Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Sektör, Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat’ten İbaret Değil

Yayınlandı

tarihinde

Filmstudio dergisinde bu ay “Televizyon,  tiyatro, organizasyon, basın danışmanlığı, menajerlik, yapımcılık ve internet medyasına kadar birçok alanda sektörde adından söz ettiren Medya Doktoru kurulalı henüz bir yıl olmasına rağmen temelinde 20 yıllık tecrübe yatıyor. Medya Doktoru’nun kurucusu Yapımcı Savaş Uğurlu ile sektörü ve çok ses getiren projeleri konuşuldu.”

SAVAS UGURLU (6)

FİLMSTUDİO: Bize  Medya Doktoru’ndan bahseder misiniz?

SAVAŞ UĞURLU: Medya Doktoru 12 yıllık bir isim. 20 yıllık tecrübemizi, bir yıldır şirket olarak devam ettiriyoruz. Basın danışmanlığı, uluslararası PR çalışmaları, organizasyon, televizyon, tiyatro ve internet medyası alanında hizmet veriyoruz. Şirket olarak çok ses getirecek projelere imza atıyoruz.

AMACIMIZ DÜNYAYA YETENEKLİ OLDUĞUMUZU GÖSTERMEK

‘Ünlüler Durağı’ isimli reality şov programı yapacağız. Kanallar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız; yurtdışından proje satın alıp, Türkiye’de yapmak değil; kendi projelerimizi yapıp, dünyaya bizim de bu konuda yetenekli olduğumuzu göstermek.

KOMEDİ ÖDÜLLERİ İÇİN JİM CARREY VE EDDİE MURPHY İLE GÖRÜŞÜYORUZ

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile ‘Türkiye Komedi Ödülleri’ni 1 Nisan 2015’de gerçekleştireceğiz. Jim Carrey ve Eddie Murphy ile görüşüyoruz. 7 kişilik jürimizde Halit Akçatepe ile İsmail Dümbüllü’nün torunu da yer alacak.

MEDYA DOKTORU PİYASADA YANLIŞ YAPILANLARI DÜZELTMEK İÇİN KURULDU

FİLMSTUDİO: Oyuncu adaylarını sektöre kazandırmak için çalışmalar yapıyorsunuz. Oyuncularınızı seçerken nelere dikkat ediyorsunuz, kriterleriniz neler?

SAVAŞ UĞURLU: İsmimize yakışır işler yapmaya çalışıyoruz. Oyuncu olmak isteyen birçok genç yetenek var. İşi bilenlerle çalışacağız, yeteneğine inandığımız kişileri seçeceğiz. İlerleyen zamanlarda menajerlik hizmetimizi hayata geçireceğiz. Başka dizilere aracı bir ajans olmayı düşünmüyoruz. Kendi bünyemizde yapacağımız dizileri, sinemaları kendi bünyemizde kuracağımız cast ile yapacağız. Dışarıya dönük kendi işlerimizi yapan firmayız. Medya Doktoru, piyasada yanlış yapılanları düzeltmek adına kuruldu.

ŞÜKRÜ AVŞAR, İSİMSİZ OYUNCULARA ŞANS TANIR

FİLMSTUDİO: Medya Doktoru, sektöre yeni oyuncular kazandıracak, diyebilir miyiz?

SAVAŞ UĞURLU: Bu sektör, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Beren Saat’in etrafında döndüğü bir piyasadır, bence hiçte inandırıcılığı yoktur. Yapımcı meslektaşlarım yeniliğe açık olmalılar. Bu isimlerin dışında bu işi kimse yapamayacakmış gibi görmemek lazım. O şansı yakalayan bir avuç grup var, onların dışına çıkmaz. İsmi duyulmamış genç yeteneklere şans veren yapımcı çok azdır. Şükrü Avşar bunun başını çeker, yeni isimlere imkan tanır. Sektörde gruplaşma var, biz grubun dışında kalanlara imkan vereceğiz.

OYUNCULUK MAGAZİNSEL BİR İŞ DEĞİLDİR

FİLMSTUDİO: Sizce her sanatçının, her oyuncunun menajeri olmalı mı?

SAVAŞ UĞURLU: Bu profesyonel bir iş, ehline bırakmak lazım. Oyuncu kendi işini takip etmemeli, kapı kapı dolaşarak yapımcıya gitmemelidir. Hangi dizi ve filmler yapıldığını en çok bilen kişi menajer ve cast direktörüdür. Kurumsal olan firmalar tercih edilmelidir. Oyuncular, yaşantısına, uyku düzenlerine, beslenmelerine dikkat etmelidir. Oyunculuk magazinsel bir iş değildir, oyuncuların piyasada duruşları çok önemlidir.

