Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Senaryo Buluşmasında Heyecan Artıyor

Yayınlandı

tarihinde

Yerli sinemamızın önemli isimlerinin ders vereceği senaryo buluşmaları 22 Ekim’de başlıyor…

 

Senaryo yazmaya meraklı genç yeteneklerin heyecanla beklediği Senaryo Buluşmaları 2011 etkinliğinin tarihi yoğun istek üzerine 8 Ekim‘den 22Ekim‘e ertelendi ve katılım için başvuru süreci de uzatıldı. Yavuz Turgul, Mahinur Ergun,Haluk Ünal, Zeynep Özbatur Atakan, Sertaç Ergin, Cem Özkan ve Bülent Emin Yarar gibi sinemanın başarılı isimlerinin ders vereceği atölye çalışmaları, bu sene iki ayrı formata bölünerek gerçekleştirilecek: Senarist ve yönetmen Haluk Ünal’ın ders vereceği Temel Tasarım Senaryo Atölyesi ve sinema dünyasının önemli isimlerinin katılacakları Senaryo Buluşmaları seminerleri. İsteyen katılımcılar her iki programa birden ya da atölye ve seminer çalışmalarından seçecekleri herhangi birine kayıt yaptırabilecek.

Zeynep Özbetur Atakan’ın kurduğu YAPIMLAB tarafından, Senaryo Yazarları Derneği (SENDER) desteğiyle düzenlenen Senaryo Buluşmaları 2011 Seminer Programı’nın takvim ve konu başlıkları ise şu şekilde:

22 Ekim- Zeynep Özbatur Atakan/ Yapımcı Gözüyle Senaryo

29 Ekim- Cem Özkan /Müzisyen Gözüyle Senaryo

12 Kasım-Mahinur Ergun /Senaryo Yazarı Gözüyle Drama

19 Kasım-Bülent Emin Yarar / Oyuncu Gözüyle Senaryo

26 Kasım-Yavuz Turgul /Yönetmen Gözüyle Senaryo

3 Aralık- Sertaç Ergin  / Senaryo Yazarı Gözüyle  Komedi

Haluk Ünal’la Temel Tasarım Senaryo Atölyesi

YAPIMLAB bünyesinde gerçekleştirilecek olan Haluk Ünal Temel Tasarım Senaryo  Atölyesi ise 23 Ekim Pazar günü, İstanbul Cihangir’deki YAPIMLAB binasında başlayacak. Alevileri konu alan Saklı Hayatlar filminin senaristi ve yönetmeni Haluk Ünal’ın gerçekleştireceği atölye çalışmasında senaristliği meslek olarak ciddiye alan katılımcılara uygulama esaslı ve ürün odaklı olarak senaryo yazımı anlatılacak.

Beyaz Perde

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin Çekimleri Devam Ediyor

Prömiyerini Cannes Film Festivali‘nde yapacak!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi  "Kuru Otlar Üstüne"nin Çekimleri Başladı

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin çekimleri Erzurum’da devam ediyor.

Dünyaca ünlü Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne“nin prodüksiyonu Erzurum’un Karayazı ilçesinde devam ediyor. Avrupa’nın en büyük sinema destekleme fonlarından biri olan Eurimages Fonu‘nun bu yılki destekleyeceği yapımlar arasında bulunan Kuru Otlar Üstüne‘nin 2022 yılında gösterime girip Cannes Film Festivali‘nde prömiyerini yapması bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda 2020-2 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu Kararı’yla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 2 milyon TL yapım desteği alan filmin yapımcılığını Memento Films Production (Fransa), NBC Film (Türkiye), Komplizen (Almanya) ve ATMO (İsveç) gibi uluslararası şirketler üstleniyor.

Merakla beklenen yapımın oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekinci bulunuyor. Film, İstanbul’a tayin olma umudu ile Anadolu’nun ücra bir köşesine zorunlu hizmete gönderilen öğretmen Samet’i konu alıyor. Heyecanla beklenen yapım, acımasız hayatın zorluklarını Nuray öğretmen ile aşan Samet’in hikayesine odaklanıyor.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Yine Ertelendi

Bu son olsun.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Yine Ertelendi

Sinema salonlarının açılış tarihi dün yapılan kabine toplantısı ile bir kez daha ertelendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm il valiliklerine iletilen Sinema Salonlarının Faaliyetlerinin Ertelenmesi konulu yeni ek genelge ile sinema salonlarının açılış tarihi bir kez daha ertelendi. Öncesinde 1 Nisan‘da yeniden faaliyete girmesi planlanan sinema salonlarının açılış tarihi 12 Mayıs‘a ertelendi.

Yaz aylarında yeni yeni açılmaya başlayan ve geçtiğimiz aylarda vizyona girme cesareti gösteren filmlerle normalleşme adımları atan sinemaların, 17 Kasım 2020 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonucunda yıl sonuna kadar kapatılacağı açıklanmıştı. Sinemaların 2021 ile tekrar faaliyete geçmesi planlanırken yıl sonunda yapılan ek genelge ile bu tarihin 1 Nisan 2021 olacağı duyurulmuştu. Şimdi ise bu tarih artan vaka sayısı nedeniyle 12 Mayıs‘a alındı.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Yabancı Damat’ın Eleni’si Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yabancı Damat'ın Eleni'si Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

Yabancı Damat dizisindeki Eleni karakteri ile tanınan Ayla Karaca, COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Asıl adı Atina Miloharakti olan oyuncu Ayla Karaca, COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Uzun süredir bakım evinde kalan Karaca, Yabancı Damat dizisindeki Eleni karakteri ile tanınıp çok sevilmişti.

 Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

17 Mart Çarşamba günü İzmir’de hayatını kaybeden Karaca‘nın cenazesi, bugün saat 12:00’da Uzunçayır Rum Ortodoks Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Okumaya Devam Et

Popüler