Senaryo Buluşmasında Heyecan Artıyor

Türkiye

Yerli sinemamızın önemli isimlerinin ders vereceği senaryo buluşmaları 22 Ekim’de başlıyor…

 

Senaryo yazmaya meraklı genç yeteneklerin heyecanla beklediği Senaryo Buluşmaları 2011 etkinliğinin tarihi yoğun istek üzerine 8 Ekim‘den 22Ekim‘e ertelendi ve katılım için başvuru süreci de uzatıldı. Yavuz Turgul, Mahinur Ergun,Haluk Ünal, Zeynep Özbatur Atakan, Sertaç Ergin, Cem Özkan ve Bülent Emin Yarar gibi sinemanın başarılı isimlerinin ders vereceği atölye çalışmaları, bu sene iki ayrı formata bölünerek gerçekleştirilecek: Senarist ve yönetmen Haluk Ünal’ın ders vereceği Temel Tasarım Senaryo Atölyesi ve sinema dünyasının önemli isimlerinin katılacakları Senaryo Buluşmaları seminerleri. İsteyen katılımcılar her iki programa birden ya da atölye ve seminer çalışmalarından seçecekleri herhangi birine kayıt yaptırabilecek.

Zeynep Özbetur Atakan’ın kurduğu YAPIMLAB tarafından, Senaryo Yazarları Derneği (SENDER) desteğiyle düzenlenen Senaryo Buluşmaları 2011 Seminer Programı’nın takvim ve konu başlıkları ise şu şekilde:

22 Ekim- Zeynep Özbatur Atakan/ Yapımcı Gözüyle Senaryo

29 Ekim- Cem Özkan /Müzisyen Gözüyle Senaryo

12 Kasım-Mahinur Ergun /Senaryo Yazarı Gözüyle Drama

19 Kasım-Bülent Emin Yarar / Oyuncu Gözüyle Senaryo

26 Kasım-Yavuz Turgul /Yönetmen Gözüyle Senaryo

3 Aralık- Sertaç Ergin  / Senaryo Yazarı Gözüyle  Komedi

Haluk Ünal’la Temel Tasarım Senaryo Atölyesi

YAPIMLAB bünyesinde gerçekleştirilecek olan Haluk Ünal Temel Tasarım Senaryo  Atölyesi ise 23 Ekim Pazar günü, İstanbul Cihangir’deki YAPIMLAB binasında başlayacak. Alevileri konu alan Saklı Hayatlar filminin senaristi ve yönetmeni Haluk Ünal’ın gerçekleştireceği atölye çalışmasında senaristliği meslek olarak ciddiye alan katılımcılara uygulama esaslı ve ürün odaklı olarak senaryo yazımı anlatılacak.

Beyaz Perde

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up