Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? Oyunu Film Oluyor

Günün Haberi
Yılmaz Erdoğan’ın bir döneme damga vuran kült tiyatro oyunu “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” beyaz perdede izleyiciyle buluşacak.

Yılmaz Erdoğan’ın imzasını taşıyan “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” adlı tiyatro oyunu beyazperdeye taşınıyor. İlk kez 1998 yılında sahneye konulan ve 4 yıl boyunca aralıksız kapalı gişe oynanan “Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?”nün sinema filmi senaryosunu yine Yılmaz Erdoğan kaleme alacak.

Filmin yönetmen koltuğunda ise Misafir, Acı Tatlı Aşk ve Her Şey Aşktan gibi ünlü yapımlara imza atan Andaç Haznedaroğlu oturacak. “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?”nün çekimlerine oyuncu kadrosu kesinleştikten sonra önümüzdeki aylarda başlanacak. Türkiye’deki toplumsal değişimin hızını üstün zekâlı bir kadın olan Gülseren ile aynı köşkte yaşadığı ailesinin hayatı üzerinden anlatan filmin, Ekim 2020’de vizyona girmesi planlanıyor.

1998’de perde açan “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” sahnelendiği yıllarda büyük ilgi gördü. Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Zerrin Sümer, Sinan Bengier, Salih Kalyon, Ayberk Atilla, Bican Günalan ve Neslihan Yeldan gibi usta isimlerin rol aldığı oyun, 504 kez sahnelendi ve 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up