Şener Şen’e Roma Türk Filmleri Festivali’nden Onur Ödülü!

Festivaller Türkiye

Türk Sineması’nın efsane oyuncusu Şener Şen’e 30 Haziran’da Roma Türk Filmleri Festivali’nden Onur Ödülü verilecek.

SRP İstanbul, usta yönetmen Ferzan Özpetek’in Onursal Başkanlığında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Roma Büyükelçiliği’nin desteğiyle bu yıl ‘Roma Türk Film Festivali’nin beşincisini 30 Haziran – 03 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Roma’nın ünlü Villa Borgeshe Bahçeleri içindeki Casa Del Cinema salonlarında gerçekleştirilecek festivalin bu yılki “Onur Ödülü”, Türk Sineması’nın usta oyuncusu Şener Şen’e veriliyor.

Festivalde sanatçının, yönetmenliğini Yavuz Turgul’un yaptığı ve pek çok otoriteye göre en başarılı Türk filmlerinden biri olarak kabul edilen “Muhsin Bey”i İtalyan sinema seyircisi ile buluşacak.

1988 yılında St. Sebastian En İyi Film ödülünü alan Muhsin Bey’deki rolü ile Şener Şen aynı yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı. Kariyerinde dönüm noktası, 1975 yılında Ertem Eğilmez’in yönettiği Hababam Sınıfı’ndaki “Badi Ekrem” tiplemesiyle olan ve sonraki yıllarda Türk sinemasında pek çok başarılı yapımda başrol oynayan Şener Şen’e “Onur Ödülü”, 30 Haziran Perşembe akşamı Roma’nın ünlü Villa Borgeshe Bahçeleri içindeki Casa Del Cinema salonlarında gerçekleştirilecek gala gecesinde takdim edilecek.

Festival Başkanlığını Serap Engin’in yaptığı Roma Türk Film Festivali, geçen dört yılda olduğu gibi bu yıl da Türk Sineması’nın tüm renklerini İtalyan seyircisiyle buluşturacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up