Semih Kaplanoğlu ve Leyla İpekçi ‘Açık Deniz’de

Türkiye

Edebiyatçı-Yazar Sadık Yalsızuçanlar’ın hazırlayıp sunduğu Açık Deniz’e bu hafta Yönetmen Semih Kaplanoğlu ve Yazar Leyla İpekçi konuk olacak.

  

Programda, Türk sinemasının durumu, geleceği, Kaplanoğlu’nun sinema dili, temaları, başarı öyküsü, Leyla İpekçi’nin yazarlık serüveni, kitapları ve düşünsel çabaları hakkında konuşulacak.

Ülke TV’de Cumartesi akşamları canlı yayınla ekrana gelen programda ayrıca Süt, Bal ve Yumurta filmlerinden kareler, konu ile ilgili VTR’ler ve video kliplere de yer verilecek. Bal filmi, Kaplanoğlu’nun Yusuf isimli karakter üzerine yazıp yönettiği üçlemenin son filmi. Üçlemenin ilk filmi Yumurta, 2007 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin en iyi filmi seçilmişti. Kaplanoğlu, üçlemenin ikinci filmi Süt’ü ise 2008’de çekmişti. Kaplanoğlu, Bal filmiyle 60. Berlin Film Festivali’nde 46 yıl aradan sonra Türk sinemasına en prestijli ödüllerden biri olan “Altın Ayı” ödülünü kazandırdı.

Sadık Yalsızuçanlar’ın hazırlayıp sunduğu ve yönetmenliğini Ayhan Pala’nın gerçekleştirdiği Açık Deniz, ufuk açıcı söyleşilerle her Cumartesi 22:15’te Ülke TV’de. Ülke TV, Türksat 2A uydusu, DIGITURK 38. kanal, D-Smart 94. kanal ve Kablo TV’de. 

Sinefesto Haber Merkezi

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up