FİLMSTUDİO: Sinema projenizden bahseder misiniz?

SAVAŞ UĞURLU:  Güldürmeyi bilen isimlerle sinema projemiz var, henüz senaryo aşamasında, belden aşağı komedi filmi olmayacak. Tam mizah olacak.

DEMET EVGAR VE AHMET KURAL SAYGIN İSİMLERDİR

FİLMSTUDİO: Beğendiğiniz oyuncular kimler?

SAVAŞ UĞURLU:  Yeni nesil komedyenlerde saygı yok. Ahmet Kural’ı beğeniyorum, çok saygın, işini iyi yapan bir komedyen.  Demet Evgar saygındır, işinin ehlidir, işinin dışında başka bir şey yapmaz.

OSCAR’DA NURİ BİLGE CEYLAN DIŞINDA İSİM GÖREMİYORUM

FİLMSTUDİO: Sizce, Oscar’ı Türkiye’ye kim getirir?

SAVAŞ UĞURLU:  Türkiye’de iyi bir iş yapıldığında dünyanın konuştuğunu zannetmiyorum. Oscar’da Nuri Bilge Ceylan dışında hiçbir isim görmüyorum. Ceylan, bizim anlamadığımız, yurtdışının anladığı filmler yapıyor. Kendine özgü bir tarzı var, Türkiye’de filmleri çok gişe yapsın diye bir derdi yok.

YAHUDİ LOBİSİ OSCAR’I YÖNETTİĞİ İÇİN ŞANSIMIZ YOK

Yurtdışı ile kültürlerimiz tutmadığı için komedi alanında bir iş yaptığımızda Oscar’da adımızdan söz edileceğini zannetmiyorum. Yahudi lobisi Oscar’ı yönettiği için bizim oralarda olmamız çok kolay değil. Türkiye olarak bizim Oscar yapmamız gerekiyor ki yurtdışından bize dahil olsunlar, o da çok zor.

TÜRKİYE’DE DİZİ SEKTÖRÜNÜ KADINLAR YÖNETİYOR

FİLMSTUDİO: Sizce televizyonda ne tarz işler tutuyor?

SAVAŞ UĞURLU:  Türk izleyicisi aşık olduğu insanı tutuyor. Yeni sezonu herhalde Çağatay Ulusoy ile Kıvanç Tatlıtuğ götürecek. Türkiye’de dizi ve sinema sektörünü yöneten kişi kadınlardır.

 KURTLAR VADİSİ ORTADOĞU’DA SEVİLMEDİ

Medya Doktoru olarak Türkiye’deki dizilerin Ortadoğu’da satılmasını ve oyuncuların dünyaya tanıtılmasını sağladık. Ortadoğu ile kültürlerimiz çok yakın. Gümüş ile başladık. Gümüş dizisinde Songül Öden’i Ortadoğu’daki erkekler, Kıvanç Tatlutuğ’u da bayanlar çok tuttu. Bunun sebebi de, Ortadoğu’daki karı kocaların birbirlerine olan uzaklıkları. Birbirlerinde göremedikleri aşkı, bizdeki dizilerde gördüler. Şu anda Ortadoğu’nun en çok tutan dizisi Dubai TV’ de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl.

Ortadoğu’nun kabullendiği ve kabullenmediği oyuncular var. Mesela Kurtlar Vadisi’ni istemediler, Necati Şaşmaz’ı sevmediler, o dizi herhalde gerçekçi gelmedi.

“SOKAĞIN GÖZÜ” PROJESİNİN GELİRİ SOKAK ÇOCUKLARINA

FİLMSTUDİO: Projelerinizden bahseder misiniz?

SAVAŞ UĞURLU:  ‘II. İstanbul Medeniyetler Defilesi’ projesini, 20 Eylül’de Gaziantep’te ‘Şehr-i Medeniyet Gaziantep’ ismi ile gerçekleştireceğiz. Nişantaşı Üniversitesi Moda Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Merve İlbaktarafından tasarımları gerçekleşecek olan ‘Sarayın Terzisi Osmanlı’ projesini Ocak ayında yapacağız. Kimsesiz çocuklar yararına ‘Sokağın Gözü’ projemiz var. Türkiye’nin en iyi fotoğrafçıları, sokak çocuklarına bir ay fotoğraf eğitimi verecek, çocuklar İstanbul’un sokaklarını kendi objektiflerinden çekecekler, sergide satılan fotoğrafların gelirini de Sokak Çocukları Derneği’ne bağışlayacağız.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Netflix Yeşilçam Filmlerini Arşivine Ekliyor

Dert Bende, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Şoför Nebahat ve daha fazlası.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünyaca ünlü yayıncı platform Netflix, Türk Sineması’nın Yeşilçam furyasını arşivine eklemeye hazırlanıyor.

