“Servis” Uluslararası Medyada

Manşet Türkiye

Ramazan Kılıç’ın yazıp yönettiği “Servis” dünyanın en önemli medya gruplarından CANAL+’ın Kısaların En İyisi programına seçildi.

Penaber (2017), Miğfer (2018) ve Depo İşçileri (2018) adlı ödüllü kısalarıyla tanıdığımız yönetmen ve yapımcı Ramazan Kılıç’ın son filmi Servis, 40 ülkeye yayın yapan ve dünyanın en önemli medya gruplarından biri olan CANAL+’ın Kısaların En İyisi programına seçildi. Aralarında Clermont-Ferrand, Odense, Black Nights ve Leeds’in de olduğu Oscar sertifikalı uluslararası kısa film festivallerinde yarışan Servis, günlük izleyici sayısı 1.7 milyona yaklaşan ve abone sayısı 20 milyonu aşan kanalda 4 Kasım tarihinden başlayarak bir yıl boyunca izlenebiliyor olacak.

Ramazan Kılıç’ın yazıp yönettiği ve başrollerini Ezgi Ay, Muttalip Müjdeci, Hüseyin Yıkılmaz ve Doğan Dağ’ın paylaştığı film; Anadolu’da bir köy okuluna yeni atanmış Nebahat Öğretmen’in uzun yollar yürümek zorunda kalan öğrencileri için devletten servis talep etmesi sonrası yaşananları konu alıyor.

Yapımcılığını da Ramazan Kılıç’ın üstlendiği Servis, bugüne dek 80’den fazla festivalde gösterildi ve Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması En İyi Kurmaca Film, Fransa’da Arte Mare – Akdeniz Filmleri Festivali’nde En İyi Film, İtalya’daEnnesimo Film Festivali’nde Artemisia Ödülü, Kanada’da Vancouver Türk Filmleri Festivali’nde İzleyici Ödülü başta olmak üzere 12 ödülün de sahibi oldu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up