Serkan Acar ve Özcan Alper’in ‘Sonbahar’ı…

Manşet Türkiye

Serkan Acar – Özcan Alper ikilisi 2008 yılında birlikte yaptıkları ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında bir çok ödül kazandıkları Sonbahar filminin ardından uzun süre aynı safta kalamadı.

İkili 2008 yılında kurdukları Kuzey Film adlı şirket çatısı altında Sonbahar filmini çekmiş ve Açlık adlı yabancı filmin Türkiye’ye ithalatını gerçekleştirmişti. Yaptıkları bu iki işin ardından başka yapımlara ve dağıtım/ ithalat çalışması yapmayan ikili bu yıl Altın Koza’da birbirlerine rakip olacak. Ayrı kaldıkları dönem içerisinde kendi film şirketini kuran Özcan Alper ‘Gelecek Uzun Sürer’ adlı senaryosunu da kendisinin yazdığı projeyi tamamladı. Nar Film şirketinin sahibi olan Alper şirketiyle ilk olarak Min Dit adlı Miraz Bezar filminin Türkiye sinema dağıtımını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz aylarda vizyona çıkan Meş – Yürüyüş adlı filmin de dağıtımını üstlenen şirketin yapımını tamamladığı ilk film Gelecek Uzun Sürer. Nar Film adıyla yeni şirketini kuran ve Kuzey Film’den ayrılan Özcan Alper’in yanı sıra Serkan Acar’da kendi uzun metrajını şirketi Kuzey Film ana yapımcılığında tamamladı. Aşk ve Devrim adıyla çektiği ilk uzun metrajlı filmiyle Altın Koza’ya başvuran Serkan Acar filminin ana yarışma kabul edilmesiyle eski ortağı ile rakip oldu.

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up