinen film, 15 Kasım 2013 tarihinde vizyondaki yerini alacak.

Filmin Özeti:

Mehmet, Annesi’nin kendisine anlattığı masalda kendisi ve etrafındakilerin hayatını değiştireceğine inandığı Sevgi Taşı’nı aramaktadır. Masala göre; Sevgi Taşı Hazreti Süleyman’ a aittir. Bu taşın, Hazreti Süleyman tarafından Surları bir arada tutsun, bütün ayrılıklara ve hastalıklara şifa olsun diye, Surların arasına saklandığına inanılmıştır. İşte Mehmet de çevresindeki olumsuzlukları düzeltmek için her gün Sur Bedenlerinde Sevgi taşını aramaktadır.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up