Sevda Kuşun Kanadında FETÖ’yü Anlatacak

Diziler Manşet

Dönem dizilerine ağırlık veren TRT 1’in yeni dizilerinden Sevda Kuşun Kanadında ikinci sezonunda, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 1970’lerde başlayan ihanet yapılanmasını işleyecek.

Yönetmen Mesut Uçakan, 15 Temmuz’un ardından dizide Fetullahçı Terör Örgütü’nün yerinin daha da belirginleştiğini söyledi ve şunları ekledi:
“1970’lerde aynı oyunlar, aynı aktörler vardı. Nedir bu oyun? ‘Dünyanın abisi’ geçinenlerin, dışındaki ülkeleri manipüle etmeleri, içlerindeki birtakım hainlerle, ajanlarla, kendisine sempati duyan birtakım çevreleri ve siyasetiyle daha üstü kapalı bir biçimdeydi. O dönem maskeler vardı, tanıyamıyordunuz, net olmayan görüntüler vardı. Tedirgin olsanız bile ‘Budur’ diyemiyordunuz. 15 Temmuz’un sayısız faydası var. Bunlardan biri 15 Temmuz spotların büsbütün yandığı, bütün arka plandaki ellerin, ihanetin, maskelerinin açığa çıktığı bir dönem oldu. Bu kadar kılcal damarlarımıza kadar girildiğini bu operasyonla gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği ‘Asıl İstiklal Savaşı şimdi başlıyor’ sözünün anlamı tam olarak çıktı.”

Darbe girişiminde sadece bir örgüte karşı değil tüm dünyaya karşı mücadele edildiğini söyleyen Uçakan, “Eski tabirle yedi düvele karşı mücadele veriyoruz. O idrakler geçmişte bu kadar açık ve net kendisini göstermemişti. Tabii ki o zamanlar da darbeye giden süreç yaşandığı için bütün bu ayak oyunları vardı, biz onu dizimizde mümkün olduğu kadar gösteriyoruz.” dedi.

Uçakan yeni sezonda vatansever gençlerin sözde dini örgütlerce kullanılacağını, kandırılacağına dikkat çekti ve şunları söyledi:  “15 Temmuz’un arka planını zaten az çok gördüğümüz için yeni bir şey olmadı da kılcal damarlarımıza kadar giren bir mantığı kavramakta zorlandık açıkçası. Bu kalkışmadaki ihanet, FETÖ’ye dayanıyor ve FETÖ’nün üzerinden yapılan operasyon sadece Türkiye’ye, iktidarı dönüştürmeye yönelik değil, dünyaya dönük olduğu gibi İslam’ı tahrip eden ve dünyanın ağabeylerinin ‘Benim istediğim gibi yaşayacaksın’ formülüne uygun bir operasyon, din için de çok tehlikeli.”

Mesut Uçakan, FETÖ’nün geçmişinin 70’li yıllara kadar dayandığını söyledi ve ekledi:  “Dizide, FETÖ’nün 40 yıl önce işin içerisine girdiği görülecek. Tabii biz bunlara da dikkat çekeceğiz, altını çizeceğiz, sahneler atacağız. Sanıyorum yeni sezonun en büyük sürprizlerinden biri bu olacak. O döneme mahsus bir şekilde halkı darbe konusunda bilinçlendirmeye çalışacağız.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up