200 milyon aboneyi aşkın takipçisi bulunan uluslararası streaming platformu Netflix, Yeşilçam filmlerini arşivine ekliyor. Kitaplığında birçok ödüllü film, dizi ve belgeseli barındıran Netflix ilk olarak Yeşilçam klasiklerinden Dert Bende, Fatmagül’ün Suçu Ne? ve Şoför Nebahat gibi filmleri ekranlara getirecek.

Türk yapımlarla her geçen gün arşivini daha fazla çeşitlendiren Netflix gelecek günlerde; Türkan Şoray’ın başrolünü üstlendiği Dert Bende, Hülya Avşar’lı Fatmagül’ün Suçu Ne?, Metin Serezli ve Fatma Girik’in başrolünü paylaştığı Şoför Nebahat, Şener Şen başrollü Çıplak Vatandaş, Şener Şen ve İlyas Salman’ın kadrosunda bulunduğu Şekerpare, Kemal Sunal’lı Tokatçı, Hülya Avşar ve İbrahim Tatlıses’in başrolünü paylaştığı Aşıksın ve Münir Özkul’lu Gülşah filmi Netflix‘te ekranlara gelecek Yeşilçam klasikleri arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Sudanlı Musa”nın Hayatı Film Oluyor

Başrol için Hollywood yıldızlarıyla görüşülüyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sudanlı Musa

İstihbaratçı Kuşçubaşı Eşref Bey’in emir eri Sudanlı Musa’nın hayatı beyazperdeye aktarılmaya hazırlanıyor.

I. Dünya savaşında Osmanlı askerleriyle birlikte cephede mücadele veren Sudanlı Musa’nın hayat hikayesi “Sudanlı Musa – Vatana Adanmış Bir Ruh” ismiyle beyazperdeye uyarlanacak. Sudanlı Musa’nın her yaştan insanın ilgisini çeken destansı ve hazin yaşam öyküsünün tüm samimiyetiyle yansıtılacağı filmin çekimleri Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilecek. Yapımcılığını Kafa İşler Medya Yapım’ın üstlendiği “Vatana Adanmış Ruh” filmi için prodüksiyon çalışmaları sürüyor.

Filmin, Afrika ülkeleri ve Türkiye arasındaki var olan kültürel, politik ve turistik ilişkileri de olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Yönetmenliğini Deccal, Hep Yek 3 ve Malazgirt 1071 gibi filmlerin arkasındaki isim Özgür Bakar’ın yapacağı filmin başrol oyuncusu olan Sudanlı Musa karakterini canlandırmak üzere ise Hollywood yıldızlarıyla görüşmeler devam ediyor.

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak danışmanlığında senaryosu oluşturulan film, 4 Mart 2022’de izleyiciyle buluşacak.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Ata Demirer “Bursa Bülbülü”nün Senaryosunu Tamamladı

Film müzikal olarak çekilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bursa Bülbülü

Ata Demirer geçtiğimiz haftalarda duyurduğu yeni filmi “Bursa Bülbülü”nün senaryosunu tamamladığını açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda Hülya Koçyiğit’in sunuculuğunu yaptığı Film Gibi Hayatlar programına katılan Ata Demirer, yeni filmi “Bursa Bülbülü”nün hazırlıklarına başladığını duyurmuştu. Sinemaya verdiği uzun aranın ardından sevenlerini mutlu eden filmin senaryosu da geçtiğimiz gün tamamlandı.

Eyvah Eyvah serisi, Olanlar Oldu, Niyazi Gül Dört Nala, Berlin Kaplanı ve son olarak Hedefim Sensin filmleriyle hafızlarda yer edinen usta oyuncu, yeni filminin senaryosunu tamamladığını da sosyal medya hesabından sevenleriyle paylaştı.

Müzikal olarak çekilecek filmin oyuncu kadrosuna dair herhangi bir açıklama bulunmazken, filmin konusunun 1980’li yıllarda geçecek bir müzikal olcağı yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler