Bizimle İletişime Geçin

Festivaller

Semih Kaplanoğlu Filmi 74. Cannes Film Festivali Seçkisinde

Belirli Bir Bakış bölümünde gösterilecek.

Yayınlandı

tarihinde

Semih Kaplanoğlu

Bu sene Spike Lee başkanlığında 74. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nin merakla beklenen 2021 resmi gösterim seçkisinde Semih Kaplanoğlu filmi Bağlılık Hasan yer alacak.

Pandeminin gölgesinde düzenlenencek olan 74. Cannes Film Festivali‘nin merakla beklenen 2021 resmi gösterim seçkisi belli oldu. Pierre Lescure ve Thierry Frémaux tarafından açıklanan seçkinin Belirli Bir Bakış bölümünde ise Türkiye’den Semih Kaplanoğlu filmi Bağlılık Hasan yer alacak.

Spike Lee başkanlığında 74. sü düzenlenecek olan Cannes Film Festivali‘nin açılış filmi ise Adam Driver ve Marion Cotillard‘ın başrollerini paylaştığı Annette filmi olacak. 6-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Cannes Film Festivali‘nde gösterilecek tüm seçkiye buradan ulaşabiliriniz.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk

Filmimin Hikayesi Kazananı “Kırmızı Araba”nın Gala Gösterimi Gerçekleşti

“Filmimin Hikâyesi” yarışmasının kazananı “Kırmızı Araba” filminin galası Kanyon AVM Cinemaximum’da gerçekleşti.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü‘nün destekleri ile TÜRSAK Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Filmimin Hikâyesi” yarışmasının kazananı “Kırmızı Araba” filminin galası Kanyon AVM Cinemaximum’da gerçekleşti.

Çocukları sinema sanatıyla buluşturmak amaçlı bu yıl 17. kez gerçekleştirilen Çocuk Filmleri Festivali’nde Filmimin Hikayesi yarışması ile Asya Şahin hayallerini perdeye taşıma fırsatı buldu. Senarist ve yönetmen Ali Tanrıverdi tarafından filme çekilen “Kırmızı Araba”nın galası Kanyon Avm Cinemaximum’da yapıldı. Kırmızı Araba filminin gala gösterimine filmin yönetmeni Ali Tanrıverdi, filme oyuncu olarak katkı yapan TÜRSAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burhan Gün, filmin diğer oyuncusu Beste Bereket ve TÜRSAK Başkanı Cemal Okan katıldı.

Hayal Kurmaktan Asla Vazgeçmeyin

Gösterimi öncesi konuşan Kırmızı Araba filminin yönetmeni Ali Tanrıverdi, çocuklarla çalışmalarına fırsat veren TÜRSAK Başkanı Cemal Okan’a teşekkür etti. Filmimin Hikayesi finalistlerinin de katılımıyla gerçekleşen galada çocuklara seslenen Tanrıverdi, “Asla hayal kurmaktan vazgeçmeyin” dedi ve Filmimin Hikayesi kazananı Asya Şahin’in gala gecesinde yanında olan herkese ayrıca teşekkür etti.

Ali Tanrıverdi’nin konuşması sonrası sahneye gelen TÜRSAK Vakfı Başkanı Cemal Okan Filmimin Hikayesi projesine çok önem verdiğini, çocukların geleceğimiz olduğunu belirterek katılan herkese teşekkür etti. Cemal Okan, çocukların hayallerini gerçekleştirmesinde TÜRSAK Vakfı olarak ellerinden gelen her şeyi yapacaklarının altını çizdi ve hikayesi filme çekilen Asya Şahin’i tebrik etti. Cemal Okan ayrıca TÜRSAK Vakfı’na yaptığı katkılardan dolayı CGV Mars Cinema Group’a ve şirketin COO’su olan Nurdan Ulu Horozoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Birinin Hayalinde Rol almak Benim İçin Heyecan Verici

Cemal Okan’dan sonra mikrofonu devir alan filmin oyuncusu Beste Bereket, “Benim için heyecan verici bir şey birinin hayalinde rol almış olmak” dedi. Bir hayalin peşinden koşmanın yürek, azim ve yüksek bir enerji istediğini belirten Bereket, İki yıl aradan sonra sinemaya geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek bu toplanmaya sebep olan Asya Şahin ve TÜRSAK Vakfı’na teşekkür etti.

Son olarak sahneye gelen Filmin Hikayesi Kazananı Asya Şahin, çok mutlu ve hayatının en güzel günü olduğunu belirterek hayalini gerçekleştirdiği için Ali Tanrıverdi’ye ve TÜRSAK Vakfı’na teşekkür etti.

Karikatürist ve Animasyon Yapımcısı Varol Yaşaroğlu başkanlığında; Senarist ve Yönetmen Ali Tanrıverdi, Yazar ve Psikiyatrist Cem mumcu, Oyuncu Ceren Benderlioğlu, CGV Mars Cinema Group COO’su Nurdan Ulu Horozoğlu’ndan oluşan Filmimin Hikayesi Ana Jüri Üyeleri tarafından birinci seçilen Asya Şahin’in Kırmızı Araba öyküsü, Ali Tanrıverdi’nin yönetmenliğinde filme çekildi ve yarışma sayesinde bir kez daha çocukların sanatsal üretim gerçekleştirmesine katkı sağlandı.  

Çocuk Filmleri Festivali ile ilgili ayrıntılı bilgiler ve güncel duyurular yarışmanın web sitesinden ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Okumaya Devam Et

Festivaller

46. Toronto Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Halkın Seçimi Ödülü, Belfast filmin gitti.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

46. Toronto Uluslararası Film Festivali

Bu sene 46. kez düzenlenen Toronto Uluslararası Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. Festivalin en önemli ödüllerinden biri olan Halkın Seçimi Ödülü ise Belfast filmin gitti.

9-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 46. Toronto Uluslararası Film Festivali‘nin ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film Oscar’nın habercilerinden olan Halkın Seçimi Ödülü ise Kenneth Branagh filmi Belfast‘in oldu.

  • Halkın Seçimi Ödülü: Belfast (Kenneth Branagh)
  • Halkın Seçimi Ödülü – Belgesel: The Rescue (E. Chai Vasarhelyi & Jimmy Chin)
  • Halkın Seçimi Ödülü – Gece Yarısı Çılgınlığı: Titane (Julia Ducournau)
  • TIFF Oyuncu Ödülleri: Jessica Chastain (The Eyes of Tammy Faye) & Benedict Cumberbatch (The Power of the Dog / The Electrical Life of Louis Wain)
  • TIFF Özel Ödülü: Dionne Warwick (Dionne Warwick: Don’t Make Me Over)
  • TIFF Ebert Yönetmen Ödülü: Denis Villeneuve (Dune)
  • TIFF Çıkış Yapan Ödülü: Danis Goulet (Night Raiders)
  • Platform Ödülü: Yuni (Kamila Andini)
Okumaya Devam Et

Festivaller

7. Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Son Taslak Bölümüne Başvurular Devam Ediyor

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Son Taslak Endüstri Bölümü’ne başvurular devam ediyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

22- 27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Âlemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali’ne ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Son Taslak Endüstri Bölümü’ne başvurular devam ediyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği Siyer Vakfı ve Fidan Sanat Vakfı’nın ortak organizasyonu ile düzenlenen ve bu yıl festival olarak yoluna devam edecek 7. Âlemlere Rahmet Kısa Film Festivali’nin başvuruları devam ediyor. Bu yıldan itibaren festivalde gerçekleşecek olan “Son Taslak Endüstri Bölümü” geleceğin sinemacılarına destek vererek festivali daha da önemli kılacak.

Festivalden Kısa Filmcilere Yeni bir Destek: Son Taslak Endüstri Bölümü

Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortağı ve Tvnet’in Medya Sponsoru olduğu, TRT Genel Müdürlüğü’nün ise Festival’in Son Taslak Endüstri Bölümü’ne “Kısa Film Yapım ve Proje Geliştirme Desteği” sağlayacağı Âlemlere Rahmet Kısa Film Festivali, 22-27 Kasım tarihlerinde düzenlenecek.

Son Taslak Endüstri Bölümü’nde Proje Geliştirme ve Kısa Film Yapım Desteği bölümleri bulunuyor. Son Taslak Endüstri Bölümü; kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcıları Türkiye ve dünya sinemasının profesyonelleri ve festivalleriyle buluşturmak, onlara yapım aşamasında destek olmak, projelerini en iyi şekilde ortaya koymaları için genç sinemacıları cesaretlendirmeyi hedeflemektedir.

Kısa Film Yapım Desteği ve Proje Geliştirme Desteği Ödülü’nde tür sınırlamasına bakılmaksızın yapım desteğine başvuracak projelerin, Hz. Muhammed (sav)’nin hayatı ve ahlakına atıf ve/ veya günümüzde Müslüman olmanın sorumluluğuna dair bir konuya referans içermesi şartı aranacaktır.

En Az 3 Esere Kısa Film Yapım Desteği Ödülü

Kısa Film Yapım Desteği ve Proje Geliştirme Desteği Ödülleri, festivalin kapanış töreninde açıklanacaktır. 40.000 ile 60.000 TL arası olan Kısa Film Yapım Desteği Ödülü en az 3 esere verilecek, bunun yanı sıra; Proje Geliştirme Desteği Ödülü 10.000 ile 15.000 TL arasında olup ödülü almaya hak kazanan en az 3 ya da 4 projeye takdim edilecek.

Film Yapımcılarına Bir Ses Olmayı Amaçlıyor

Kısa film projelerini hayata geçirmek isteyen kişileri teşvik etmeyi amaçlayan Son Taslak Endüstri Bölümü toplamda 200.000 TL ödül dağıtacak. Bu destekleri kazanan yarışmacılar projeleri için eşsiz bir fırsat yakalamış olacaklar.

Son Taslak Endüstri Bölümü, üretim aşamasındaki projelerin senaryo geliştirme, yapım öncesi, yapım ve yapım sonrası alanlarında desteklenmesini; sektörün aktörlerinin katılımıyla güncel ortak yapım olanaklarının tartışılmasını sağlayarak kendini ortaya çıkarmak isteyen film yapımcılarına bir ses olmayı amaçlıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler